DAJ CYNK

Play - nowy telefon 12 miesięcy przed końcem umowy

13.08.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7133

Ważne 3

19

Rzecznik Play Marcin Gruszka poinformował na swoim blogu o możliwości wymiany telefonu na 12 miesięcy przed końcem umowy.

Rzecznik Play Marcin Gruszka poinformował na swoim blogu o możliwości wymiany telefonu na 12 miesięcy przed końcem umowy.

Wpis na blogu rzecznika niestety nie zawiera informacji na temat szczegółów wymiany. Nie wiadomo więc, czy dotyczy ona wszystkich planów taryfowych i czy nie ma w tym żadnych ukrytych niespodzianek. Zapewne jednak trzeba będzie się liczyć z przedłużeniem umowy na nowy okres, który zostanie powiększony o brakujące 12 miesięcy. Jeśli tylko pojawią się nowe informacje dotyczące warunków wymiany, od raz Was o tym poinformujemy.

Możliwość wymiany telefonu dotyczy wszystkich kanałów sprzedaży.

Źródło tekstu: Play; wł

Tagi: play
Komentarze
Zaloguj się
33. Sora90
1

2015-08-14 17:02:26

@Simbas nie kłuć się z idiotami bo najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.Jak do tej pory nie zauważył gdzie popełnił błąd i nie potrafi tego zaakceptować tylko zwalać na innych to będzie, to nawet najbardziej rzeczowe i logiczne argumenty nic nie poradzą.

Odpowiedz

32. ~
-3

2015-08-14 00:03:25

Ludzie często nie wykorzystują nawet połowy możliwości swoich aktualnych telefonów, ale spece marketingowi i tak wbiją im do głowy, że koniecznie potrzebują nowy telefon. I pyk, klient złapany na kolejne x miesięcy. :-)

Odpowiedz

31. orson_dzi
0

2015-08-13 23:21:43

@23 Przy aktywacji ok. Ale przy przedłużeniu większość osób robi to przed czasem. Pół biedy jak jest to 1-3 miesiące wcześniej, ale nieporozumienia i tak są, bo ludzie zgłaszają się po 12 miesiącach. Ale jak niektórzy mają głupio podpisane aneksy nawet rok przed końcem umowy, to na wymianę muszą czekać nie 12, a 20 miesięcy.

Odpowiedz

30. ~pabloki
-2

2015-08-13 22:35:19

24 wiekszośc teefonów kupionych u operatora wychodzi drożej niz w sklepie. ale dla ciebie może być zbyt trudne zrozumienie tej i poprzedniej wypowiedzi.

Odpowiedz

29. ~frasag
-2

2015-08-13 20:06:03

@28: To nie jest to samo. Z pierwszej umowy miałem 3 miesiące zniżki nie wykorzystane. Ukradziono mi je przy aneksowaniu. Koniec tematu.

Odpowiedz

28. ~Simbas
4

2015-08-13 20:01:07

@27Sorry kolego, ale jak na razie, to na głupka, który nie czyta tego co podpisuje, wyszedłeś Ty. Więc długo nie musiałem szukać. Ale nie po to jest to forum, żeby się zarzucać błotem, ale po to między innymi, żeby czasem otworzyć komuś oczy. Trzeba czytać, co się podpisuje. Wbrew pozorom umowy z operatorami nie są aż tak długie i skomplikowane jak umowy kredytowe z bankiem. No ale jak się nie chce, to później jest szereg niedomówień i zwalanie winy na operatora.Identyczna sprawa, jak zauważył Orson, jest z wymianą urządzenia "po 12 miesiącach" i "12 miesięcy przed końcem umowy". Większość zapewne uważa to za jeden grzyb. A tu figa. Po 12 miesiącach, to po 12. A na 12 przed końcem, to np. po 13 miesiącach (w Play zazwyczaj aneksy są właśnie 25 miesięczne). Czytać, czytać, czytać. To nie boli. I na głupka później się nie wychodzi... niestety.

Odpowiedz

27. ~frasag
-3

2015-08-13 19:53:59

@26. A czy tak trudno pracownikowi operatora założyć tu konto??? Szukaj głupich gdzie indziej kolego.

Odpowiedz

26. ~Simbas
3

2015-08-13 19:29:59

@15Nie wiem, czy zauważyłeś (śmiem twierdzić, że nie), że plusy i minusy mogą dawać tylko zalogowane osoby posiadające konto na Telpolis.pl. A te są oznakowane (tak, jak Twój profil). Ale pewnie tego też nie doczytałeś. Więc nie dziwi mnie Twoja frustracja w stosunku do operatora, który zapewne wyłożył Ci "kawę na ławę", ale Tobie nie chciało się przeczytać kilku linijek aneksu.

Odpowiedz

25. ~
-3

2015-08-13 19:05:55

Wspaniała oferta dla tych, co wszystko kupują "na kredyt", bo nie potrafią odłożyć nawet 500-1000zł na zakup telefonu.Pytanie tylko jak takie osoby odłożą wkład własny na ewentualny kredyt mieszkaniowy - również pożyczą?

Odpowiedz

24. ~
5

2015-08-13 18:13:55

22, pablokijowy: "kim trzeba byc intelektualnie by kupowac telefon u operatora".Np. człowiekiem, który umie liczyć - ale dla ciebie złożenie w całość kilku promocji może być za trudne.

Odpowiedz

23. ~
3

2015-08-13 18:10:51

@21 Zawarłem umowę na 24 mies. z Orange. Po roku za złotówkę dostałem galaxy S5 i umowa jest przedłużona o rok. Mówiąc jeszcze prościej - gdybym na tym poprzestał, wyjdzie że za 36-miesięczną umowę dostałem dwa smartfony po złotówce, każdy wartości rynkowej min. 1500zł. Abonament niestety 149,98 ale jak się odejmie wartość telefonów, to średnio wychodzi przyzwoicie biorąc pod uwagę total no limit, 10GB netu i 400 minut na roaming międzynarodowy.

Odpowiedz

22. ~pabloki
-4

2015-08-13 17:57:22

ho ho . czują że jak tąpnie to będzie tsunami odchodzacych klientów. raczej będzie to przedłużenie umowy liczone od daty zakończenia obecnej . jeszcze wyjdzie że umowa na 36 m-cy ( bo to juz nie pierwsza i nie ma ograniczenia). kioedys było to w erze / tmobile. kim trzeba byc intelektualnie by kupowac telefon u operatora.

Odpowiedz

21. orson_dzi
1

2015-08-13 17:54:33

@20 Jest, ale jest głupio komunikowana. Mowa jest potocznie, że wymienić można po 12 miesiącach. W praktyce jest to jak tutaj - 12 miesięcy do końca umowy. Sporo osób się na to nacięło.

Odpowiedz

20. ~
-1

2015-08-13 17:52:20

Jak zwykle plajfonsy ukradły pomysł od Orange, gdzie telefon po roku umowy dostępny jest już od dawna w planach smart multi II max.

Odpowiedz

19. ~frasag
-4

2015-08-13 17:50:13

@SACZI: Nie znam aktualnych regulaminów. Za to mam faktury od nich na kompie, bo odliczałem net mobilny od podatku. Są z roku 2011 i nadal je trzymam bo 5 lat nie minęło. Mogę udowodnić nawet w sadzie ile zapłaciłem.Od tamtej pory mam tylko na kartę.

Odpowiedz