DAJ CYNK

Plus: Koniec płatności kodami

06.03.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8849

Ważne 6

13

Od 27 lutego klienci sieci Plus nie mogą dokonywać płatności kodami USSD. Polkomtel rozwiązał umowy z dwiema firmami, w tym z mPay.

Od 27 lutego klienci sieci Plus nie mogą dokonywać płatności kodami USSD. Polkomtel rozwiązał umowy z dwiema firmami, w tym z mPay.

Usługa USSD była niszowa i nie cieszyła się dużą popularnością wśród klientów. W miarę rozwoju technologii mobilnych znacznie chętniej korzystają oni z prostszych w obsłudze SMS-ów, czy aplikacji mobilnych - wyjaśnia dla Piotra Dziubaka z cashless.pl Aleksandra Gieros-Brzezińska, kierownik działu komunikacji korporacyjnej w Plusie.

Z kodami USSD, wykorzystywanymi do tej pory np. do płacenia za parking, wygrywają SMS-y i aplikacje mobilne, a zdecydowanie najczęściej są stosowane do zarządzania własnymi usługami sieci komórkowych. Polkomtel poinformował firmy o planowanym zakończeniu współpracy jeszcze w 2013 roku, a umowy wypowiedziano latem 2014 roku.

Źródło tekstu: cashless.pl

Komentarze
Zaloguj się
49. ~Xyz
0

2015-03-12 08:27:51

mPay obszedł sie bez kodów USSD. Ma swoją aplikacje na iOS i Androida. Plus myśli, ze jest gwiazda innowacji w swojej sponsorowanej przez rząd firemce. Jak widać bez ich kodów można sie rozwijać

Odpowiedz

48. ~
0

2015-03-10 16:33:37

Jest jak najbardziej celowe - gdybyś używał tobyś wiedział. Ale co tam będziesz próbował, przecież wiesz wszystko ...

Odpowiedz

47. ~Kwestor
0

2015-03-10 16:18:46

To jest prawda - era sms i aplikacji mobilnych dominuje w necie tak więc używanie kodów USSD stało sie po prostu bezcelowe. Plus otwarcie to przyznaje i rozwiązuje umowę z dostawcami - z tego tytułu pewnie coś zaoszczędzi.

Odpowiedz

46. ~Janek
-1

2015-03-09 22:37:48

Jak coś jest mało komu potrzebna, to oczywistym jest, że musi wypaść z oferty... Taka prawda. Natomiast o Plusie nie można powiedzieć, żeby nowościami, nowinkami itp się nie interesował. Działają np. w kierunku przesyłu rozmów głosowych via lte.

Odpowiedz

45. ~a_lex
0

2015-03-09 17:11:05

Do parkowania mPay nie używałem (zasilenia i bilety miejskie), ale teraz sobie zerknąłem co to za karta - to informacja że "Parkowanie opłaciłem telefonem mPay". Można to sobie nabazgrać na kawałku papieru. " bez problemu podszedłem do automatu, w pół minuty dostałem bilet " - a ja właśnie jak jadę do Lublina, Warszawy czy gdzie indziej, to nie chce mi się za każdym razem obczajać, jak tam się płaci za komunikację miejską, tylko wolę sprawdzić na stronie jaki tam jest kod na opłacanie biletu. Jak kupowałem w kiosku to zawsze mi te bilety zostawały, bo kupowałem na zapas żeby później nie szukać kiosku nie wiadomo gdzie. Dla jednego wygodniej tak, dla drugiego siak.

Odpowiedz

44. wlo
-1

2015-03-09 09:18:33

a_lex - pewnie, ze nie wiem, bo nie używam ;-) Wiem co mi "parkingowy" powiedział o tym, ze jeśli telefonem chcę płacić, to muszę mieć jakąś kartę za szybą, żeby mnie nie ścigali. A nie wiem o jaką kartę chodzi - więc masz rację - nie wiem o czym mówię ;-) Powtarzam tylko co gość kontrolujący opłaty mówił. Ale bez problemu podszedłem do automatu, w pół minuty dostałem bilet - zapłacone, zaparkowane. I o to mi chodziło. Następnym razem będę parkował w Łodzi pewnie za miesiąc ;-)

