DAJ CYNK

Play zacznie rozliczać roamingowców

09.11.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7901

Ważne 11

4

Sieć Play zamierza rozliczyć osoby nadużywające zasadę Fair User Policy (FUP). Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami.



Sieć Play zamierza rozliczyć osoby nadużywające zasadę Fair User Policy (FUP). Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Komisja Europejska tworząc aktualnie obowiązujące przepisy związane z roamingiem odpowiednio zabezpieczyła operatorów przed osobami, które większość czasu spędzają za granicą. Jeśli w ciągu 4 ostatnich miesięcy miesięcy karta SIM częściej loguje się do nadajników operatorów zagranicznych, niż do nadajników krajowych, wtedy operator może zacząć naliczać dodatkowe opłaty. Konkretnie mowa jest o 0,16 zł za minutę połączenia wykonanego, 0,05 zł za minutę połączenia odebranego, 0,05 zł za wysłanego SMS-a, 0,04 zł za MMS-a i 0,04 zł za 1 MB transmisji danych. Warunkiem uniknięcia opłat jest rozpoczęcie logowania do nadajników krajowych.

Osoby spełniające powyższy warunek będą otrzymywać SMS-y ze stosowną informacją. Ile jest takich osób? Z wcześniejszego materiału rzecznika Play wynikało, że jest ich kilkadziesiąt tysięcy.

Źródło tekstu: Play; wł

Komentarze
Zaloguj się
49. ~Qniak
0

2017-11-14 15:01:35

@48 - a co w tym dziwnego ? myślisz ze ile kosztuje abo no limit i przynajmniej 10GB neta w angli ( celowo anglia bo tu najwiecej rodaków), wysarczy wejść na strone jakiegoś operatora z uk i co widzimy? za goły abo bez urządzania trzeba dac minimum 15-20 funtów, to siłą rzeczy abonamenty z międzynarodówką ( bo takie powinni kupować Ci co pracują poza krajem ojczystym, są jeszcze droższe, stąd to Januszowe kombinowanie.

Odpowiedz

48. wlo
0

2017-11-14 09:06:30

47 - nie wiem bo nie praktykowałem, ale z tego co widzę i co słyszę, Polacy zarobki liczą w euro, ale wydatki już w złotych - nawet jeśli płacę euro ;-)160 złotych z telefon? Z kim Ty się ostatnio widziałeś?! ;-D

Odpowiedz

47. ~Qniak
0

2017-11-14 09:00:48

Bardzo dobry ruch, dlaczego wszyscy mają płacić wiecej ( wzrost cen abonamentów) za garstkę która zarabia za granica, i zamiast kupić tam normalny abo za 40€, to dalej polandia cebulandia i kombinowanie, dla ludzi wyjeżdżających okazjonalnie na urlop przecież się nic nie zmienia.

Odpowiedz

46. wlo
0

2017-11-12 16:53:00

45 - non stop nie, ale zawsze wtedy kiedy potrzebuje a biorąc pod uwagę pobyt ciągły - bez przerwy za granicą ;-)

Odpowiedz

45. ~
0

2017-11-12 15:25:35

To ze ktoś więcej czasu spędza za granicą nie oznacza że bez przerwy wisi na telefonie.

Odpowiedz

0

2017-11-12 00:42:49

@41, 42 Nadal są dostępne za normalne pieniądze w T oraz Orange. W Orange patrzyłem i kosztuje full opcja 64.99zł netto. Nie wiem czy dla Kowalskiego ale nawet na 1 osobową działalność.

Odpowiedz

43. ~bb
0

2017-11-11 12:02:04

@41 Wycofali się już z tych ofert. Tirowcy za dużo minut trzepali na tych abo.

Odpowiedz

42. ~gosciu
0

2017-11-10 22:59:28

@41 - podaj prosze aktualnie dostepne ofery dla kowalskiego albo malej firmy - nie mowie o koroporacyjnych

Odpowiedz

0

2017-11-10 12:40:22

@34 Niech kupi sobie abonament z bezpatnymi połączeniami w EU. Ja taki mam od 5 lat i jest to USŁUGA za którą się płaci i wtedy nie ma znaczenia ile jesteś poza granicami bo europejski darmowy roaming nie ma tutaj zastosowania.

Odpowiedz

0

2017-11-10 10:14:33

A jeżeli ktoś myśli , że zalogowanie się na 1-2 dni w kraju da mu znowu no limit w romingu jest po prostu deb.lem intelektualnym

Odpowiedz

0

2017-11-10 10:12:26

Cebulakom dupę ściska. Bardzo dobry ruch operatora. Mam nadzieję, że inni pójdą szybko w ślady Playa i Plusa.A straszenie operatora, że przestanę korzystać z jego usług w roamingu jest po prostu śmieszne. Ktoś chce przestać doładowywać 30 zł na miesiąc żeby operatorowi nie wydzwaniać powiedzmy 500 zł. Widać skutki braku matematyki na maturze

Odpowiedz

38. wlo
0

2017-11-10 09:16:36

34 - niech płaci te dodatkowe grosze... Jak do tej pory sobie z tym ten ktoś radził?

Odpowiedz

37. ~Nata
0

2017-11-10 08:31:31

Jak się sporadycznie korzysta to nie będzie żadnej dopłaty. Proste prawda ?

Odpowiedz

36. ~Analityk
0

2017-11-10 06:46:56

16 groszy minuta. Normalnie rozbój w biały dzień. Jak żyć? No niektórzy są naprawdę upo.śledzeni. Wniosek jest taki, że chyba za granicą płacą mniej niż w kraju i trzeba jeszcze żebrać czy też żerować na innych. A może też i okrać by się dało? No tak okraść to trzeba umieć, a żebractwo jest proste.

Odpowiedz