DAJ CYNK

Play zacznie rozliczać roamingowców

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8440

Sieć Play zamierza rozliczyć osoby nadużywające zasadę Fair User Policy (FUP). Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami.Sieć Play zamierza rozliczyć osoby nadużywające zasadę Fair User Policy (FUP). Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Komisja Europejska tworząc aktualnie obowiązujące przepisy związane z roamingiem odpowiednio zabezpieczyła operatorów przed osobami, które większość czasu spędzają za granicą. Jeśli w ciągu 4 ostatnich miesięcy miesięcy karta SIM częściej loguje się do nadajników operatorów zagranicznych, niż do nadajników krajowych, wtedy operator może zacząć naliczać dodatkowe opłaty. Konkretnie mowa jest o 0,16 zł za minutę połączenia wykonanego, 0,05 zł za minutę połączenia odebranego, 0,05 zł za wysłanego SMS-a, 0,04 zł za MMS-a i 0,04 zł za 1 MB transmisji danych. Warunkiem uniknięcia opłat jest rozpoczęcie logowania do nadajników krajowych.

Osoby spełniające powyższy warunek będą otrzymywać SMS-y ze stosowną informacją. Ile jest takich osób? Z wcześniejszego materiału rzecznika Play wynikało, że jest ich kilkadziesiąt tysięcy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Play; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu