DAJ CYNK

Orange uruchamia WiFi Calling

27.02.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 16635

Ważne 15

10

Sieć Orange rozpoczęła świadczenie usługi WiFi Calling. Połączenia VoWiFi realizować można z użyciem smartfonów Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge.Sieć Orange rozpoczęła świadczenie usługi WiFi Calling. Połączenia VoWiFi realizować można z użyciem smartfonów Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge.

Aby skorzystać z usługi konieczne jest posiadanie telefonu Samsung Galaxy S7 lub Samsung Galaxy S7 Edge pochodzącego dystrybucji Orange i pobranie ostatniej aktualizacji oprogramowania. W najbliższym czasie liczba urządzeń zostanie rozszerzona o kolejne modele.W czasie korzystania z usługi WiFi Calling na ekranie telefonu wyświetli się specjalna ikonka lub zmieni się nazwa operatora (np. na Orange Fi-Fi czy WiFi Calling). Usługa nie jest ograniczona terytorialnie - po zalogowaniu się do sieci Wi-Fi połączenia realizowane są tak jak w kraju, niezależnie od aktualnego miejsca pobytu.

W momencie uruchomienia WiFi Calling, telefon otrzymuje specjalny adres IP z puli przeznaczonej dla VoLTE, następnie zestawiany jest bezpieczny tunel IP-SEC, który zabezpiecza rozmowy realizowane przez VoWiFi przed podsłuchem. W razie wyjścia z zasięgu sieci Wi-Fi i jednoczesnej dostępności LTE sieci Orange, połączenie płynnie przechodzi na VoLTE.

To właśnie urządzenia obsługujące zarówno VoLTE i VoWiFi traktowane są obecnie priorytetowo przez Orange i zapowiadane nowe modele zgodne z usługą WiFi Calling będą wspierały również VoLTE.

Ze względów bezpieczeństwa, z WiFi Calling mogą korzystać wyłącznie urządzenia posiadające kartę SIM (zasady autentykacji są takie same jak dla VoLTE). Nie stanowi natomiast problemu korzystanie z WiFi Calling w trybie samolotowym z ręcznie uruchomioną łącznością Wi-Fi.

Obecnie usługa WiFi Calling sieci Orange nie jest dostępna dla ofert Mix. Z usługi korzystać mogą natomiast klienci Orange i nju mobile posiadający oferty abonamentowe lub na kartę. W przypadku ofert na kartę, WiFi Calling działa jedynie na terenie Polski.

Źródło zdjęć: @fallachernull

Źródło tekstu: Orange, wł

Komentarze
Zaloguj się