DAJ CYNK

Orange: Zarabiaj na światłowodzie

11.10.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8652

Ważne 5

6

Sieć Orange zachęca do polecania oferty Orange Światłowód. Jeśli umowa zostanie podpisana, każdorazowo otrzymać można 150 zł.

Sieć Orange zachęca do polecania oferty Orange Światłowód. Jeśli umowa zostanie podpisana, każdorazowo otrzymać można 150 zł.

Akcja Orange realizowana jest za pośrednictwem aplikacji goFiber. Można w niej sprawdzić dostępność usługi, jak i polecać klientów czy nawet wprowadzać zamówienia.

Na poziomie Basic podajemy jedynie dane kontaktowe osoby potencjalnie zainteresowanej Internetem światłowodowym i już na start otrzymujemy bonus w wysokości 50 zł. Jeśli polecana osoba podpisze umowę, otrzymujemy każdorazowo 150 zł.

Na poziomie Pro, po krótkim szkoleniu online, można już nie tylko polecać osoby, ale też samodzielnie realizować zamówienia. W tym przypadku otrzymać można dodatkowo prowizję od sprzedaży w wysokości trzech miesięcznych abonamentów podpisanej umowy.

Zobacz: regulamin promocji

Źródło tekstu: Orange, wł

Komentarze
Zaloguj się
26. ~B
0

2016-10-13 22:04:26

Chętnie wezmę ofertę ze światłowodem, ale nie jest dostępny!!!Miasto: Bielsko-Biała.Czekam.

Odpowiedz

25. jedrek
1

2016-10-12 11:13:21

@24 skoro zgłaszałeś to patrząc na historię działania tej firmy i jej "kosmicznych" przemian od czasów poczty polskiej i telegrafu pochodzi dobrze kilka miesięcy i od nowa będzie można na forach poczytać, że znów jest wielkie g...W latach gdy miałem neozdradę też wiele rzeczy zgłaszałem, ale że do kontaktu z klientem wystawia się tam głupków z zewnętrznej firmy, to potem wiadomość źródłowa jak już przypadkiem trafi do właściwego podmiotu zostaje kompletnie przekręcona i możesz sobie zgłaszać od nowa, bo u nich jak zwykle zawsze wszystko działa najlepiej w Polsce i użytkownik zwyczajnie się czepia...

Odpowiedz

24. SirmarK
1

2016-10-11 23:07:17

#20. w tamtym czasie faktycznie coś ogólnie było nie halo z siecią, a dokładnie z wyjściem na świat z sieci Orange . Jako user światłowodu trochę rzeczy im zgłaszałem. Ale potem wróciło do normy. W tym samym czasie połączenia do serwerów w PL działały sprawnie. Trzeba pamiętać, że światłowód to jest tylko medium transmisyjne i z samego faktu (że jest to światełko) nie gwarantuje od razu "światłowodowych" szybkości.

Odpowiedz

23. ~ojej
1

2016-10-11 22:43:02

Jestem klientem Orange. Neostrada 10 Mbps i tyle jest. Zaczynałem od pingu 11-12 na onet, bo był tryb fast i było super. Potem niestety wszystkim narzucili interleaved i jest dwa razy więcej. Dla mnie to całkowity bezsens.Na światłowodzie jakie macie pingi w orange? Też robią takie komninacje z przeplotem?

Odpowiedz

22. jedrek
0

2016-10-11 22:10:06

@18 my czyli kto? Podopieczni orange? Bo piszesz z konkurencyjnego play-a :) Na wsi też jest zlew podobny jak w mieście.Po to kiedyś TP wchodziła na interesującą mnie dziś wieś, wstawiła w środku wsi ekstra na tą okazję swój kontener-centralę. Rozprowadzili gdzie tylko się dało napowietrzne linie miedziane (już takie współczesne w płaszczu polietylenowym a nie jakieś tam 50 letnie zaśniedziałe gołe druty i wtedy jak to robili szumnie tą całą akcję, to podłączali każdego kto chciał za symboliczną 1zł. Więc nie jest to ta znienawidzona wieś z 50 letnimi zawalającymi się słupami. Przejęła orange i zaczęło się większe dziadostwo, te kilka lat później jak się ktoś wybudował i nawet jak słup ma ich pod domem, na tym słupie w kablu PE są wolne pary to oni już nie mieli wolnego wejścia na zbiorczym kablu ziemnym do swojego kontenera i z 30m brakującej pary robi się halo jakby to było 6km w las i ze 60 słupów trzeba było wkopać i linii 6km ciągnąć. A w kontenerze wolne karty do usług xDSL są i czekają na nowych potencjalnych klientów i choćbyś na głowie stawał nie podłączą. Na cholerę więc taki wielki kontener wstawiali skoro nie wykorzystują go w 100% i nie zarabia to na siebie. Jedyni jako drutowy dostawca na wsi, więc nie ma konkurencji prócz radiowych mizernych lokalnych dostawców. A skoro nie ma konkurencji to ma w d.... Minie z 10 lat i będzie taki sam kwik orange na wsi jak dziś zaczyna się w mieście "podciągnęliśmy światło i mało kto chce z tego dziś skorzystać". Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. W mieście gdyby nie kablówki to orange by palcem w bucie do dziś nie kiwnęło. Obudzili się po fakcie gdy większość klientów pochłonęły im kablówki. Nagle tam właśnie gdzie są kablówki w pierwszej kolejności inwestują................... Lało się z góry na dół na potencjalnego małego, prywatnego klienta, to teraz ten mały klient odlewa si

