DAJ CYNK

Play ubezpieczy gaming

LuiN

Taryfy, promocje, usługi

W Polsce jest 12,3 mln graczy - gry interesują ponad 50% wszystkich Internautów (24,4 mln). Play postanowił ułatwić im życie.W Polsce jest 12,3 mln graczy - gry interesują ponad 50% wszystkich Internautów (24,4 mln). Play postanowił ułatwić im życie.

Ponad połowa polskich graczy płaci za gry. Zarówno w formie zakupu licencji za same tytuły, jak i poprzez mikropłatności (skiny, bronie, poziomy i inne dodatki). Wydatki tych 6,4 mln osób szacowane są na 500 mln dolarów rocznie. Rzeka pieniędzy płynie do deweloperów, tymczasem konta graczy nie zawsze są odpowiednio zabezpieczone.

W samym 2016 roku dokonano kradzieży 77 kont w grach (Steam). Sieć Play ma pomysł na to, jak zabezpieczyć graczy przed hakerami i uśmierzyć ból związany ze stratą cyfrowej własności. Pomyślała też o ochronie sprzętu.

Ubezpieczenia dla graczy

Sieć Play przygotowała 4 warianty ubezpieczeń dla graczy, które zapewniają bezpieczeństwo gamingowej "inwestycji" w kwocie nawet do 10000 zł.

Warianty ubezpieczenia oprogramowania:

  • Standard za 1,99 zł miesięcznie - suma ubezpieczenia: 300 zł,
  • Premium za 6,99 zł miesięcznie - suma ubezpieczenia: 800 zł.Jeśli nie można oszacować wartości przedmiotu zakupionego w grze, bo był on kupiony w paczce kilku rzeczy, kwota wypłaconego ubezpieczenia będzie średnią wartością rynkową. Ubezpieczenie nie obejmuje kradzieży socjotechnicznej.

Warianty ubezpieczenia sprzętu:
  • Standard za 4,99 zł miesięcznie - suma ubezpieczenia: 3000 zł,
  • Premium za 19,90 zł miesięcznie - suma ubezpieczenia: 10000 zł.Ubezpieczenie sprzętu obejmuje konsole do gier, komputery PC, laptopy, tablety, pady, słuchawki i akcesoria do gier, takie jak kierownice, pistolety, miecze czy rakietki do konsoli.

W przypadku tego produktu skoncentrowaliśmy się na ochronie sprzętu i akcesoriów, z których na co dzień korzystają gracze. Ubezpieczeniem objęty będzie sprzęt, na który np. przypadkowo wylejemy wodę, czy taki, który ulegnie zniszczeniu w wyniku przegrzania po kilkugodzinnej pasjonujące rozgrywce. U nas #GamersGonnaPlay! - dodaje Marcin Gruszka.

Ubezpieczeniem objęty jest nowy sprzęt, który został zakupiony nie później niż w ciągu 90 dni, natomiast przy kontynuacji ubezpieczenia urządzenia mogą mieć nawet do 2 lat (od chwili zakupu). Partnerem wdrożeniowo-technologicznym Play Ubezpieczenia jest protect.me.

Warto dodać, że to 34. i 35. oferta ubezpieczeniowa na długiej liście Play Ubezpieczenia.

Ankieta
59%
41%

Wszystkich głosujących: 157

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Play, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu