DAJ CYNK

Prąd od Plusa dla klientów indywidualnych

14.04.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 24460

Ważne 8

9

Prąd od Plusa to atrakcyjna opłata za kWh, prosty i przejrzysty rachunek oraz minimum formalności. Klient wybiera odpowiadający mu abonament z pakietem energii i płaci za tyle, ile jej zużył.

Prąd od Plusa to atrakcyjna opłata za kWh, prosty i przejrzysty rachunek oraz minimum formalności. Klient wybiera odpowiadający mu abonament z pakietem energii i płaci za tyle, ile jej zużył.

Plus wprowadza usługę, dzięki której można zaoszczędzić na rachunkach za prąd nawet 240 zł w ramach programu smartDOM. To kolejna usługa w programie smartDOM, która pozwala na uzyskanie znaczących oszczędności.

Zasady zmiany sprzedawcy są maksymalnie uproszczone i wszystkie formalności zostaną przeprowadzone w imieniu klienta przez pracowników Plusa. Prąd od Plusa, to:

 • Atrakcyjna stawka za kWh, z gwarancją niezmienności w trakcie trwania kontraktu - kupując energię w Plusie, można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych rocznie,
 • Zniżka dla klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu - specjalne stawki dla osób korzystających z innych usług Plusa i Cyfrowego Polsatu, dzięki czemu można mieć nawet 240 zł oszczędności,
 • Jedna oferta energii w całej Polsce - takie same, korzystne warunki bez względu na to, gdzie się mieszka,
 • Jedna prosta faktura - po raz pierwszy w Polsce rachunek za prąd jest tak samo prosty i przejrzysty jak za telefon,
 • Dostępność informacji i możliwość zakupu blisko domu - blisko 1200 punktów sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu na terenie całego kraju, w których można zasięgnąć informacji, dokonać zakupu i mieć zapewnioną obsługę klienta. Od 15. kwietnia oferta będzie dostępna w punktach sprzedaży Plusa, a od maja w punktach Cyfrowego Polsatu.

Klient przez cały czas trwania umowy płaci stałą miesięczną opłatę za pakiet energii. Oferta zbudowana została według zasad znanych wszystkim z usług telekomunikacyjnych:
 • Klient wybiera miesięczny pakiet energii (paczka kWh) i płaci stały abonament przez cały okres 24-miesięcznej umowy. Do wyboru są pakiety z paczkami energii od 100 kWh do 2000 kWh,
 • W przypadku przekroczenia przez klienta pakietu energii nie traci on dostępu do usługi, a dodatkowe zużycie zostanie ujęte na najbliższej fakturze rozliczeniowej według tych samych stawek, które obowiązują w pakiecie,
 • W razie niewykorzystania pakietu na koniec okresu rozliczeniowego, niezużyta energia jest przeliczana na złotówki i przechodzi na kolejne okresy rozliczeniowe pokrywając nowe zobowiązania albo jej wartość zostaje oddana klientowi w formie gotówki lub przelewu,
 • Abonament za pakiet jest naliczany "z góry", a okres rozliczeniowy następuje co 6 lub 12 miesięcy, w zależności od decyzji klienta,
 • W trakcie całego okresu rozliczeniowego niewykorzystane pakiety sumują się na wzór przechodzenia minut z miesiąca na miesiąc.

Po liberalizacji rynku energetycznego każdy klient ma prawo zmienić dostawcę prądu. Od 2011 roku liczba klientów, którzy to zrobili wzrosła o 25% w przypadku gospodarstw domowych i 18% w przypadku firm.

[Aktualizacja 18:40]

Plus przysłał wyjaśnienia odnośnie pytań użytkowników.

Pytanie o "cenę prądu" to pytanie o tylko jedną składową faktury prognozowanego zużycie energii elektrycznej, którą obecnie płacą klienci. Na koszty, które ponosi klient składają się:
 • Opłaty zależne od użycia, za sam właściwy prąd (tzw. energia czynna),
 • Opłaty stałe, niezależne od użycia, czyli opłata handlowa oraz opłaty dystrybucyjne.
Opłaty i stawki dystrybucyjne są regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki. Są to opłaty różne dla 14 obszarów Polski. Dystrybutor położył kable, instaluje liczniki, robi ich odczyty, natomiast nie produkuje prądu ani go nie sprzedaje. Jest naturalnym monopolistą na swoim obszarze i dlatego ceny dystrybucji są zatwierdzane przez Urząd Regulacji Energetyki. Na ten element faktury Plus nie ma wpływu i refakturuje stawki od dystrybutora. Plus zwraca uwagę, że w ofercie energii na abonament nie pobiera opłaty handlowej.