Odpowiedz

21. jedrek
0

2016-10-11 21:46:36

@18 przesadzasz z tymi setkami operatorów. W większości bloków gdyby nie UPC, (które praktycznie nie ma problemu w dużym mieście mieć okablowane 90% bloków) to by ludzie stopy lizali orange. Nieliczne bloki mają jeszcze netię, która podkupiła w Krakowie dawnego Astera - stąd weszli na gotowe, bo nie widać aby coś inwestowali w okablowanie, do tego kilku lokalnych dostawców osiedlowych ograniczających się do kilkunastu osiedli i tyle, szału nie ma. Stąd też Kraków jest na liście, na której orangutanowi obcięto prędkość dla ich wirtualno-reklamowej usługi (obecnie góra naście procent bloków w mieście ma doprowadzone ich światło) do 300Mb, żeby nie wyciąć ponoć innych ewentualnych operatorów swoją 600Mb osiągalną głównie w reklamie. Wygląda to na ochronę w stylu abonament za drut miedziany, który zamiast w czymś pomóc spowodował masowe odejścia od drutowych usług w orange, bo tylko frajer płaci haracz.

Odpowiedz

20. jedrek
1

2016-10-11 21:34:42

@12 Na forum francuskiego operatora są opinie o wysokiej jakości usługi :)

Odpowiedz

19. ~xxxx
-1

2016-10-11 20:59:30

do 18 a my nienawidzimy takiego gadania. Pewnego razu chcieliśmy pójść ze światłowodem na wioskę. Nie zgodzili się ludzie z wioski, "bo co tu beda na moim polu kopać" Chcieliśmy zrobić dosył radiolinią. Też niedobrze, bo kury jajka kwadratowe znosić będą. Więc czego się czepiacie ? Chcieliście wiochę ? to teraz ją macie. Cud, że na wodociąg i prąd się zgodziliście.

Odpowiedz

18. progosu
0

2016-10-11 20:02:10

ale fajowo, ten beznadziejny swiatlowod dostepny jest tylko w miastach w ktorym sa setki tysiecy innych operatorow, a mniejsze miejscowosci sa niemal calkowicie wykluczone cyfrowo, jak ja tych zabojadow nienawidze

Odpowiedz

17. jedrek
1

2016-10-11 18:38:17

@13 w reklamie telewizyjnej pewnie hurtowo odchodzą.... Wystarczy zrobić rekonesans na osiedlu gdzie orange zaszalał i łaskawie w końcu dociągnął światło do kilku bloków, bo reszta martwa. Marginalne zainteresowanie. W moim rejonie to jak już odchodzą to po to aby w ogóle zrezygnować z orange - widać to po ilości zlikwidowanych stacjonarkach, które woleli sobie wziąć w kablówce razem z netem. Ludzie mają kablówkę i skoro dobrze działa to na cholerę zmieniać, od nowa wiercić i cyrk odwalać - większość ludzi jest zbyt wygodna aby skakać po ofertach tam i z powrotem (ludzi przerzucających operatorów jest mała garstka - to głównie ci co piszą na forach, a to jakiś tam niewielki pojedynczy procent całej puli abonentów). A ceny jakoś d... nie urywają tego orenczowskiego światłowodu, więc tym bardziej po co przechodzić? Wejdźcie na wieś to może tam ktoś to hurtowo weźmie :)

Odpowiedz

16. jedrek
0

2016-10-11 18:31:24

@12 ile ludzi tyle wersji, nie korzystam już od kilku lat z ich usług, bo miałem dość przepychanek z ludźmi-słupami w orange co nic nie mogą, nigdzie nie przełączą wyżej i wieczna rozmowa ze ścianą. Bazuję na tym co czytam od skazanych na orange. Wynika, że nadal różowo nie jest >

Odpowiedz

15. cesarz
2

2016-10-11 17:22:57

Jestem w tej dobrej sytuacji , że mam w bloku - Orange Światłowód , UPC , Vectę i chyba Netia też by była. Jest duża konkurencja , ale na dzień dzisiejszy jestem związany umową z innym opem , a nie z Orange. Kiedy byłem zainteresowany światłowodem to było tylko 10Mb/s . A teraz jest 300 Mb/s nie są wcale konkurencyjni cenowo i jakością stacji Tv. Gdy będzie się zbliżał koniec umowy , rozejrzę się. Wszyscy dostawcy multimediów wiedzą kto jest na ich terenie i ceny też dostosowują do konkurencji.

Odpowiedz

14. ~Hotelarz
-1

2016-10-11 15:09:54

Co mi po waszych miedziach światłowodach jak na wsi tego nie mam dobrze że jest mobilne LTE czuję że żyję.

Odpowiedz

13. ~
0

2016-10-11 15:03:32

@11 a żebyś wiedział że odchodzą od miedzi i wracają do nas na światło :) wiem bo pracuję w Orange i wiem ile tego idzie i ile osób się o to pyta :) ale skoro dla Cb. miedź jest lepsza to siedź w Netii ^^

Odpowiedz

12. ~
1

2016-10-11 14:08:25

@ 11. jedrek: Czy także na światłowodzie u Orange/''a YT buforuje? Bo jeśli tak, to już się wyleczyłem z brania światłowodu od nich, chociaż jego końcówkę mam nawet u siebie w mieszkaniu, a umowa z kablówką niedługo mi się kończy.

Odpowiedz