DAJ CYNK

Plus Chmura migruje na Onet Dysk

30.08.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4464

Ważne 4

1

Sieć Plus prosi swoich klientów usługi Plus Chmura o zarchiwizowanie danych do 14 października, w związku z procesem wdrażania nowej wersji usługi.

Sieć Plus prosi swoich klientów usługi Plus Chmura o zarchiwizowanie danych do 14 października, w związku z procesem wdrażania nowej wersji usługi.

Partnerem technologicznym Plus Chmury w dotychczasowej jej wersji był F-Secure. O ile w przypadku Chmury Osobistej Netii tłumaczono jej zakończenie wycofywaniem się F-Secure z tego typu usług, o tyle tym razem F-Secure zapewnił nas, że współpracy z Polkomtelem nie zakończył.

Od 29 stycznia nie jest możliwe aktywowanie Plus Chmury, natomiast dotychczasowi abonenci mogli z niej nadal korzystać. Ostateczne zakończenie działania usługi zaplanowano na 14 października.

Zobacz: Netia: Koniec Chmury Osobistej

Sieć Plus rozpoczęła jednocześnie współpracę z Onetem i proponuje klientom przejście na OnetDysk wraz z bezpłatnym uruchomieniem funkcji Kopia Bezpieczeństwa (standardowa cena to 19 zł rocznie). Aby skorzystać z promocji, w czasie rejestracji usługi OnetDysk należy wprowadzić kod promocyjny. Indywidualny kod promocyjny zostanie przesłany klientom usługi Plus Chmura w e-mailu informacyjnym. Można go również uzyskać dzwoniąc na infolinię Plusa 601 102 601.

Usługa OnetDysk dostępna jest od 2014 roku również dla klientów Play, jednak na nieco innych zasadach. Za 4,99 zł miesięcznie (3 mies. gratis) otrzymują oni przestrzeń dyskową o wielkości 25 GB. Klienci Plusa mogą póki co skorzystać z podstawowego, bezpłatnego pakietu 5 GB i dostępu do 2 kopii bezpieczeństwa, a przynajmniej do czasu ogłoszenia zasad działania nowej wersji usługi Plus Chmura, której wprowadzenie zapowiada sieć.

Źródło tekstu: Plus, wł

Komentarze
Zaloguj się
18. ~morlin
0

2016-09-01 05:48:55

Te 5 GB od Plusa to jak dla mnie wystarczająco, nie potrzebuję wiele więcej, a ich chmura pomga mi zarządzać kilkoma notatkami i plikami, które przenosze pomiędzy urządzeniami.

Odpowiedz

17. goral2099
0

2016-08-31 15:36:41

16: a może po prostu ma te dyski wpięte do sieci? :)

Odpowiedz

16. ~nn
1

2016-08-31 15:34:24

@15: jak chcesz popracować nad plikami np. na 2-3 różnych kompach, w różnych lokalizacjach to rozumiem, że dyski ze sobą w kieszeni nosisz? A jak nad plikami pracuje kilkanaście/kilkadziesiąt osób to chmura jest nie do zastąpienia.

Odpowiedz

15. ~Punk
0

2016-08-31 13:38:12

Myślałem kiedyś nad chmurą, ale stwierdziłem że wole kupić dysk i aktualnie mam 2 dyski po 4 TB i nie martwię się o to że mi ktoś skasuje plik bo mu akurat się coś odwidzi lub mu te pseudo firemki typu ZAIKS każą usunąć.

Odpowiedz

14. ~Calm7
2

2016-08-31 11:24:47

Z dużej chmury mały deszcz.

Odpowiedz

13. manyaky
1

2016-08-31 10:39:25

@2 ciekawe. Widać super akcja z mafaszon jednak nie taka super. W ogóle, kto normalny będzie trzymał swoje dane w jakis drugorzędnych firmach, kiedy jest google drive, onedrive, a amazon oferuje nielimitowaną przestrzeń za śmieszne pieniądze? Powinni wszystko zaorać, zamiast znów za parę lat serwować kolejny epizod "ojoj, zamykamy/zmieniamy usługę, więc musicie sobie sami zarchiwizować dane, bo nam się nie chce".

Odpowiedz

12. ~nn
1

2016-08-31 10:24:33

@7 - prywatności to nie szanują ci, którzy mają fejsbuka a nie pliki w chmurze.

Odpowiedz

11. ~.wewewe
1

2016-08-31 10:11:58

@10 hahahahaha, z jakiej gałęzi się urwałeś? przecież google jest właśnie znane z tego, że co rusz zamyka usługi... poza najpopularniejszą wyszukiwarką/gmail/youtube/calendar to reszta dosyć często jest zamykana albo przepoczwarzana tak znacznie, że robi się z tego nowa (najczęściej nieużywalna) usługa...

Odpowiedz

10. ~
0

2016-08-31 09:33:51

@1 - przy Google jest pewność tego, że usługa będzie świadczona, w sensie nie zwiną interesu. Przy Onecie nie mam pewności, czy dysku z czasem nie zamkną. Jest jednak druga strona medalu - wsparcie od Google. Ich support jest na żenującym poziomie i naprawdę trzeba wiele czasu, żeby się przebić przez automaty do człowieka, gdy jest poważny problem. Miałem tak raz z pocztą - problem nie po mojej stronie. Nerwów sporo.

Odpowiedz

8. ~
1

2016-08-31 08:53:07

@5: Dokładnie.Taka wielka firma jak Solorzkomtel (Plus/CP) powinna ułatwić klientom migrację danych.

Odpowiedz

7. matteo
-1

2016-08-31 08:48:28

Jak ktoś nie szanuje swoich danych, to je wrzuca na chmurę.

Odpowiedz

6. ~pasza_sadyka
0

2016-08-31 02:45:33

To juz lepiej kupic Office/''a gdzie masz 1TB za 199zl w sklepie a 100zl serwisach aukcyjnych.

Odpowiedz

5. ~krzysp
1

2016-08-30 23:42:55

A może by tak przygotować narzędzie automatycznie migrujące dane z dotychczasowej Plus Chmury na OnetDysk? Tak to trzeba mieć miejsce na lokalnym dysku, pobrać i ponownie wysłać dane (szczególnie ponowne ich wysłanie może być czasochłonne). Jedną z idei chmury jest aby nie myśleć o lokalnych dyskach. A tutaj trzeba przygotować miejsce i samodzielnie przeprowadzić migrację. Nieładnie Plus. Pozdrawiam

Odpowiedz

1

2016-08-30 23:17:11

Nie każdy ma zdolności, chęci i wiedzę jak to zrobić. Osobiście używam OD.

Odpowiedz

0

2016-08-30 23:14:21

A nie lepiej mieć swoją prywatną chmurę?

Odpowiedz