W związku z powyższym nie należy rozpatrywać oferty Plusa w kontekście ceny za 1kWh, gdyż można znaleźć dostawców którzy mogą być w tym aspekcie porównywalni z Plusem, ale doliczają do faktury opłatę handlową i na tym mają zysk, a klient nie jest o tym jasno informowany. Przykładowo opłata handlowa możne wynieść prawie 60 zł rocznie (4,91 zł brutto miesięcznie).
Aby dobrze porównać dostawców należy wziąć pod uwagę cały miesięczny rachunek za energię. W ofercie Plusa podawana jest klientom łącza miesięczna płatność za energie. Pozwala to ominąć sztuczki niektórych sprzedawców, np. dopisywanie wysokiej opłaty handlowej przy niskich stawkach, przedstawianie % rabatu od energii czynnej, mówienie tylko o oszczędnościach bez podawania realnego rachunku itd.

Oferowana przez Plusa stawka energii elektrycznej dla grupy taryfowej G11 wynosi 0,3137 zł brutto oraz 0,294 zł brutto w ramach programu smartDOM - energetyka dla klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu. Stawki są gwarantowane przez cały czas trwania promocji, czyli 24 miesiące. Ewentualna niewykorzystana z pakietu energia jest przeliczana na złotówki i przechodzi na kolejne okresy rozliczeniowe lub zostaje zwrócona klientowi.

Poniżej załączone są ulotki przygotowane dla regionu Warszawa i okolice oraz Dolny Śląsk i Opolszczyzna, gdzie są podane przykładowe ceny pakietów.

Zobacz: ulotkę dla Warszawy i okolic
Zobacz: ulotkę dla Dolnego Śląska i Opolszczyzny

Źródło tekstu: Plus

Komentarze
Zaloguj się
95. ~Kratawar
0

2016-06-15 12:06:33

Analizowałem ofertę plusa i innych dostawców, w tym także Multimediów, które wchodzą na rynek energetyczny z pułapu giganta telekomunikacyjnego i przyznam, że wcale nie wypadają korzystnie. Najlepsza oferta obecnie to firma Axpo, która jest stosunkowo młoda na naszym rynku. Zapewne dlatego walczą o klienta najlepszą jakością usług i niskimi cenami.

Odpowiedz

94. ~edycia07
-1

2015-04-28 09:30:17

Ja obecnie mam prąd od Enei i płacę 88,20zł. na 2 m-ce to na miesiąc wychodzi 44,10zł. Mieszkam, utrzymuję się sama wiec szukam oszczędności gdzie się da. Rozważam przejście z prądem do plusa gdyż mam tel. w plusie na kartę i jestem bardzo zadowolona! Ale po tym co tu poczytałam to zastanawiam się i to bardzo!...Proszę o wypowiedź osoby które również mają prąd z Enei, czy warto przejść do plusa ?Ps.: Na pewno nie zamierzam wykupić cyfrowego polsatu!...

Odpowiedz

93. ~lte kicha
0

2015-02-14 22:55:56

Biorąc pod uwagę jak mnie wystrugano z nielimitowanym power lte , to strach pomysleć co mogą zrobić z prądem .Umieszczą jakiś regulamin i regóły o zmienności napięcia w sieci uzależnionych od np. ciśnienia atmosferycznego ,i umieszczą ten regulamin i 86 aneksów na serwerze gdzieś w Pitolągu , a dadzą do podpisania gołą umowę i normalnyczłowiek nie połapie się w tym .Ostrzegam , unikać tych ściemniaczy .

Odpowiedz

92. ~janka
0

2014-08-12 15:08:20

Novum też telefonią się zajmuję i z powodzeniem sprzedaję energię, także warto porównać oferty i rozważyć zmianę operatora

Odpowiedz

91. ~solosz
0

2014-04-25 22:17:05

nigdy na soloszowskie uklady nie przejde, bo to smierdzi na 1000 km w granicach zarysu tego, co kiedys sie panstwem polskim zwalo.

Odpowiedz

90. ~as
1

2014-04-23 06:46:19

Aero kolego nie wiem jak bardzo cie skrzywdził ZSŻ skoro tracisz tyle czasu na udowadnianie sobie jaka to słaba oferta. Może pora napisać do bravo girl?

Odpowiedz

0

2014-04-16 09:49:03

Kuzyn wujowa dla każdego zorientowanego. Masz oferty 200 GB 15 zł. Żarówki na świetlówki czy LEDy. Ludzie wolą raczej VOD niż telewizję. Każdy bierze co chce ale każdy też może wypowiedzieć swoje subiektywne zdanie.

Odpowiedz

88. ~Kuzyn1920
0

2014-04-16 09:28:39

@ Aero2user Ok, Masz racje ch...jowa oferta dla klientów plusa. Najlepiej związać się umową z różnymi dostawcami. Mało profitów mało oszczedności. Nie warte uwagi. Najlepiej kupić starter za 5 zł i czekać na kody spod lionów,, wtedy to oszczędność. Internet też można kupić z jakiegoś badziewia by był i to bez limitu i przy minimalnych kosztach. Część żarówek można zamienić na świece, też bedzie oszczędność. Telewizje zamień na darmową cyfrową, a internet mobilnie mozesz korzystać z Wi-Fi Mc/''Donalds. dla jednych to jest oszczędność a dla innych 1 gr na litrze benzyny... PO PIERWSZE NIGDY NIKOMU NIE DOGODZISZ a po DRUGIE TO ZAWSZE ZNAJDZIE SIE JAKIŚ HEJTER

Odpowiedz

87. ~pabloki
0

2014-04-15 15:31:43

a niedługo firmy energetyczne wprowadzą promocje i będzie jeszcze taniej...

Odpowiedz

0

2014-04-15 15:24:06

Kuzyn chyba się nie rozumiemy. Mam taryfę G11 gdzie 1 kWh kosztuje 0,2390 zł. Jeżeli chodzi o abonament z nielimitowanymi rozmowami na komórki i stacjonarne + SMSy/MMSy to mam go właściwie za 0 zł. co w Plusie jest za bodaj 39 zł. miesięcznie. Nie biorąc tego abonamentu zaoszczędzę 24 x 39 = 936 zł. Internetu nie będę liczył ;)

Odpowiedz

85. ~Kuzyn1920
0

2014-04-15 14:53:07

@ aERO2.... dobra. Sam uzbnaęłś ze na rok zaoszczedzisz 12 piw za tą niby promocje więc tu daje + dodatkowo mozesz skumulować z 3 ofert rabat na okres umowy po 240 pln x3 co daje łącznie 720 podzielicz z 2 lat na rok po 360 PLN w kieszeni, czyli ok 1 zł dziennie czyli mozesz sobie wykupić za darmo ubezpieczenie ( gdzie sie oferują 1 zł za dzień) i tu jest kur.... Twoja oszczedność. Jak nie kumasz to Twój problem. A co DO PGE to powiedz lepiej jaką masz stawke na 1 i na 2 taryfie , bo skoro masz 2 taryfy to znaczy że jesteś dusigroszem i taoferta jest dla Ciebie. Właśnie dla Ciebie, dla takich co widzą różnice w 0.0023 gr na kWh.. Pozdrawiam i nie bierz tego do siebie.

Odpowiedz

0

2014-04-15 14:49:21

@82 wiesz gdzie ja mam twój śmiech ?

Odpowiedz

0

2014-04-15 14:45:30

@Kuzyn1920 chyba dobrze zrozumiałem. Za każdą drugą i kolejną usługę dostanę 10 zł. rabatu i zniżkę na energię elektryczną w cenie takiej jak obecnie płacę w PGE. Moim zdaniem na rynku są lepsze oferty nawet po uwzględnieniu rabatu a energię lepiej oszczędzać w inny sposób.

Odpowiedz

82. ~
0

2014-04-15 11:20:51

Dziwię się, że wogóle ktoś rozmawia z takim hejterem jak użyszkodnik aero2user. Całe szczęście, że zrezygnował z aero, to uczciwi użytkownicy będą mogli normalnie w okolicy korzystać. To taka chwalidupa, co to pisze , że stać go niemal na wszystko a na darmowe się rzuca jak przysłowiowa baba z Radomia i liczy grosze oszczędności i zbiera kody na darmowy internet z Orange.Pośmiewisko z siebie robi i rozumiałbym to gdyby to był gimbuz a to stary koń a zachowuje się i pisze jak nastolatek. Wstyd i jeszcze raz wstyd. Skończ Waść wstydu sobie oszczędź, bo już śmieją się z Ciebie.Jeden hejtuje Orange czyli troll ciekawy a drugi troll aerouser hejtuje Polkomtel.

Odpowiedz

81. ~Kuzyn1920
0

2014-04-15 11:20:41

@aero2 User. Nie czytasz! Przeczytaj co Ci dadzą jeszcze raz, nie bedę dublował postów. A to ze oferta nie jest stricte pod Ciebie to nie znaczy ze to chłam. Ludzie myślą o oszczędnościach wszędzie, i Tu wszędzie beda mogli je uzyskać. I nie mów z etak nie jest bo ludzie płaczą ze muszą 4.99 dołożyć do abo za Bl i to dla nich za dużo wolą stare oferty z pakietem min... byle by nic więcej nie płacić.

Odpowiedz