DAJ CYNK

Orange z VDSL przyspieszy, z FTTH ostrożnie

22.10.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8648

Ważne 2

8

Największe problemy z VDSL, związane głównie z procesem dostarczania klientom usług i ich sprzedaży, mamy już za sobą. Teraz każdy miesiąc powinien być lepszy od sierpnia, kiedy pozyskaliśmy 4,5 tys. klientów szybkiego Internetu - powiedział TELEPOLIS.PL Bruno Duthoit, prezes Telekomunikacji Polskiej.

Największe problemy z VDSL, związane głównie z procesem dostarczania klientom usług i ich sprzedaży, mamy już za sobą. Teraz każdy miesiąc powinien być lepszy od sierpnia, kiedy pozyskaliśmy 4,5 tys. klientów szybkiego Internetu - powiedział TELEPOLIS.PL Bruno Duthoit, prezes Telekomunikacji Polskiej.

Na koniec września TP miała 59 tys. klientów usług VDSL, o 13 tys. więcej niż na koniec czerwca. Prezes podkreślił problemy w konkurencji z kablówkami, co jego zdaniem wynika z faktu, że nie są one regulowane jak ma to miejsce w przypadku TP. Telekom zakończył też testy usługi FTTH z 2 tys. klientów w Warszawie i przedstawił komercyjną ofertę. Liczy, że zdecydowana większość biorących udział w pilotażu z niej skorzysta.

Zobacz: 300 Mb/s od Orange dostępne komercyjnie.

Tej oferty nie udostępniamy wszędzie, a blok po bloku analizując możliwości pozyskania klientów. Niestety, z infrastrukturą wewnątrz budynków i peszlami nie jest dobrze, nawet w nowych inwestycjach - powiedział TELEPOLIS.PL Mariusz Gaca, dyrektor wykonawczy Grupy TP ds. sprzedaży i obsługi klientów.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
46. ~Kwinto
0

2013-11-12 20:56:40

Konikowo k. Koszalina (3km). umowa w TPsie na 10Mb, wieczorami 0,3-0,4Mb/s. I twierdzą, że jest OK, bo w umowie jest do 10Mb. Złodziejstwo. Rozwiązuję umowę bo męczę się z nimi już rok

Odpowiedz

45. ~YELONKY
0

2013-10-24 10:29:37

Mieszkam w W-wie na Bemowie i jestem skazany na 10mb/s bo żabojady nie inwestują w infrastrukturę. Żeby ta prędkość była chociaż w obie strony. Przestań gościu pie....ć bo ziemniaki w piwnicy zaczynają mi gnić :-)

Odpowiedz

44. kferro
0

2013-10-24 00:14:25

@42 dla &FTP min margin to 6dB ze względu na stabilność na linii. Co operator to inne priorytety. Ja wolę te z &FTP. Dla usługi NEO do 20 w TP przyjmuje się jako prawidłowe att 14 db zasięg 1,2 km i widełki DWN 12488do24544kbs UP672do 1312kbs dla żyły w kablu 0.5. Gwoli wyjaśnienia, bywają w sieci &FTP cieńsze żyły.

Odpowiedz

43. ~Bart
0

2013-10-24 00:04:22

Dodam jeszcze,że wg sprawdzarki na stronie TP zarówno po nr tel (mam dawny plan socjalny w TP) jak i adresie max u mnie to "do 10 Mb/s",co ciekawe przed migracją BSA->LLU było i do 20 Mb/s możliwe :)

Odpowiedz

42. ~Bart
0

2013-10-24 00:01:21

@Leszek1979 wg TP mam 1,2 km do centrali NetGear na ADSL2+ (na LLU Netii,DSLAM w tym samym kontenerze co TP) zapina się tak : http://imageshack.us/a/img42/4963/parametrynetgear.jpg i działa stabilnie od 23 dni :) Także dużo zależy też od jakości kabli :)

Odpowiedz

41. kferro
0

2013-10-23 23:55:14

@39 Twój sprzedawca twoim przyjacielem jest :))

Odpowiedz

40. kferro
0

2013-10-23 23:54:10

@38 nie należy mylić usług VDSL z ADSL. &FTP sprzedaje DSL 40M/4M w technologii ADSL2+ gdzie widełki są DWN 12488do24544 UP 1280do1920 i DSL 40M/4M w technologii VDSL DWN 21452do42840 UP 1129do4284. Uwaga,w sprzedaży istnieje takie pojęcie jak marketing i wg mnie to tłumaczy te niuanse. Być może w przyszłości, w sprzyjających okolicznościach przyrody, dostawca w miarę możliwości byłby skłonny awansować usługę z warstwy ADSL do VDSL. Ale o to należy pytać sprzedawców i patrzeć im na ręce, czy przypadkiem nie nie splatają paluszków.

