DAJ CYNK

Ponad 15 milionów Polaków w zasięgu LTE-A Plusa

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8979

Internet LTE Advanced Grupy Cyfrowy Polsat dociera już do ponad 15 milionów Polaków, a z technologii LTE mogą korzystać praktycznie wszyscy mieszkańcy Polski.Internet LTE Advanced Grupy Cyfrowy Polsat dociera już do ponad 15 milionów Polaków, a z technologii LTE mogą korzystać praktycznie wszyscy mieszkańcy Polski.

Internet LTE Plus Advanced obejmuje swoim zasięgiem już ponad 40% populacji naszego kraju, co oznacza, że z tej najnowszej technologii może już korzystać ponad 15,37 mln Polaków. Internet LTE Plusa i Cyfrowego Polsatu jest obecnie dostępny dla 99% mieszkańców Polski.

LTE Advanced Grupy Cyfrowy Polsat udostępniany jest w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to agregacja dwóch nośnych po 20 MHz w standardzie LTE FDD, działających w pasmach 1800 oraz 2600 MHz. Z kolei w drugim wariancie jest to agregacja nośnej 20 MHz w paśmie 1800 oraz nośnej 5 MHz na częstotliwości 800 MHz. LTE Plus Advanced to nie tylko wyższa maksymalna prędkość Internetu, lecz również zwiększona stabilność sieci oraz przede wszystkim jej większa pojemność, dająca możliwość komfortowego korzystania z Internetu większej liczbie użytkowników.

Wysoką jakość usług potwierdzają raporty Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Internet dostępny w Plusie i Cyfrowym Polsacie zwyciężył w kategorii prędkości pobierania i wysyłania danych we wszystkich badaniach opublikowanych przez UKE w 2016 roku, czyli w raporcie z badania jakości usług telefonii mobilnej w Polsce z 22 stycznia zeszłego roku oraz w raporcie z badania jakości usług telekomunikacyjnych na trasach kolejowych w całym kraju z 27 grudnia zeszłego roku.

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu posiadają już ponad 207 tys. urządzeń pozwalających na korzystanie z Internetu w technologii LTE Advanced. W aktualnej ofercie dostępnych jest 30 sprzętów LTE kat. 6 obsługujące technologię LTE Advanced: 25 smartfonów, 4 routery i 1 tablet.

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu w czwartym kwartale 2016 roku przetransferowali 152 PB danych, czyli o 23% więcej niż w poprzednim kwartale i aż o 63% więcej w stosunku do roku wcześniejszego. Natomiast w całym 2016 roku przetransmitowanych zostało 514 PB, czyli o 80% więcej niż w roku 2015.Zobacz: Gorąca wyprzedaż w Plusie - wszystko 30% taniej
Zobacz: [Aktualizacja] Ponad 99% populacji kraju w zasięgu LTE sieci Orange

Źródło tekstu: Plus

Przewiń w dół do następnego wpisu