Odpowiedz

43. a_lex
2

2015-03-08 20:43:08

"Lubię jednak rozmowę w jednoznacznym kontekście a nie dwuznaczne dopiski ;-)" Ło Jezu, a teraz o co Ci chodzi? Weźże pisz wyraźnie."A propos Łodzi (niedawno byłem i musiałem w płatnej strefie parkować) ... powiedział, że z telefonu też, ale muszę mieć jakiś wydruk... Skąd go mam na ulicy wziąć?" - wypisujesz wlo bzdury o portmonetce, o przygotowywaniu się do płatności w innym mieście, po czym na koniec piszesz że w ogóle nie wiesz o co chodzi.Zapytam Cię twoimi słowami "Bo widzę, że niektórzy nie wiedzą o czym mówią w ogóle - po co więc gadać?" ;)

Odpowiedz

41. wlo
-3

2015-03-08 20:09:23

a_lex - nic mi kompletnie nie przeszkadza. Lubię jednak rozmowę w jednoznacznym kontekście a nie dwuznaczne dopiski ;-)40 - i bardzo dobrze! U mnie nie ma - więc musiałbym się rejestrować jadąc do Warszawy - po co? Szkoda czasu. Ale owszem - jeśli to ułatwia życie, to komuś kto ma telefon w Plusie i korzystał, ułatwi decyzję o zmianie operatora ;-) A propos Łodzi (niedawno byłem i musiałem w płatnej strefie parkować) - zapytałem tego gościa co sprawdza czy jest za szybą kwitek - jakie są możliwości - powiedział, że z telefonu też, ale muszę mieć jakiś wydruk... Skąd go mam na ulicy wziąć? Nie lepiej podejść 50 m do automatu z biletami? Fakt - przy potrzebie przedłużenia postoju lepiej zapłacić bez potrzeby zostawiania w aucie biletu... No ale jak komuś nie odpowiada ruch Plusa... Jest tylu operatorów ;-)

Odpowiedz

40. ~nn
1

2015-03-08 19:17:19

wlo: co z tego, że w 10-12 miastach. W samej Warszawie przynajmniej kilkaset tysięcy ludzi teoretycznie straciło możliwość korzystania z mPaya przy kupowaniu biletów w dotychczasowej formie. Dodając do tego takie miasta jak Poznań, Kraków, Lublin, Łódź, parkowanie we Wrocławiu i Bydgoszczy dostajemy informacje, że kilka milionów potencjalnych konsumentów straci możliwość, która miało teraz.

Odpowiedz

39. a_lex
1

2015-03-08 18:51:56

I na koniec - co Ci wlo przeszkadza, że chcę w kometarzach napisać moją negatywną opinię o likwidacji tej usługi. Chyba do tego te komentarze są? To jest takie moje spojrzenie w skali mikro, podczas gdy ty chcesz koniecznie abym patrzył w skali makro, w skali całego operatora - ale na takie spojrzenie MAMY ZA MAŁO DANYCH, nie wiemy z jakich powodów zlikwidowano tę usługę.Jeśli chcesz mnie przekonać, że operator może sobie robić co chce ze swoim biznesem, to się nie trudź, wiem to doskonale. Ale podobnie ja mam prawo do swojej opinii o jego działaniach. I po kim ja po kim, ale po Tobie nie spodziewałbym się, że musisz narzucać swoje zdanie. No chyba że usiłujesz mnie przekonać, że likwidacja tej usługi jest dla mnie korzystna ;)

Odpowiedz

38. a_lex
1

2015-03-08 18:49:58

ale tego z całą pewnością nie wiesz nawet Ty ;)

