DAJ CYNK

W najbliższy weekend pojawią się problemy z przelewami. Operacje bankowe trzeba dobrze zaplanować

18.04.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4080

Ważne 1

0

W okresie zbliżających się świąt wielkanocnych, systemy rozliczeniowe Elixir i Euro Elixir nie będą funkcjonować w trybie standardowym. Z tego powodu planowane w najbliższym czasie przelewy warto zrealizować z wyprzedzeniem (aby pieniądze dotarły do odbiorców terminowo) lub skorzystać z systemu płatności natychmiastowych Express Elixir, który jest dostępny dla klientów banków także w dni świąteczne.

Rozliczenia w systemie Elixir realizowane są w czasie jednej z trzech sesji odbywających się w dni robocze, w godzinach: 9:30, 13:30 i 16:00. Odstępstwem od tej normy są dni ustawowo wolne od pracy i weekendy, kiedy Elixir nie realizuje sesji rozliczeniowych.

22 kwietnia, czyli w Poniedziałek Wielkanocny, system Elixir nie będzie działać. Przelewy zlecone przez banki do KIR (Krajowa Izba Rozliczeniowa) w piątek, 19 kwietnia, po godzinie 16.00 zostaną rozliczone w trakcie porannej sesji pierwszego dnia roboczego, czyli 23 kwietnia. W przypadku Euro Elixir przerwa w działaniu potrwa nieco dłużej - system nie będzie funkcjonować również w piątek, 19 kwietnia. Tego dnia, w wielu krajach europejskich Wielki Piątek to tzw. banking holiday, czyli dzień wolny od pracy.

Niezależnie od świątecznej przerwy w działaniu systemów rozliczeniowych, możemy skorzystać z płatności natychmiastowych wykonywanych w systemie Express Elixir, który umożliwia przesyłanie pieniędzy pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach w czasie rzeczywistym. System działa w trybie 24/7/365, także w weekendy i święta.

Zobacz: Polacy polubili płatności natychmiastowe Express Elixir
Zobacz: Użytkownicy Twisto mogą płacić za zakupy przy użyciu BLIKA
Zobacz: Do założenia konta w Banku Pekao wystarczy selfie. Weryfikacja w aplikacji PeoPay bez wizyty w oddziale

 

Źródło tekstu: KIR; wł

Komentarze
Zaloguj się