DAJ CYNK

Plus: W Unii jak w domu - nowe zasady roamingu

14.06.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 83

Ważne 14

5

15 czerwca Polkomtel wprowadza dla swoich klientów nowe rozwiązania dotyczące roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinu.15 czerwca Polkomtel wprowadza dla swoich klientów nowe rozwiązania dotyczące roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinu.

Zasada "W Unii jak w domu" w Plusie i Plushu oznacza, że klienci nie będą ponosili podczas swoich zagranicznych podróży dodatkowych opłat za korzystanie z połączeń głosowych, SMS-ów, MMS-ów i za usługi transmisji danych w ramach przyznanych pakietów roamingowych.

Zasady, jakie będą obowiązywały od 15 czerwca, zostają wprowadzone dla klientów wszystkich rodzajów ofert i usług: abonamentowej, mix oraz na kartę (prepaid) zarówno w ofertach głosowych, jak i internetowych.

W przypadku usług transmisji danych, każdy abonent, który w kraju posiada w ramach oferty pakiet DATA, będzie mógł jego część wykorzystać w UE. Wielkość pakietu zależy od wysokości uiszczanego abonamentu. Jeśli w ramach oferty krajowej jest pakiet GB, to w ramach tego pakietu dostępny będzie stosowny limit na roaming w UE bez dodatkowych kosztów. Po przekroczeniu pakietu przyznanego na transmisję w UE, będzie naliczana opłata dodatkowa w wysokości 4 gr za 1 MB, zgodnie z regulacją wprowadzoną przez UE. Szczegółowy wykaz limitów dla poszczególnych abonamentów będzie od 15 czerwca opublikowany na stronie www.plus.pl.

Na przykład, klient posiadający w ofercie głosowej:

  • plan cenowy z opłatą abonamentową 49,99 zł, który w kraju ma dostępne 5 GB, w ramach tych 5 GB będzie mógł wykorzystać 2,6 GB na transmisję w UE,
  • plan cenowy z opłatą abonamentową 69,99 zł, który w kraju ma dostępne 10 GB, w ramach tych 10 GB będzie mógł wykorzystać 3,6 GB na transmisję w UE.


[Aktualizacja}

Szczegółowy zakres zmian i limit GB znajduje się w poniższych plikach:

Zobacz: Plus - Taryfa europejska dla Postpaid
Zobacz: Plus - Taryfa europejska dla Mix

To co rzuca się w oczy w regulaminie to zapis, że zasady skierowane są do klientów którzy zawrą/zawarli umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych/aneks do umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych do dnia 1.08.2017 r.

Źródło tekstu: Plus, wł

Komentarze
Zaloguj się