Odpowiedz

37. a_lex
1

2015-03-08 18:48:18

"A jakoś inni operatorzy na razie utrzymują te usługi." świadczy to o tym, że nie jest to aż tak obciążające kosztowo i niekoniecznie "właśnie finanse decydowały o zaprzestaniu świadczenia usługi". Myślę, że choćby Muzodajnia jest też dla nich deficytowa."Nie konfabuluję" - jaaasne, w ogóle ;) z tych Twoich domysłów bardziej mnie przekonują te ostatnie "Czemu portmonetka ma być w mPay akurat?" - ktoś tu już pisał o PlusBanku i to może właśnie jest powodem, bo w koszty obsługi nie wierzę."W ilu miastach za parkowanie można zapłacić z mPay? 10? 12? A i tak trzeba wcześniej się do tego przygotować" -otóż wcale nie trzeba, zaletą mPay jest właśnie elastyczność. Rejestrujesz się raz i już. "Jest tyle możliwości, że nie widze potrzeby zawierania umowy z mPay na portmonetkę" - właśnie żadną portmonetkę, z mPay naprawdę zacząłem korzystać odkąd można podpiąć to do karty kredytowej, obywa się bez żadnej portmonetki. Tak samo to działa zresztą w mPotworze - ba, przez tą samą stronę rejestruje się kartę w obu usługach. Ale z mPotworem Plus właśnie rozpoczął współpracę, i tu bym upatrywał też jednego z powodów ... I SAM piszesz, że "Jest tyle możliwości" więc im więcej tym lepiej chyba - a tu właśnie likwidują jedyny kanał obsługi kodami USSD, i nie ma alternatywy. Za to aplikacji takich jak mPotwór jest na pęczki."W konsekwencji raczej nie upadną" - kto wie ;) ale przecież to nie o to chodzi. Myślę, że mają inne usługi, które są deficytowe, a w każdym razie niezbyt niepotrzebne, mające swoje odpowiedniki poza Plusem - choćby Muzodajnia. Poza tym jeśli tak mało osób korzystało, to nie opłaca im się budować własnego kanału - z drugiej strony nie ma powodu, żeby nawet małą grupę klientów od siebie odpychać ... no chyba że właśnie jest jakiś powód, ale tego z całą pe

Odpowiedz

36. wlo
-1

2015-03-08 14:51:22

W ilu miastach za parkowanie można zapłacić z mPay? 10? 12? A i tak trzeba wcześniej się do tego przygotować, bo przyjezdnemu się to tak kalkuluje (o ile u siebie w mieście już nie przyjął tej formy płatności, jak nie wiem... W ilu miastach za komunikację można w ten sposób zapłacić? 10? 15? Naprawdę baaardzo powszechna usługa. Zasilenia prepaidów? Jest tyle możliwości, że nie widze potrzeby zawierania umowy z mPay na portmonetkę ;-) No i zawsze u niszowego operatora mało kto ma telefon, więc i proporcjonalnie mniej klientów korzystało. W konsekwencji raczej nie upadną po odejściu tych, którzy korzystali z tej usługi. Chyba ;-)

Odpowiedz

35. wlo
-2

2015-03-08 14:36:37

Jakoś inni nie pobierają opłat za sprawdzenie stanu konta, jakoś któremuś opłaca się utrzymywać usługę transferu środków pomiędzy kontami pre-paid, niektózy wcześniej polikwidowali programy lojalnościowe - obiecując coś w zamian i nie dając nic w zamian - a niektórzy dali itp., itd.Nie konfabuluję. Nie ma powodu tej decyzji podanego, więc co najwyżej domniemuję - że właśnie finanse decydowały o zaprzestaniu świadczenia usługi. Bo dzisiaj pieniądze wszystkim żądzą. W grupie jest mnóstwo spółek, które mogą świadczyć różne usługi, czemu nie płatności z uzyciem portmonetki? Czemu portmonetka ma być w mPay akurat? Nie wiem czy akurat usługi portmonetki dotyczyły problemy mPay z tym urzędem od nadzoru bankowego czasem?

Odpowiedz

34. a_lex
2

2015-03-08 14:08:15

A jakoś inni operatorzy na razie utrzymują te usługi.Wlo, to co teraz robisz to się nazywa konfabulacja - no chyba że pracujesz w Plusie i znasz kulisy tej decyzji. Bo jeśli nie, to jak powiedział pewien klasyk "Bo widzę, że niektórzy nie wiedzą o czym mówią w ogóle - po co więc gadać?" ;)

Odpowiedz