DAJ CYNK

Pendolino z Internetem Wi-Fi za parę miesięcy

21.01.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8591

Ważne 3

6

Pasażerowie Pendolino cały czas mają problemy z dostępem do Internetu w pociągach. Nadchodzą zmiany, ale trzeba będzie na nie jeszcze długo poczekać.

Pasażerowie Pendolino cały czas mają problemy z dostępem do Internetu w pociągach. Nadchodzą zmiany, ale trzeba będzie na nie jeszcze długo poczekać.

Na temat braku Wi-Fi w pociągach Pendolino pisaliśmy na początku grudnia. Problematyczny okazał się wtedy montaż anten w wagonach, co miałoby stanowić naruszenie gwarancji. Głównym problemem były wtedy, jak zwykle, pieniądze.

Zobacz: Pendolino z Internetem Wi-Fi

Podczas zorganizowanej dzisiaj konferencji podsumowującej działalność PKP Intercity w 2015 roku głos w tej sprawie zabrał prezes spółki Jacek Leonkiewicz.
Nie ukrywam, że brak Wi-Fi w pociągach klasy premium to moja największa porażka. Obecnie wszystko jest na dobrej drodze i myślę, że w połowie roku 2016 na pokładzie będzie już Internet. Będzie działał na innych zasadach: uruchomimy między innymi platformę rozrywkową z filmami i e-bookami, chcemy wprowadzić możliwość obserwacji szlaku z czoła składu. Ale w zamian zapytamy w ankietach naszych pasażerów o preferencje podróży. System będziemy rozwijać, żeby nadążyć za współczesnymi trendami.

Wygląda na to, że w sprawie Internetu pasażerowie zobaczyli w końcu światełko w tunelu. Ale na jego przybycie trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Co najmniej.

Źródło tekstu: Rynek Kolejowy; wł

Komentarze
Zaloguj się