DAJ CYNK

Play: Więcej stacji "4G LTE ULTRA"

11.08.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8779

Ważne 15

6

Play uruchamia nowe stacje LTE działające na czterech częstotliwościach: 800, 1800, 2100 i 2600 MHz. Z początkiem sierpnia ponad 1500 stacji obsługiwało pasma pozyskane w ramach ostatniego postępowania aukcyjnego - 800 i 2600 MHz.

Play uruchamia nowe stacje LTE działające na czterech częstotliwościach: 800, 1800, 2100 i 2600 MHz. Z początkiem sierpnia ponad 1500 stacji obsługiwało pasma pozyskane w ramach ostatniego postępowania aukcyjnego - 800 i 2600 MHz.

Obecnie zasięg sieci LTE w Play obejmuje ponad 89,2% populacji, a do 73,3% populacji dociera zasięg "4G LTE ULTRA", czyli LTE Advanced. Ze względu na wakacje, wysoki priorytet podczas rozbudowy uzyskały miejscowości wypoczynkowe.

Z LTE-A sieci Play można korzystać nad morzem (np. w Trójmieście, Świnoujściu, Międzyzdrojach, Rewalu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim, Mielnie, Dąbkach, Ustce, Łebie, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Kuźnicy, Jastarni, Juracie, Helu, Stegnie, Krynicy Morskiej) czy w górach (np. w Zakopanem, Krynicy Zdrój czy Ustrzykach Dolnych). LTE-A dotarł również na Warmię i Mazury, i jest dostępny w takich miejscowościach jak Olsztyn, Ostróda, Iława, Morąg, Nidzica, Szczytno, Mrągowo, Pisz, Giżycko, Węgorzewo, Ełk, Kętrzyn i Olecko.

Źródło tekstu: Play

Komentarze
Zaloguj się
104. ~DVBT
0

2016-08-19 18:43:47

@100Na problemy z telewizją jest jedno rozwiązanie - spot beam na Polskę z podstawowymi kanałami FTA. Z takiego źródła sygnału wszędzie w Polsce możnaby było odbierać telewizję.

Odpowiedz

103. ~olw
0

2016-08-15 20:10:10

a pakiet netu 10GB jak?

Odpowiedz

102. ~
0

2016-08-14 20:30:08

101, 500 zł przedłużacz doładowaniami z fejsbuka bo tam też są promocyjne złotówki i tak co 30dni za 5zł trzeba doładować.

Odpowiedz

101. ~olw
0

2016-08-14 19:44:23

Mam prośbę gdyż nie wiem co zrobić aby nie stracić pakiet 10GB i 500zł w Play Fresh z ZM.Ponoć jak przenosisz numer z innej sieci to za rejestrację masz 20GB i 200zł ale nie masz już 500zł za staż.Jakim kodem czy pakietem można przedłużyć ten bonus 10GB w Play Fresh ze starym ZM ? nakrętki nie działają w tej taryfie to samo z pakietem 500 złotówek.

Odpowiedz

100. ~Fred
0

2016-08-14 10:06:07

@98;w pełni z tym zgadzam, na Wschodzie Polski Play nic nie robi.............@99;DVBT;kolego spam nie na tematy sam walisz,a pisanie do instytucji nic nie daje czasami i one to olewają, jak dajmy Plus, Play, jak również jak robią naziemną telewizję cyfrową, a ludzie mają problem z odbiorem, zasięgiem, a chcą abonament za naziemną telewizję ściągać, cz tak samo jak za telefony komórkowe,dopóki ktoś ich do tego nie przymusi to nic nie robią i nie zrobią i tylko reklamują!!!

Odpowiedz

99. ~DVBT
0

2016-08-13 18:09:55

@95Nie da się Ciebie słuchać, na każdym forum wylewasz swoje żale to o braku zasięgu, a to o braku dobrego DVB-T . Pisz do odpowiednich instytucji a nie spamisz tu .

Odpowiedz

98. ~
0

2016-08-13 11:55:29

Przy wschodniej granicy nie da się w ogóle korzystać z Play, bo nie ma zasięgu. Przełączanie się w roaming skutkuje problemami z połączeniami i wyrzucaniem z sieci, tak więc... mało mi imponuje to LTE Playa, gdzie nawet porządnego HSPA nie ma, a o GSM już wspomniałem.

Odpowiedz

97. 3G
0

2016-08-13 00:30:33

@50: To po co Play zaznacza ultra na mapie zasięgu tam, gdzie mają tylko 1800 i 2100? A telefony nie mogą tego agregować?

Odpowiedz

96. ~ja mam zasieg
0

2016-08-12 18:10:57

Mimo że nie mieszkam w mie jscowosci wypoczynkowej, mam szybkość przychodzące 7,55 a wychodząca 1,46 oczywiście w sieci Virgin.

