DAJ CYNK

Płatności mobilne Visa dostępne na urządzeniach Apple

10.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 2928

Ważne 4

4

Organizacja Visa potwierdziła dziś, że umożliwi świadczenie usług płatności mobilnych na smartfonach iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz na zegarku Apple Watch.

Organizacja Visa potwierdziła dziś, że umożliwi świadczenie usług płatności mobilnych na smartfonach iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz na zegarku Apple Watch.

W Stanach Zjednoczonych, a w dalszej kolejności również na innych rynkach, instytucje finansowe działające w systemie Apple Pay będą mogły włączać debetowe i kredytowe karty Visa, umożliwiając klientom dokonywanie wygodnych i bezpiecznych zakupów u wybranych detalistów - zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych, jak i z wykorzystaniem aplikacji na smartfony.

Wejście na rynek firmy Apple to kluczowy element w układance, jaką stanowią usługi płatności mobilnych. Jest to wydarzenie o ogromnym znaczeniu dla płatności nowej generacji, potwierdzające rozmach, z jakim rozwijają się usługi mobilne i zbliżeniowe - mówi Steve Perry, dyrektor ds. płatności cyfrowych w Visa Europe.
Od czasu wprowadzenia pierwszych kart i terminali zbliżeniowych w 2007 r. organizacja Visa zawsze znajdowała się w czołówce wdrożeń płatności NFC. Obecnie w sklepach całej Europy zainstalowanych jest już ponad 1,5 mln terminali obsługujących płatności zbliżeniowe Visa - wszystkie z nich mogą również przyjmować płatności mobilne. Decyzja firmy Apple o wejściu na ten rynek odzwierciedla ogrom możliwości, jakie oferują dziś usługi płatności cyfrowych. Dzięki tej decyzji usługi zbliżeniowe będą coraz lepiej znane i coraz szerzej wykorzystywane na całym świecie. Spodziewamy się tzw. efektu aureoli, na czym skorzystają wszyscy gracze działający w ekosystemie płatności mobilnych.
Ściśle współpracujemy z firmą Apple i z bankami członkowskimi naszej organizacji w celu wprowadzenia tej nowej usługi również na rynku europejskim
- dodaje Steve Perry.

Jak narazie z listy banków współpracujących z Apple, w Polsce znajdziemy tylko Citi Bank. Kiedy i czy w ogóle usługa Apple Pay będzie dostępna w Polsce, tego nie wiadomo. Pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie to kolejna, obok choćby Siri, funkcja, która ominie kraj nad Wisłą.

Źródło tekstu: Visa, wł

Komentarze
Zaloguj się