DAJ CYNK

Play z zasięgiem LTE Plusa

03.04.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 15412

Ważne 24

6

Klienci Play otrzymali dostęp do LTE sieci Plus.



Klienci Play otrzymali dostęp do LTE sieci Plus.

Plus, to kolejny po Orange operator, który udostępnił sieci Play swój zasięg LTE. Dzięki temu klienci fioletowego operatora mają teraz dostęp do 44 tys. systemów LTE. Pozostając w temacie chwalenia się ich liczbą przez operatorów.

Rzecznik Play: najwięcej systemów LTE ma Play

Aby móc w pełni korzystać z sieci partnerów roamingu krajowego, należy w ustawieniach smartfonu wybrać automatyczne wyszukiwanie sieci.

Zobacz:

Źródło tekstu: Play; wł

Tagi: LTE play plus
Komentarze
Zaloguj się
139. ~Xoxo joanne xoxo
0

2018-04-08 22:15:00

Myslalem ze ten plus ma lepszy zasieg LTE, a tu nadarzyła sie okazja i będąc w play przetestowałem i okazała sie lipa hehe. Niedługo play przegoni wszystkie sieci i jeszcze bedzie miał zasieg tych sieci

Odpowiedz

138. ~tm
0

2018-04-08 17:30:02

T-Mobile pozycjonuje się jako sieć dla bogatszej części społeczeństwa ("prepaid nie, abo tak"). Kiedyś w prepaidzie było w plusie 3gr/100kb a w tmobile 20gr/100kb. Tylko czy Polska jest już tak bogata?? Przejechała się na takim pozycjonowaniu Alma, a Piotr i Paweł ledwo zipie.

Odpowiedz

137. iphoneski
0

2018-04-07 16:41:05

@134 i płacić karę też można. Żadna sieć nie rozwiąże, bo na pewno są jakieś kary umowne za to, a po drugie ciągną z tego grube miliony i jakoś im sie nie spieszy żeby z tego zrezygnować.

Odpowiedz

136. ~PFnK
-1

2018-04-07 16:11:31

5ZŁ miesięcznie to jest to co lubie w Play. Zasięg 4 sieci w tym 3 LTE. Takich warunków nie ma w żadnej sieci. Jak skończą się środki promocyjne przechodzę do innej sieci i tak w kółko.

Odpowiedz

135. paolo
0

2018-04-07 16:01:34

Taka ciekawostka. Dzis wlozylem do routera karte play zmigrowana do FM, router ustawiony TYLKO 4G, tryb wybieranie sieci AUTOMATYCZNY i zalogowalo mnie do tmobile lte!!! Czyli play ma roaming na lte z cala W3??? Oczywiscie transfer DL 3Mb/s

Odpowiedz

134. ~gość
0

2018-04-07 13:45:52

@133 Każdą umowę można rozwiązać.

Odpowiedz

133. iphoneski
0

2018-04-07 13:16:34

@Pabloeq umowy conajmniej do 2020, a z Orange jeszcze dłużej. Faktycznie, z roamingu wyrzucą play jakoś na dniach. A do 2020 powinni mieć już własny zasięg wszędzie i pewnie zostawią jednego partnera dla pewności.

Odpowiedz

132. Pabloeq
-3

2018-04-07 12:35:10

Play nawiększa porażka bez własnej sieci, skazana na roaming krajowy z którego może być zawsze wyrzucona. To są doprawdy zalety;-) Być na czyjejś łasce i mieć najniższy priorytet w jego sieci. Ale grecko-islandzki gniot plej ma silny trzon gimbazy i kart-leżaków szufladowych która wierzy w jego kit.

Odpowiedz

131. ~Realista
0

2018-04-06 23:09:13

Play najlepsza sieć 4 sieci w jednej i 3 zasięgi LTE ! To się nazywa sieć a nie jak jakieś francusko-niemieckie sieci.

Odpowiedz

130. ~mirekb
-1

2018-04-06 21:07:40

ciekawe czy simy vm zaloują sie do plusa?zasieg 4 sieci to jednak techniczna przewaga i nie chodzi tu o 5zl..rozumiem ze refarming i reflushing z gsm900 na te900 wymagał duzej cierpliwosci klientow ale kazda cierpliwosc kiedys sie konczy..wlasciwie mamy juz roaming lte-moze nie bedzie 4 sieci ale nie musi..ruch roamingowy play bedzie na terenach de facto deficytowych infrastrukturalnie w siec wlasną wiec poziom roamingu po 2020 i jego koszty będą do ogarnięcia.podziwiam zasieg gsm..egsm900 poszedl na umts900 za to 1800dcs sieje rozlegle i jakość rozmów normalna..to ważna zmiana.jednak umts2100 kuleje po refarmingu na lte2100 ,1800lte juz słabiutko-zas na 2600 jest stabilnie ponad 20Mbs..

Odpowiedz

129. ~Kris86
-1

2018-04-06 06:26:58

Play, zasięg wszystkich sieci, tylko nie własnej ;)

Odpowiedz

128. ~gość
-2

2018-04-05 17:42:15

@124 LuiN. Wiesz dlaczego plej jest pasożytem we wszystkich sieciach pomimo że płaci za korzystanie z nich? Bo plej nie wnosi do tych sieci zasobów radiowych, a korzysta z zasobów operatora które muszą być współdzielone z abonentami macierzystymi operatora który wpuszcza pleja do swojej sieci. Zasoby nie są z gumy, na określonych szrokościach bloków przeznaczonych pod LTE nie "wyciśniesz" więcej niż podają specyfikacje, do tego dodaj że taki zasób ma być jeszcze udostępniony plejowi. I masz odpowiedź. Plej to pasożyt bez sieci, żerujący na ciemnocie "januszy oszczędności" i wciskający ordynarny kit marketingowy "o zasięgu iluś tam sieci". Chyba wszystkich oprócz własnej:-)))))

Odpowiedz

127. ~
-1

2018-04-05 10:39:03

@Bombel Na karte?! Sadzilem, ze komentujacy na tym vortalu maja wiecej, niz 15 lat i uzywanie abonamentu jest norma.

Odpowiedz

126. LuiN
0

2018-04-05 10:07:50

@125, MQu - te 3 megabity Plusa raczej nie dobiją. Zresztą, Play i tak w większości przypadków ma zasięg macierzysty, problemem są jedynie dzikie tereny, gdzie LTE Orange nie daje rady (przypominam, że Orange nadal jest głównym partnerem). Nie ukrywam jednak, że sam zwiałem z Plusa po spadku jakości usług w ostatnich latach. To już nie ci sami zieloni jak dla mnie. Networks! działa w moich okolicach i na trasie do Wawy lepiej. W efekcie mam teraz 1x Play, 3x Orange, 1x nju i 1x T-Mo.

Odpowiedz

125. ~MQu
1

2018-04-05 10:02:35

@124, LuiN - Jestem świadomy tego że jest to spora korzyść finansowa dla operatora, jednakże spadek jakości usług w sieci macierzystej skutecznie odstraszy również klientów postpaidowych oraz obniży komfort korzystania z LTE abonentom. Już w tym momencie w niektórych obszarach prędkość internetu jest drastycznie niska, po uruchomieniu LTE dla klientów Play dodatkowo spadnie.

Odpowiedz