Odpowiedz

95. ~Zerowy brak zasięgu!!
1

2016-08-12 06:37:32

PLUS musi podpisać umowa o współpracy z którymś z trzech innych operatorów komórkowych w Polsce o współpracy i o wymianie nadajnikami, bo jak pisałem poza miastami będzie dużo dziur bez zasięgu całkowitego lub będzie sam zasięg Plus lub sam zasięg NetWorkS!,czyli reszty sieci i operatorów komórkowych. TAK JEST NA CHWILĘ OBECNĄ! I jak Plus podpisze umowa z Orange lub T-Mobile to będziemy mieli zasięg Plus w NetWorkS! i na odwrót, co zwiększy zasięg całkowity wszystkich sieci, więc. Jak Plus podpisze dajmy umowę z Play, to Plus wchodzi na nadajniki Play i na odwrót, ale Play wtedy nie powinien korzystać z romaningu NetWorkS! i Play powinien szybko stawiać nadajniki, gdzie nie ma całokowitego zasięgu i tam, gdzie nie ma całkowitego zasięgu Plus. Ale to nic nie da i lepszym rozwiązaniem na teraz była szybka umowa Plus z Orange lub T-Mobile, wtedy będziemy mieli zasięg Plus w NetWorkS! i na odwrót, inaczej będzie lipa jak jest, Play będzie górował zasięgiem w romaningu bez internetu, w na reszcie powierzchni kraju będziemy mieli albo nic albo samego Plus lub samo NetWorkS!................

Odpowiedz

94. ~Zerowy brak zasięgu!!
0

2016-08-12 06:16:53

Plus musi podpisać jakaś umowa z Orange o wspólnym wchodzeniu na swoje nadajniki, bo będziemy mieli dalej taką sytuację w Polsce jak teraz, że PLAY będzie miał największy zasięg w Polsce po romaningu Plus i NetWorkS!(romaning T-Mobile) z dodatkowo swoimi nadajnikami z których nie może korzystać żadna inna sieć. A na pozostałym terenie kraju poza większymi miastami nie będziemy mieli wcale zasięgu lub będzie sam zasięg Plus lub sam zasięg NetWorkS!,czyli reszty sieci i operatorów komórkowych. I trzej pozostali operatorzy komórkowi w tym Orange, T-Mobile , Plus będą mieli najmarniejszy zasięg w kraju poza miastami, a przoduje w tym jak wiemy na chwilę obecną Plus, gdyż nic nie robi, likwiduje nadajniki i nie ma zasięgu z nadajników, ani Orange, ani T-Mobile, ani Play. Plus pozostał ze swoimi nadajnikami, których nie modernizuje, likwiduje i robi cięcia, żeby wszystko najniższym kosztem i w ogóle nie rozwija.

Odpowiedz

93. ~Monter
-1

2016-08-12 00:17:05

Powiedzenie że lte ultra jest w Trójmieście to jak powiedzenie że lte ultra jest w Polsce. Ogólnikowe.Lte + w Gdańsku jest w... 12% części Gdańska :).Opuszczając Gdańsk pociagiem lte znika już w okolicach Orunii.. Odzywa w Pruszczu Gdańskim... Później znów nic.. Kawałek dalej Pszczółki.. Tczew..wszystko marne lte.Dalej jest jeszcze gorzej... Znika na trasie Tczew - Malbork nawet sygnał 2g...w Malborku masakra.. Itd itd..Główne szlaki kolejowe a play tam nie ma :)

Odpowiedz

92. ~Monter
0

2016-08-12 00:09:35

Te lte+ to jeszcze wiele lat będą wdrażać. Gdzieś skończą w okolicach 2025 roku.Nie można mówić że lte + jest w Gdańsku -to jest przegięcie bo... Jest tylko w kilku miejscach Gdańska. Wysiadajac z pendolino na dworcu PKP Gdańsk Główny można mieć co najwyżej lte ok 3mb.

Odpowiedz

91. ~Zerowy brak zasięgu!!
-1

2016-08-11 22:46:11

@90;Zgadza się, pooglądam tę sieć PLAY i PLUS na reklamach w telewizji i jak coś sponsorują i to mi wystarczy, obejdzie bez ich zasięgu. Nie muszę ich mieć w zasięgu. Niech se i w kosmosie robią te swoje nadajniki ULTRA LTE jak chcą.Pozdrawiam

Odpowiedz

90. DanielR
0

2016-08-11 22:31:22

@87, ale zrozum wreszcie, że nie zmusisz prywatnej firmy, by ustawiła stację/anteny tam, gdzie jej się to nie opłaca. A może to twoi sąsiedzi z okolicy protestują i nie chcą nowych anten, bo obawiają się "szkodliwości promieniowania"? Mówi się trudno. Na tym m.in. ta zabawa polega. Nie ma obowiązku stawiania stacji na każdym zadupiu. Nigdy nie będziesz miał zasięgu wszędzie.Tak jak nie w każdym miasteczku masz centrum handlowe, czy supermarket.Ja spędziłem dzieciństwo i wczesną młodość bez telefonii komórkowej i tego całego współczesnego smartfonowego szału, bo wówczas nie było jej w ogóle lub występowała w szczątkowej formie. I co? Jakoś się nie smucę z tego powodu. Mieszkasz tam gdzie mieszkasz, to pogódź się z urokami swojego wyboru. I nie truj więcej!Z mojej strony to by było na tyle.

Odpowiedz