DAJ CYNK

Pendolino z Internetem Wi-Fi za parę miesięcy

21.01.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8412

Ważne 3

6

Pasażerowie Pendolino cały czas mają problemy z dostępem do Internetu w pociągach. Nadchodzą zmiany, ale trzeba będzie na nie jeszcze długo poczekać.

Pasażerowie Pendolino cały czas mają problemy z dostępem do Internetu w pociągach. Nadchodzą zmiany, ale trzeba będzie na nie jeszcze długo poczekać.

Na temat braku Wi-Fi w pociągach Pendolino pisaliśmy na początku grudnia. Problematyczny okazał się wtedy montaż anten w wagonach, co miałoby stanowić naruszenie gwarancji. Głównym problemem były wtedy, jak zwykle, pieniądze.

Zobacz: Pendolino z Internetem Wi-Fi

Podczas zorganizowanej dzisiaj konferencji podsumowującej działalność PKP Intercity w 2015 roku głos w tej sprawie zabrał prezes spółki Jacek Leonkiewicz.
Nie ukrywam, że brak Wi-Fi w pociągach klasy premium to moja największa porażka. Obecnie wszystko jest na dobrej drodze i myślę, że w połowie roku 2016 na pokładzie będzie już Internet. Będzie działał na innych zasadach: uruchomimy między innymi platformę rozrywkową z filmami i e-bookami, chcemy wprowadzić możliwość obserwacji szlaku z czoła składu. Ale w zamian zapytamy w ankietach naszych pasażerów o preferencje podróży. System będziemy rozwijać, żeby nadążyć za współczesnymi trendami.

Wygląda na to, że w sprawie Internetu pasażerowie zobaczyli w końcu światełko w tunelu. Ale na jego przybycie trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Co najmniej.

Źródło tekstu: Rynek Kolejowy; wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~Michu
0

2016-01-27 11:43:54

WiFi w Pendolino to mus. To chyba kwestia konstrukcji pociągu, ale korzystanie z internetu mobilnego to droga przez mękę. Na trasie Gdańsk - Warszawa co chwilę zanika zasięg internetu. Co ciekawe, w pociągach Stadler Flirt3 i Pesa Dart problem z zasięgiem nie występuje.

Odpowiedz

20. goral2099
0

2016-01-22 16:45:10

Dobrze, że w Dartach można rozmawiać i serfować po necie normalnie. No i gniazdka działające pod każdym siedzeniem. :] Ale mam wrażenie, że i w nich zasięg jest trochę słabszy, niż w starych rupieciach, w których z kolei nie było jak sprzętu podładować.

Odpowiedz

19. ~rezi
0

2016-01-22 16:37:46

@18 obsesja? No błagam.. ja po prostu lubię jak coś jest zrobione poprawnie a nie na odwal... Kilka tygodni temu też był artykuł o pendolino i też na miniaturce była stara lokomotywa.. Czy to zajmuje tyle czasu czy pieniędzy takie wstawienie porządnej miniaturki?

Odpowiedz

18. ~
0

2016-01-22 13:58:52

@9 to ten koleś z obsesją na punkcie Orsona?lol

Odpowiedz

17. ~
1

2016-01-22 13:08:00

WIFI z T-Mobile w PKP to porażka - jeżeli nie jesteś abonentem T-M, to aby otrzymać hasło dostępowe, musisz udzielić zgód marketingowych...

Odpowiedz

16. ~
0

2016-01-22 10:44:22

Kiedyś w pociągu skorzystałem z darmowego WiFi. Ruch znikał gdy tylko pociąg wjechał w brak zasięgu sieci. Po pół godziny stwierdziłem że lepiej będzie dać sobie spokój.

Odpowiedz

15. ~a
0

2016-01-22 09:45:11

Pogratulowac slawku nowaku za przetarg na wagony bez wifi/gsm i bez "pendolino" :)

Odpowiedz

14. wook
-3

2016-01-22 09:44:25

@5 zasięg w pociągach tragiczny? Nie powiedział bym, są miejsca gdzie spada do 1-2 kresek 3G, ale zwykle zasięg jest przynajmniej w Inpulsach.

Odpowiedz

13. stalewiak
1

2016-01-22 09:34:13

POlska to nadal ciemnogród. WIFI powinno byc przed Daniem tych spendolino na tory. Jeszcze raz napiszę. CIEMNOGRÓD .Ale tak to jest jak dalej w rządzie i wcześniej większość ludzi to komuna.

Odpowiedz

12. ~Pims
-2

2016-01-22 09:20:08

Czy naprawdę nie można te 3-4 godziny obyć się bez internetu. Nie lepiej sobie odpocząć czy podrzemać lub oglądać przez okno krajobrazy? Ludzie czy wy jesteście naprawdę chorzy na fono- i komputeromanię?

Odpowiedz

11. ~
2

2016-01-22 08:47:24

Pendolino - ceny biletów jak za przeloty samolotem. Ktoś z ukochanej przez Witka PO (na Twitterze broni jej jak lew) powinien za to beknąć!

Odpowiedz

10. LuiN
0

2016-01-22 08:44:22

9, rezi, no masz masz, lepiej już?

Odpowiedz

9. ~rezi
0

2016-01-22 08:38:18

Czemu Orson dałeś jakąś lokomotywę na miniaturce artykułu? Nie wiesz jak wygląda Pendolino o którym "piszesz"?

Odpowiedz

2

2016-01-22 01:24:04

No i pomijam fakt że IC /''normalne/'' jest tańsze od Pendo i jedzie 10 minut dłużej a standard jest porównywalny. No comment.

Odpowiedz

1

2016-01-22 01:22:03

@5 Dokładnie. Pendolino Częstochowa - Warszawa ZERO zasięgu. Nawet nie można porozmawiać nie mówiąc o internecie. Brak Wi-Fi w PKP Premium to niezły fuckup. Wszystkie Darty i inne polskie mają Wi-Fi. Tutaj utrata gwarancji za powieszenie anten!!! Przepraszam ale to chyba dzisiaj priorytet zwłaszcza, że w Pendolino reklamowana jest apka gdzie można zamawiać jedzenie. Tylko JAK??!!! I na dodatek brak możliwości rezerwacji biletu powrotnego. No ale feta na otwarcie była.

Odpowiedz