DAJ CYNK

Orange wprowadza pakiety roamingowe dla krajów poza UE

05.07.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6253

Ważne 6

1

Klienci pomarańczowej sieci wyjeżdżający do krajów nie należących do Unii Europejskiej moga skorzystać z dwóch pakietów roamingowych, dzięki którym obniżą koszty mobilnych połączeń, transmisji danych, SMS-ów i MMS-ów.



Klienci pomarańczowej sieci wyjeżdżający do krajów nie należących do Unii Europejskiej moga skorzystać z dwóch pakietów roamingowych, dzięki którym obniżą koszty mobilnych połączeń, transmisji danych, SMS-ów i MMS-ów.

Pakiet GO 150 jest ważny przez 10 dni. W jego ramach klienci Orange otrzymają 150 MB transmisji danych oraz obniżoną do 1,5 zł cenę za minuty połączenia przychodzącego i wychodzącego, a także wysłanego SMS-a lub MMS-a. Cena pakietu to 50 zł.

Pakiet GO 500 jest ważny przez 30 dni i zawiera 500 MB transferu danych. Cena minuty połączenia przychodzącego i wychodzącego oraz SMS-a i MMS-a to także 1,5 zł. Pakiet kosztuje 150 zł.

Z pakietów mogą korzystać użytkownicy abonamentowych usług mobilnych Orange Polska. Pakiet włącza się poprzez wysłanie SMS-a o treści GO150 lub GO500 na numer 80060. Sprawdzanie stanu wykorzystania transferu wymaga wysłania SMS-a o treści ILE na ten sam numer. Użytkownik automatycznie jest informowany SMS-em o wykorzystaniu 80%, a następnie 100% transferu danych.

Można aktywować dowolną liczbę pakietów - wtedy limity transferu danych wszystkich aktywnych pakietów sumują się i są dostępne do końca ważności ostatniego pakietu. Aktywacja pakietów powoduje automatyczną aktywację usługi roamingu, jeśli jest ona nieaktywna. Po wykorzystaniu pakietu transmisja danych zostaje zablokowana aby uchronić użytkownika przed skokowym wzrostem kosztów. Automatycznie blokowana jest także transmisja danych w krajach, których nowe pakiety nie obejmują. Blokady te można bezpłatnie dezaktywować.

Pełna lista krajów, w których można korzystać z pakietów GO 150 i GO 500:

  • Europa: Armenia, Białoruś, Czarnogóra, Mołdawia, Rosja, Serbia, Szwajcaria, Ukraina.
  • Poza Europą: Afganistan, Arabia Saudyjska, Argentyna, Australia, Benin, Burkina Faso, Chile, Chiny, Dem. Rep. Kongo, Egipt, Ekwador, Emiraty Arabskie, Ghana, Grenlandia, Honduras, Indonezja, Izrael, Japonia, Jemen, Kanada, Katar, Kazachstan, Kuwejt, Malawi, Meksyk, Niger, Nigeria, Nikaragua, Oman, Palestyna, Paragwaj, Peru, Rep. Kongo, RPA, Salwador, Sri Lanka, Sudan, Tajlandia, Turcja, Urugwaj, USA, Wyspy Owcze.

Źródło tekstu: Orange

Tagi: orange roaming
Komentarze
Zaloguj się
32. ~.we
0

2018-07-07 19:26:50

I jak zwykle wychodzi taniej lokalna karte... aktualnie jestem... poza EU i zamiast bawić się w roaming i pakiety to wrzuciłem lokalną kartę a na polskim numerze wymusiłem przekierowanie do voip a na voip do numeru loklanego - trochę skakanie przez płotki, ale zamiast płacić 4pln przychodzącego płacę tylko 40gr - jakby nie patrzeć 10 razy taniej (a do tego jest to mocno sporadyczne więc już w ogóle pchanie sie w pakiety nie ma najmniejszego sensu bo ich oplacalnosc sprowadza sie do wykorzystania ich w 100%)

Odpowiedz

31. ~Shhshd
0

2018-07-06 12:55:30

Odpowiedz

30. ~Hdhdhd
0

2018-07-06 12:53:41

Te pamiety to kpina. W sieci 3 (UK) za niecale 200pln kupilem prepaid z 12 GB danych wazny 12 miesiecy i to na wiecej krajow niz Orange podaje. Gdyby nie EU to bysmy dalej placili 10pln za minute w Europie...

Odpowiedz

29. ~
0

2018-07-06 09:11:06

Prawda jest taka że najlepiej kupić sobie tamtejszy starter z dostępem do internetu. Np w takim Egipcie starter z 8 GB internetu kosztuje 5 dolarów. Tutaj 150 MB 50 zł. Tutaj minuta rozmowy do PL kosztuje 1,50zł a np przez aplikacje wifi calling a2mobile.pl 10gr/min do PL brutto lub 9,90zł na 31 dni no limit rozmowy do PL :) Różnica jest diametralna. Jak ktoś chce dzwonić z Egiptu nie tylko do PL ale i do innych krajów zamiast wifi calling a2mobile weźmie ktoś voipa np plfon.pl gdzie korzysta się z aplikacji w telefonie np zoipera i już. 5zł na rok minuta rozmowy na komórki do większości krajów EU (w tym do PL) do 15gr/min brutto a na stacjonarne 6gr/min brutto - naliczanie sekundowe. I co ważne osobie do której dzwonisz wyświetla się Twój nr komórkowy. Tu i tu jest taniej niż przez orange na abonament.

Odpowiedz

28. ~Felek
0

2018-07-06 08:20:20

@16 Z tym że to co piszesz jest do UE a ten pakiet jest poza UE

Odpowiedz

27. mungo
0

2018-07-05 23:13:21

Cieszy wprowadzenie do oferty opcji która sprawia że roaming poza UE ma jakikolwiek sens. Inna sprawa że idealnie obnażają tą ofertą to jak bardzo nieuczciwe są standardowe stawki za MB w tych krajach (30-40zł). Tutaj w pakiecie sprzedają te MB 100 razy taniej. Widać więc jaką operatorzy mają marżę na roamingu. Nie jestem zwolennikiem wszelkich regulacji, ale tutaj operatorzy dają argument jak bardzo były potrzebne regulacje w UE. Teraz telekomy płaczą i liczą "straty". Sami doprowadzili do tego swoją chciwością. Może ta Unia znów się na coś jednak przyda i zajmie sie marżami na połączeniach międzynarodowych (UE i poza UE) i roamingu poza UE.

Odpowiedz

26. ~tiger93
0

2018-07-05 20:43:36

Ceny jakieś z kosmosu .... Dla porównania ceny roamingowe w Kyivstar:Dla takiej Szwajcarii: 500 MB to koszt 300 UAH czyli 45 zł. Minuta rozmowy 4 UAH (60 groszy) a SMS 1 UAH (15 groszy) ;)

Odpowiedz

25. ja.michal
0

2018-07-05 19:30:26

Bardzo fajna informacja! :)Najbardziej cieszy szczególnie jeden punkt regulaminu:"7. Mogą Państwo aktywować Pakiety dowolną ilość razy. W przypadku aktywacji wielu Pakietów, jako pierwsze zużywane są MB z najwcześniej aktywowanego Pakietu.":)

Odpowiedz

24. ~Big
0

2018-07-05 18:01:22

A kiedy coś podobnego dla ofert na kartę?

Odpowiedz

23. ~Tomasz
0

2018-07-05 17:45:10

W końcu coś się dzieje !!! W końcu !!! Oczywiście trochę daleko jeszcze od ofert zagranicznych operatorów którzy za kilka euro za dzień dają RLAH ale lepsze to już niż nic. W końcu można myśleć o korzystaniu z telefonu po za EU. Przydałyby się jeszcze większe pakiety 1 GB i 2,5 GB :)

Odpowiedz

22. ~
0

2018-07-05 17:36:26

W orange.pl przynajmniej dają pakiety obniżające koszty roamingu poza UE. A w takim klucz.net od 1 sierpnia 2018 r. dają.... podwyżki cen

Odpowiedz

21. ~ola
0

2018-07-05 17:36:13

pakiet + wificalling.. i jest dobrze?

Odpowiedz

20. Saletra
0

2018-07-05 16:50:41

nie ma to jak miec aplikacje z voip z Pl nr i dzwonic z darmowego wifi na calym swiecie...

Odpowiedz

19. ~tkubon
0

2018-07-05 16:21:18

@18: A dlaczego mają mieć taniej? Dlatego, że mogą w każdej chwili wywalić kartę do klopa? Chyba normalne że sieć premiuje kontraktowych klientów. Inna sprawa, że te międzynarodowe tutaj to też jakiś voip tyle tylko, że od orange i nie trzeba za każdym razem wybierać jakiś numerów dostępowych

Odpowiedz

18. ~piotrmak
0

2018-07-05 15:50:37

A karciarzy znowu osiusiali. Podobno karciarze zawsze maja taniej?

Odpowiedz