DAJ CYNK

Plus uruchamia HD Voice i pracuje nad VoLTE - oficjalnie

22.12.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8219

Ważne 14

4

Plus wprowadza dla swoich klientów technologię HD Voice, co zapewni lepszą jakość połączeń i większy komfort prowadzonych rozmów.

Plus wprowadza dla swoich klientów technologię HD Voice, co zapewni lepszą jakość połączeń i większy komfort prowadzonych rozmów. O wprowadzanej usłudze TELEPOLIS.PL pisał już w piątek.

Zobacz: Plus wdraża HD Voice

W pierwszym etapie usługa HD Voice została udostępniona w Warszawie i części województwa mazowieckiego oraz województwach Polski wschodniej (podlaskie i lubelskie). W pierwszym kwartale 2015 r. będzie już dostępna na obszarze całego kraju.

Usługa jest automatycznie dostępna dla wszystkich klientów, jest całkowicie bezpłatna i nie wymaga dodatkowych aktywacji. Wystarczy posiadać odpowiedni telefon lub smartfon - HD Voice obsługuje zdecydowana większość nowoczesnych telefonów i smartfonów sprzedawanych w ostatnich latach. Spośród urządzeń dostępnych w aktualnej ofercie Plusa obsługuje ją blisko 80% modeli.

HD Voice to kolejny etap w drodze do wprowadzenia rozmów głosowych za pomocą technologii LTE (Voice over LTE - VoLTE), które Plus już z sukcesem testował.

Zobacz: Polkomtel z sukcesem przeprowadził testy VoLTE

Źródło tekstu: Plus, wł

Komentarze
Zaloguj się
45. ~Vilek
1

2015-01-06 20:36:26

Plus ma w swojej ofercie wiele telefonów wspierających HD Voice i w końcu będą one odpowiednio wykorzystane.

Odpowiedz

44. ~
2

2014-12-28 18:51:03

@43teraz powinno się pojawić!? halo? gdzie ty żyjesz? jest ogrom telefonów z HD Voice. Plus ostatni wprowadził HD Voice, 4 lata po t-mobile. może i jak Plus wprowadzał LTE do Polski to nie było urządzeń wspierających LTE, ale nie w tym przypadku. niestety Plus poległ pod tym względem. nawet najtańsze smartfony już mają HD Voice.

Odpowiedz

43. ~Guldan
-2

2014-12-28 18:32:16

Dobrze, że plus wprowadził HD Voice. Teraz powinno się jeszcze pojawić sporo urządzeń wspierających tą technologię.

Odpowiedz

42. ~oem
1

2014-12-23 14:51:38

Na stronie T-Mobile Samsung s5610 wspiera HD voicew Play oficjalnie ten aparat nie obsługuje HD.

Odpowiedz

41. tMati
0

2014-12-23 12:05:45

@telkom Też tak właśnie miałem z Ace 2. Po ponad roku odkryłem, że mając niebrandowany soft mam wyłączone kodeki ARM. Po wypróbowaniu kilku sposobów na dostanie się do menu serwisowego (Samsung sukcesywnie je zmienia) udało mi się je włączyć i okazało się, że mogę rozmawiać z aż jedną osobą spośród znajomych, którzy też mają telefony w tej samej sieci. Na szczęście w nowym telefonie (brandowany) nie musiałem się o to starać.PS. Przydałby się prosty poradnik jak aktywować/sprawdzić czy kodeki są włączone.

Odpowiedz

40. ~
0

2014-12-23 12:05:02

Nokia 301 obsługuje HD Voice na 2G, ale w dobie powszechnego UMTS 900 MHz, to nie jest jakiś bardzo istotny fakt, bardzo rzadko kiedy widzę, że telefon jest zalogowonh do 2G.

Odpowiedz

39. ~telkom
1

2014-12-22 23:05:57

@38 Rzeczywiscie, za duzy skrót myślowy, przede wszystkim sprzęt musi wspierać HD-Voice, ale jak napisałem, z jakichś powodów nie jest to zawsze aktywne domyślnie softowo.Co do HD-Voice w 2g, rzeczywiście liczba słuchawek jest baaardzo ograniczona.

Odpowiedz

38. ~
1

2014-12-22 22:56:40

@36nie do końca. jeśli będziesz miał badziewny mikrofon i słuchawkę to HD Voice nie będzie działać. HD Voice musi być zarówno sprzętowo jak i programowo przewidziane przez producenta. bywa tak, że operator musi tylko dograć aktualizację zmieniającą ustawienia pod kodeki rozmów, ale jeśli nie będzie to przewidziane przez producenta to nic nie pomoże.Android jako Android nie obsługuje HD Voice w 2G. to potrafi jedynie Windows Phone i to tylko na niektórych lumiach.

Odpowiedz

37. ~telkom
2

2014-12-22 22:54:06

@36 Raczej konfiguracji przez producenta. Czemu to nie zawsze jest aktywne domyślnie dla wszystkich sieci - nie mam pojęcia, może jakieś opłaty licencyjne za kodek? Swego czasu wkurzyłem się na Samsunga z tego powodu, bo kupiłem tel. z HD-Voice, a nie działało, "dowiedzenie się" jak to włączyć kosztowało mnie parę godzin straconego czasu.

Odpowiedz

36. ~
0

2014-12-22 22:34:26

@35 czyli jest to sprawa softu?

Odpowiedz

35. ~telkom
2

2014-12-22 22:32:04

@33 Nie każdy, jeżeli producent deklaruje, że telefon ma HD-Voice to znaczy, że... ma, tylko nie wiadomo, czy aktywowane dla danego kraju, operatora, itp. Żeby samemu to aktywować, trzeba się bardzo lub niewiele namęczyć - w niektórych Samsungach wystarczy zmiana w menu serwisowym, a w niektórych trzeba to zrobić poprzez roota, edycje plików konfiguracyjnych i reset telefonu, który oczywiście wymazuje wszystkie dane.

Odpowiedz

34. ~plus user Malopolska
1

2014-12-22 22:24:00

a co ze zwykłym zasięgiem 2G ??? w takich miejscach w Małopolsce jak: Ojcowski Park Narodowy, Wolbrom - centrum ???? tam nie działa sieć Plusa lub na granicy zasięgu? dodam TYLKO Plus nie ma zasięgu!

Odpowiedz

33. ~
0

2014-12-22 22:13:05

@32 wobec tego teoretycznie każdy telefon ma możliwość włączenia HDV ?

Odpowiedz

32. tMati
1

2014-12-22 21:21:57

Tu macie listę słuchawek z HD Voice: . Jest trochę nieaktualna, ale można założyć, że nowsze modele również posiadają kodek ARM. Szkoda, że jest na niej tak mało jest zwykłych telefonów.@10 Problemem jest to, że przynajmniej do niedawna wiele modeli nie miało włączonego kodeka w czystym oprogramowaniu, operatorzy sami byli zmuszeni do włączenia HD Voice (swego czasu T-mobile podawał, że HD voice działa tylko z brandowanym softem).

Odpowiedz

31. ~
-1

2014-12-22 19:59:29

Trochę tych słuchawek obsługujących VoLTE jest.

Odpowiedz