DAJ CYNK

R22 i Google wdrożą w Polsce wiadomości RCS

orson_dzi

Taryfy, promocje, usługi

Grupa technologiczna R22 jako jedyna firma w Polsce rozpoczęła współpracę z Google w zakresie wprowadzenia wiadomości RCS (Rich Communication Services), czyli tzw. SMS-ów nowej generacji.Grupa technologiczna R22 jako jedyna firma w Polsce rozpoczęła współpracę z Google w zakresie wprowadzenia wiadomości RCS (Rich Communication Services), czyli tzw. SMS-ów nowej generacji.

R22 jest już w zaawansowanej fazie testowania technologii RCS. Spółka zależna SerwerSMS.pl, która otrzymała od Google dostęp do Early Access Program, przeprowadzi weryfikację i udoskonalanie nowego rozwiązania na terenie Polski i Rumunii. Grupa cały czas poszukuje nowych partnerów by usługa mogła być dostępna jak najszybciej.

RCS rozszerza możliwości klasycznego SMS o funkcje znane z komunikatorów internetowych. Daje m.in. możliwość prowadzenia rozmów grupowych lub wideo, czy przesyłania plików, pakietów graficznych w rożnych formatach. Działa ona w oparciu o numer telefonu, co oznacza, że docelowo do skorzystania z technologii nie będą potrzebne dodatkowe aplikacje i konto w zewnętrznych systemach. RCS to także nowe możliwości dla biznesu, które ułatwią jeszcze szerszą komunikację z klientem poprzez wprowadzenie np. czat-botów.

Docelowo technologia RCS będzie wspierana przez wszystkich operatorów a już teraz została wprowadzona m.in. przez grupę Vodafone w 10 krajach (profil p2p).

Zobacz: Startują testy RCS w Polsce

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: R22

Przewiń w dół do następnego wpisu