DAJ CYNK

Plus uruchamia LTE do 498 Mb/s

25.10.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 13503

Ważne 18

4

Grupa Cyfrowy Polsat wprowadziła nowe rozwiązania przyspieszające LTE nawet do 498 Mb/s, a także zwiększające stabilność i pojemność sieci.



Grupa Cyfrowy Polsat wprowadziła nowe rozwiązania przyspieszające LTE nawet do 498 Mb/s, a także zwiększające stabilność i pojemność sieci.

Pierwszym polskim miastem, którego mieszkańcy mogą korzystać z nowych technologii jest Białystok. To właśnie tu dokonano pierwszej agregacji pasm w trzech częstotliwościach 1800 MHz, 2100 MHz oraz 2600 MHz o łącznej szerokości 50 MHz. Uruchomiono także modulację 256 QAM, co pozwala na uzyskanie transferu danych szybszego nawet o 33%, a na częstotliwości 2600 MHZ zaimplementowano również MIMO 4x4, dzięki czemu prędkość Internetu w tym paśmie jest teraz nawet dwukrotnie większa (do 300 Mb/s). Od teraz maksymalna prędkość pobierania danych w sieci LTE Plus Advanced to 498 Mb/s.

Wprowadzone nowości dla zwykłych użytkowników sieci oznaczają:

  • wyższą prędkość Internetu, dzięki czemu można szybciej pobierać pliki, a przy korzystaniu ze streamingu filmów czy muzyki w najwyższych rozdzielczościach nie ma zjawiska buforowania,
  • większą pojemność sieci, co zapewnia dostęp do usług szerokopasmowego Internetu większej grupie użytkowników i w tym samym czasie więcej osób może korzystać z Internetu bez spadku jego jakości,
  • stabilniejsze połącznia, co oznacza po prostu lepszą jakość i większy komfort korzystania z Internetu.

Prace będą kontynuowane, choć będą one miały na celu przede wszystkich zwiększanie pojemności sieci w konkretnych lokalizacjach, a nie poszerzanie jej zasięgu.

Źródło tekstu: Plus

Komentarze
Zaloguj się
113. ~
0

2017-11-02 19:10:59

Dobrze że prędkość pisze do.. więc jak mam 1-7 Mb/s to się mieszczę i jest ok.

Odpowiedz

112. ~pabloki
0

2017-10-31 15:10:04

111 no , nie ma znaczenia kod nazwy karty.LTE aktywne od razu.110 to nie prawda co piszesz. pewnie nie wiesz że karty sim prepaid na starterach plusa są oznaczone LTE 01. kupujesz w kiosku stater plus lub plush i masz kartę LTE 01.

Odpowiedz

111. wlo
-1

2017-10-31 12:18:04

109 - tak myślałem ;-) Bo skoro działa po przeniesieniu z abonamentu do prepaid... Znaczy, ze nie ma znaczenia co na niej jest napisane ;-)

Odpowiedz

110. ~Timi
0

2017-10-30 22:03:33

dopisek OCP --> dotyczy zawsze kart PREPAID ( simplus / mixplus / plush)/ np. LTE O1 OCPLTE 01 - karty do POSTPAID ( zarówno VOICE jak i DATA) /

Odpowiedz

109. ~pabloki
0

2017-10-30 15:31:46

wlo juz mam odpowiedź . nie ma żadnej różnicy dla klienta między tymi kartami.

Odpowiedz

108. ~Z1
-1

2017-10-29 21:59:45

Głupoty szerzą i obłudę z mega LTE jak Play ....

Odpowiedz

107. ~gość
0

2017-10-29 18:36:02

@103 Oczywiście że działa, tylko plus ma jeszcze takie swoje hity że LTE trzeba u nich jeszcze sobie włączyć kodem.Ja miałem włączone, działało na starej karcie micro i na nowej nano działa.Ja słyszałem że jedne karty te OCP są dla prepaidów a te drugie dla abonamentów, wszystkie już od jakiegoś czasu są USIM.

Odpowiedz

106. ~romano
0

2017-10-29 17:45:49

Kononowicz mówił ze "niebędzie" niczego, bardzo się pomylił?

Odpowiedz

105. wlo
-1

2017-10-29 12:21:29

A! I tak naprawdę nie bardzo mnie to interesuje. Kiedyś - 20-15 lat temu, może bym dociekał bardziej, ale teraz jest to dla mnie obojętne.Co nie znaczy, ze jeżeli dowiesz się na pewno jak jest, nie będę chciał wiedzieć - chętnie dowiem się czym się te karty różnią ;-)

Odpowiedz

104. wlo
-1

2017-10-29 12:14:23

103 - ja nie zaglądam na forum w ogóle. Nie wiem co tam mówią. Natomiast kiedyś czytałem tu, chyba w wiadomościach Telepolis nawet, coś na ten temat. I mówię. Natomiast jak jest w rzeczywistości - nie wiem. Biorąc pod uwagę karty jakie mogłem sprawdzić "od razu, na szybko" - zasadę widać. Co nie znaczy, że to jest prawda, bo przecież np. za 2 tygodnie jeden numer z abonamentu przechodzi do prepaida i będzie z powodzeniem działał na starej karcie LTE 01 przecież ;-)

Odpowiedz

103. ~pabloki
0

2017-10-28 21:30:52

102 działa na tej karcie LTE?wlo na forum plusa udzielają róznych informacji , raz że to lte ocp 01 to usim innym razem że lte 01 dla abonamentu a lte ocp 01 dla prepaid.

Odpowiedz

102. ~gość
0

2017-10-28 21:16:09

Ja wymieniałem kartę bo miałem stary starter ja+ na kartę z kartą micro SIM, zmigrowałem na "nowy plush" i potem wymieniałem kartę w salonie plusa, dostałem nano SIM z napisem LTE OCP 01, było to w tym roku.

Odpowiedz

101. ~pabloki
0

2017-10-28 21:05:21

u mnie ta zasada sie NIE potwierdza.1. LTE 01-prepaid ja+na karte starter z kiosku 20172. LTE 01-prepaid ja+na karte starter z kiosku 20173. LTE 01-prepaid plush na karte starter z kiosku 20174. LTE 01 prepaid mnp do plusa 2016- na ramce ja+na kartę5. LTE OCP 01 mnp do plus prepaid karta 2017- na ramce ja+mix, umowy żadnej nie zawierałem , przeciez sprzedawca nie byłby idiotą żeby podrabiać podpis na umowie mix .jak widzisz zasady nie ma w tym żadnej.

Odpowiedz

100. wlo
0

2017-10-28 20:20:13

1 - 1 x LTE 01 - abonament, karta z 20172 - 1 x LTE 01 - abonament, karta z 2016 (Internet)3 - 3 x LTE 01 - abonament, karty z 20154 - 2 x LTE 01 - abonament, karty z 20145 - 1 x LTE OCP 01 - prepaid, karta z 20166 - 3 x USIM LTE OCP - prepaid, karty z 2012U mnie ta zasada się potwierdza jednak ;-)

Odpowiedz

99. ~pabloki
0

2017-10-28 19:03:51

96-98 ja na forum plusa znalazłem taką informację ale nie jest ona wiarygodna skoro dla poprzednich kart pre paid plusa z grafiką ja+ na kartę mam LTE 01 , teraz dostałem LTE OCP 01 ale numer trafi do plusa , tez na kartę.

Odpowiedz