DAJ CYNK

Paszport zamiast Dowodu osobistego - w Play już można

15.02.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3245

Ważne 5

1

Podczas podpisywania umowy z operatorem fioletowej sieci można się posłużyć Paszportem na takich samych prawach, jak Dowodem osobistym.



Podczas podpisywania umowy z operatorem fioletowej sieci można się posłużyć Paszportem na takich samych prawach, jak Dowodem osobistym.

Od 1 lutego bieżącego roku Paszport Polaka jest traktowany na takich samych zasadach, jak Dowód osobisty, przy podpisywaniu umowy w Play. Do tej pory operator dopuszczał tylko drugi z dokumentów.

Paszport jest honorowany jednak tylko wtedy, gdy klient jest osobą fizyczną będącą obywatelem Polski. Dotyczy to także osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

Źródło tekstu: wł

Tagi: play
Komentarze
Zaloguj się
14. adacomp
0

2018-02-15 16:37:19

Od ponad 28 lat tak jest że dowód i paszport to są równoprawne dokumenty które mają dane identyfikacyjne oraz numer Pesel i jest na to nawet ustawa o dokumentach tożsamości.Nie wiem czemu u niektórych obowiązuje jeszcze komuna gdzie paszport był przywilejem dla nielicznych i się go otrzymywało tylko na czas pobytu poza PRL a po powrocie do kraju musiało się go oddać do MO i USW.

Odpowiedz

13. ~PoetaMyslacy
0

2018-02-15 16:07:35

@10zgadzam się z Tobą w 100%. Oby kiedyś jednak tak było...@12To była moja pierwsza myśl, po przeczytaniu nagłówka. WTF? Jak to? Myślałem, że od dawien dawna można uzywać paszportu zamiennie z dowodem osobistym. Wszkaże i to i to - dowód tożsamości. A tu taki kwiatek...Niemniej - jak do podpisania umowy o abonament, konieczne jest skserowanie dowodu tożsamości (co oczywiście uważam za bardzo niebezpieczną, zbędną praktykę i w 99% nie pozwalam na to) - > to niech sobie kserują paszport. Dokument ten leci do szuflady i elo. Jak nie daj Boże, będzie jakiś wyciek, albo wałek na moje personalia - > od razu wskazuję potencjalnego winnego bez problemu, bo wiem kto kserował paszport, a dowodu to się używa na codzień do OKAZYWANIA.

Odpowiedz

12. Remington
2

2018-02-15 13:20:14

Rewelacja. Paszport jest pełnoprawnym dowodem tożsamości od wielu lat. Już w latach 90. był ten zapis w ustawie.

Odpowiedz

11. ~-
0

2018-02-15 12:43:32

@10 tylko idiota pozwala na kserowanie swoich dokumentów.

Odpowiedz

10. ~
0

2018-02-15 12:04:48

@8Gdzie? Bo wszędzie dalej na potęge kserują dowody i udzielają pożyczek na takie dokumenty.A wystarczyłoby proste rozwiązanie:Chcesz coś wziąć przez internet? Podpisz umowe profilem zaufanym, nie masz? wyróbChcesz coś wziąć stacjonarnie? Pokaż dokument, sprzedawca loguje się do bramki do rejestru dowodów i porównuje dokuement fizyczny z tym co dostępne w rejestrze + standardowe biki, bigi, krd.Każde zapytanie sprzedawcy do rejestru jest logowane, aby było wiadomo kto wchodził i kiedy.I wszelakie oszustwa by wymiotło.Ale w tym kraju dalej jak w lesie.

Odpowiedz

8. wlo
0

2018-02-15 11:54:33

7 - eweryfikator to zdaje się już od pewnego czasu funkcjonuje?

Odpowiedz

7. ~
0

2018-02-15 11:46:38

A kiedy będę mógł się posłużyć profilem zaufanym lub mdokomunetem w komórce?Lub kiedy w tym kraju doczekam się, że handlarz w budce będzie weryfikować dokument tożsamości z rejestrem dowodów osobistych? Tak łatwe do wprowadzenia ukróciłoby do zera wszelakie wyłudzenia na fałszywą tożsamość/skradzione dokumenty.

Odpowiedz

6. Mar9999
0

2018-02-15 11:41:02

@K3O jakiej awarii piszesz? Chyba nie o ogólnokrajowej, bo ja oraz kilkadziesiąt innych osób korzystających z komórek Orange nie zauważyli jakichkolwiek problemów. Może to jakaś lokalna awaria lub dotyczy nielicznej grupy kart sim. Czasem wystarczy zgłosić problem operatorowi zamiast czekać aż samo się naprawi.

Odpowiedz

5. ~
-3

2018-02-15 11:02:31

Tu nie o Polakow chodzi, a o Ukraincow. Play stawial od zawsze na klienta biedniejszego, dla ktorego kazda zlotowka jest majatkiem. I jesli polskich januszy mi nie zal, bo w wiekszosci to idioci, to Ukraincow juz tak: uciekaja przed wojna, czasami zostawiajac caly dorobek zycia za soba.

Odpowiedz

4. ruskov
0

2018-02-15 10:40:30

@2 bez kitu, oby tylko uniknac odpowiedzialnosci. malo brakowalo zebym nie zniszczyl telefonu

Odpowiedz

3. ~K3
0

2018-02-15 10:37:09

@2 Awaria w orange jest od prawie tygodnia - znów nie działa VoLTE a sesje internetowe są co jakiś czas zrywane. Ktoś się dodzwania i nie słychać rozmówcy a ja jak wykonuję połączenie, to po wciśnięciu zielonej słuchawki natychmiast rozłącza. Po wymuszeniu samego 2G wszystko działa.

Odpowiedz

2. ~Dw
0

2018-02-15 10:25:21

A o tym, iż Play miał dużą awarię od godzin wieczornych do piątej rano, oczywiście nie napiszecie. Takie to niezależne dziennikarstwo z Waszej strony.

Odpowiedz