Odpowiedz

39. ~
0

2013-10-23 19:09:25

@34 kferro: Czy możesz wskazać Regulamin, który mówi o tym, że "oferta DSL 40/4 istnieje w dwóch wariantach"? Bo moim zdaniem usługa DSL 40/4 może być świadczona TYLKO po VDSL-u, natomiast świadczenie jej po ADSL-u jest niczym innym, jak tylko złamaniem zawartej umowy, a sprzedawca nie ma nic do tego!

Odpowiedz

0

2013-10-23 13:02:32

@35 Ale w jakich realnych warunkach modem ADSL2+ zapnie się z prędkością 21452+ ? Ja mam poniżej 1km do centrali i modem pokazuje przewidywaną maksymanlną prędkość niewiele ponad 17Mbps (w praktyce pewnie byłoby ~16Mbps). Co do Annexu M i uploadu 2~3Mbps to bardzo chętnie skorzystałbym z takiej propozycji, ale w opcji "do 10Mbps" i przy niezmienionej cenie.

Odpowiedz

0

2013-10-23 12:59:11

@35 Ale w jakich realnych warunkach modem ADSL2+ zapnie się z prędkością 21452+ ? Ja mam

Odpowiedz

36. ~Worek
0

2013-10-23 11:53:08

Mam małą uwagę do "Na koniec września TP miała 59 tys. klientów usług VDSL" w oficjalnym raporcie jest podana liczba 49 tys. użytkowników!

Odpowiedz

35. kferro
0

2013-10-23 10:28:55

do ~konio VDSL można świadczyć z węzłów wyposażonych w IPDISLAMy. Usługa jest prawidłowa gdy prędkość zawiera się w widełkach dwn od 21452 do 42840 i up1000 do 4284 o czym ab jest informowany w papierach które podpisuje. Usługa bardzo zależy od tłumienia linii i przyjmuje się, że powyżej 15 dB nie powinno się jej świadczyć. Polecanym modemem jet raczej DGT i wydaje się, że LB3 też zaczął brać przykład z DGT jeżeli chodzi o zapinanie się w trudniejszych warunkach.

Odpowiedz

34. kferro
0

2013-10-23 10:11:01

orange 16 mylisz pojęcia. Oferta DSL 40/4 istnieje w dwóch wariantach. Realizowana po VDSLu i ADSLu. Jak klientowi nie chce się zapoznać z ofertą i łyka co mu sprzedawca opowie to tak wychodzi. Zresztą mało który klient ma chęć zapoznać się z ofertą za którą będzie płacił.

Odpowiedz

33. wlo
0

2013-10-23 08:42:51

W Plusie reklamuję pomyłkę - bo inaczej tego nazwać nie można - po zmianie tary źle liczyli ememesy - na niecałe 2 złote netto... Korekta, przepraszam słowo jest w odpowiedzi, czasem jakaś rekompensata w postaci pakietu ememesów jak ostatnio miałem - bez żądania, proszenia - sami dali. Vectra? 70 zł chcieli ukraść, awantura przy skłądaniu reklamacji, uznana reklamacja i wystawiona faktura korygująca i esemesy przypominające o zaległej fakturze... Nie - nie po korekcie - tej pierwotnej...

Odpowiedz

32. wlo
0

2013-10-23 08:39:28

Precelos - więc po co pieprzyć o tepsie, porównywać do słabszych ofert tepsy, skoro ta słaba tepsa niemal na największym zadupiu jest w stanie świadczyć usługę? Niech sobie koleś jeden z drugim powie o swoim rynku ale niech nie pieprzy o firmie jako takiej, bo każdej kablówce do tepsy daleko... Wiele lat trzeba, zęby osiągnęli to co ma tepsa, o ile to w ogóle możliwe jest... Ja z Vectry korzystam - ilu ma abonentów? Ile faktur wystawia? Nawet nie potrafią faktury dobrze i uczciwie wystawić - ostatnio o ponad 70 z mi zawyżyli . Co z tego, ze skorygowali? Jak na reklamację odpowiadają debilnie - to wina systemu... No ludzie!! Od co najmniej 2006 roku miałem nadpłatę na koncie o ponad 1 abonament - nie wiem z czego to wynikało... Kiedy się o tym dowiedziałęm? Kiedy w 2011 urucho,iłem e-fakturę. Bo wcześniej oczywiście nigdzie nie uwzględnili nadpłaty, ale niedopłatę, zaległość - jak najbardziej... Dlatego nie mając innego wyboru muszę korzystać z jej usług. Ale na pewno wolę płącić tepsie za internet 10-megowy więcej niż im za szybszy mniej - bo przynajmniej od lat nie miałem żadnej awarii, żadnych problemów z rozliczaniem, żadnych problemów w przypadku kontaktu z firmą - Vectra potrafi (ludzie vectry) kłamać podczas zawierania kolejnych umów!

Odpowiedz