DAJ CYNK

Orange rozwija Internet dużych prędkości

13.07.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7978

Ważne 6

10

Polacy poszukują coraz szybszego Internetu - staje się on jednym z dominujących kryteriów wyboru usługi. Równie ważna jest dla nich stabilność połączenia z siecią.

Polacy poszukują coraz szybszego Internetu - staje się on jednym z dominujących kryteriów wyboru usługi. Równie ważna jest dla nich stabilność połączenia z siecią. Dlatego Orange inwestuje w rozwój szybkiego Internetu - modernizuje istniejącą sieć obsługującą Neostradę i rozbudowuje światłowody. Do końca roku w zasięgu sieci światłowodowej ma być ponad 650 tys. gospodarstw domowych.

Prędkość Internetu stacjonarnego jest ważna, ponieważ w coraz większym stopniu korzystamy z serwisów, które wymagają niezakłóconej transmisji. Poza parametrem prędkości ważna jest także stabilność połączenia - mówi agencji informacyjnej Newseria Michał Paschalis-Jakubowicz, dyrektor wykonawczy ds. marketingu rynku masowego Orange Polska.

W tej chwili z Neostrady korzysta ponad 2 mln klientów. W jej zasięgu jest blisko 80 proc. gospodarstw domowych, z czego niemal połowa ma dostęp do jej najszybszej opcji, czyli do 80 Mbps (to w sumie 4,4 mln gospodarstw domowych). Orange prowadzi inwestycje, które mają ten udział zwiększać. Jak podkreśla ekspert, w tym roku szybka Neostrada jest wybierana przez co trzeciego klienta.

Do tego dostosowujemy naszą ofertę. Zrównaliśmy cenę płaconą przez internautów za każdą prędkość dostępną w Neostradzie. Czy jest to Neostrada o prędkości do 10, do 20 czy do 80 Mbps, cena jest ta sama i wynosi 39,90 zł. Jedynie dostępność techniczna łącza warunkuje to, z jakiej oferty klient może skorzystać. Takie zrównanie cen ma sens tylko wtedy, kiedy równocześnie zwiększamy zasięg tych najszybszych prędkości - wyjaśnia Paschalis-Jakubowicz.

Spółka inwestuje także w sieć światłowodową. Dziś mogą z niej korzystać użytkownicy z ośmiu miast Polski.

Do końca roku ponad 650 tys. gospodarstw domowych będzie w zasięgu światłowodu. W ofercie mamy prędkość gwarantowaną 100 lub 300 Mb/s - mówi dyrektor w Orange Polska.

Z badań wynika, że Polacy spędzają w sieci coraz więcej czasu (ok. 13 godzin tygodniowo), a aż 80% użytkowników z siecią łączy się także przez urządzenia mobilne. To efekt upowszechniania się coraz szybszego internetu mobilnego. W zasięgu szybkiego mobilnego Internetu LTE Orange znajduje się niemal 79% populacji kraju. Jak przekonuje Paschalis-Jakubowicz, Internet stacjonarny i mobilny doskonale się uzupełniają, dlatego przyszłością jest łączenie tych technologii.

Dostęp do Internetu w obu przypadkach ma trochę inną charakterystykę, inaczej zachowuje się połączenie mobilne, inaczej stacjonarne, więc różne są też zastosowania. Ważne jest to, żeby w swojej ofercie trafiać w potrzebę klienta - wyjaśnia Michał Paschalis-Jakubowicz.
To staramy się robić w naszej ofercie Orange Open, która łączy oba te rodzaje dostępu. Staramy się też rozwijać usługi polegające na tym, że klient Orange może korzystać z Wi-Fi innych klientów Neostrady, oczywiście nie Ingerując w ich dostęp.

Upowszechnianie się usług internetowych stawia przed użytkownikami i dostawcami usług również wyzwania z zakresu bezpieczeństwa. Internauci zwracają na to coraz większą uwagę, bo też większa jest ich świadomość zagrożeń związanych z utratą danych lub pieniędzy. Tym bardziej że wielu z nich ma dostęp do bankowości internetowej i online przeprowadza większość operacji finansowych.

Ważne jest, żeby korzystać ze wszelkiego rodzaju programów antywirusowych czy zabezpieczających nas przed przejmowaniem kontroli nad naszym urządzeniem - mówi ekspert.
My jako operator również staramy się być bardzo odpowiedzialni. Oferujemy klientom Neostrady tzw. CyberTarczę, specjalną funkcjonalność w warstwie sieci, a więc niedotykającą sprzętu użytkownika, która pozwala wychwycić ataki botnetów na nasz modem i zapobiec przejmowaniu kontroli nad naszym komputerem - dodaje.

Z corocznego raportu UKE wynika, że Orange jest liderem usług internetowych w Polsce. W ubiegłym roku obsługiwał 29,1% internautów. Na drugim miejscu jest Polkomtel (8,8% użytkowników), a na trzecim T-Mobile (8,3%.).

Źródło tekstu: newseria

Komentarze
Zaloguj się
99. ~John
0

2015-07-22 14:44:33

Jakie predkosci?! Mieszkam pod Zielona Góra a tak naprawde juz w Zielonej Górze po połaczeniu i co z tego ze mamy XXI wiek? Maksymalna przeplywnosc neostrady do 10Mb... Mieszkam w domku a po rozdzieleniu tego na 3komputery ten internet chodzi jak by chcial a nie mogl. I do 10! Bo przeplywnoac lubi sobie skakac od 1mb rzadko osiagajac pelna 10... W okolicy mam radiowke i u znajomego 5Mb chodzi lepiej niz 10Mb w orange... Jakby chociaz zrobili cokolwiek co podnioslo by predkosc do 20Mb bylo by na czasie.. Bo patrzac na to co oferuja takie wielkie firmy jak UPC czy NETIA to Orange wypada jak male dziecko kopane przez starszych rowiesnikow...

Odpowiedz

98. jedrek
2

2015-07-14 14:53:37

@90 konkurencja nie korzysta za darmo. Co zniszczy się im ta infrastruktura jak konkurencja na niej poleci? Zresztą pokazane jest ile całe orange warte skoro konkurencja mała firma potrafi dać niższą cenę niż moloch. Więc idąc tym chorym tropem niech nic nie robią. Winny jak zwykle jest okrąglak na wiejskiej, że takie warunki ustalili, najpierw oddają obcym strategiczne firmy dla działalności państwa a potem nic nie można... bo się nic nie opłaca...

Odpowiedz

97. ~
2

2015-07-14 06:14:32

@95 wykluczając oczywiście samą współpracę z Orange na zasadzie Partnera Technicznego. Przy tej stawce "nie do odrzucenia" od łącza którą oferuje Orange, mając do zapłacenia co miesiąc pensje i wysokie kary za przekroczone czasy uszkodzeń i zleceń (bo ludzi za mało i szybciej nie dasz rady) po krótkim czasie poszedłbyś z torbami tak jak już wiele firm typu Telekrzak poszło z torbami.

Odpowiedz

96. ~
1

2015-07-14 00:18:54

@ 94. ~sympatyczny: Nie twierdziłem, że się wolniej *ściąga*, tylko ze wolniej się strony otwierają, a to nie jest to samo! Bo jeśli ściągam duży plik lub strumień video w jakości FullHD, to nie mam problemów, w razie potrzeby osiągami obiecane 40 Mbps. Natomiast znacznie wolniej niż u poprzedniego operatora otwierają mi się strony WWW, chociaż obecnie mam łącze blisko 3 razy szybsze. Biorąc pod uwagę, że nie ma żadnych strat pakietów, a pingi są na tym samym poziomie, to jedyną możliwą przyczyną spowolnienia może być tylko niski upload. Obecnie każda rozbudowana strona WWW zawiera w sobie setki linkow i podczas otwierania strony każdy z tych linków musi zostać wysłany z komputera do internetu.

Odpowiedz

3

2015-07-13 23:49:10

@90 A ja osobiście otworzyłbym firmę krzak, która by się rozwijała. A przy sprzyjających decyzjach regulatora, skonsolidowałbym ją z Orange.

Odpowiedz

94. ~sympatyczny
-1

2015-07-13 23:39:30

@91: no ale kolega wyżej twierdzi, że mu się wolniej *sciąga* rzeczy z internetu, bo ma łącze asymetryczne z 3,5 Mbps UL, co jest IMO niemożliwe.

Odpowiedz

93. ~
0

2015-07-13 23:15:57

@ 73. ~Tramwajarz:Czy jesteś pewien, że to do mnie (@61) adresowałeś swój komentarz?

Odpowiedz

92. ~
2

2015-07-13 23:13:25

@ 66. ~ 2015-07-13 18:13:14 host: google-proxy-66-249-93-249.google.com: Jeśli twierdzisz, ze upload nie ma żadnego wpływu na download, to na routerze zablokuj sobie wysyłanie pakietów i spróbuj otworzyć jakąkolwiek stronę w internecie lub ściągnąć plik :)

Odpowiedz

91. ~
3

2015-07-13 23:10:05

@ 62. ~sympatyczny: 3,5 Mbps upload to jest wystarczająco dużo do przeglądania poczty i stron WWW, ale zdecydowanie mało przy wysyłaniu dużych plików, np. filmów w jakości Full HD na na You Tube. A nawet przy przeglądaniu stron WWW zaczyna się odczuwać brak uploadu jeśli wcześniej miało się okazję korzystać z szybkiego łącza symetrycznego :)

Odpowiedz

90. ~
0

2015-07-13 22:31:19

@89 inwestowałbyś w swoją firmę wiedząc, że konkurencja z tego korzystać? To tak jakby NIKE miało wgląd do projektów PUMY, albo Microsoft do projektów Google. Tak czy inaczej jesteś w tym momencie w plecy.Ja osobiście bym zrezygnował z takiej działalności charytatywnej :)

Odpowiedz

89. jedrek
3

2015-07-13 22:15:54

@85 potwierdzam takie samo zjawisko. Ktoś kto miał 10 lat temu neo w mojej okolicy, dziś to statystyczny użytkownik neta z upc, bo tamci pierwsi po tym czasie nie byli już w stanie nic ciekawego, szybszego zaproponować. Mieli potencjał jak odpalali pierwsze ADSL 512kbps. Wtedy kablówki jeszcze neta nie miały. Potencjał pogrzebali przez brak inwestycji i są obecnie w czarnej d...

Odpowiedz

88. ~zdegustowany dorosły człowiek
-1

2015-07-13 22:04:01

LUDZIE! Podpisujecie denne umowy, jesteście kompletnymi IDIOTAMI! Ukończyliście już 18 lat więc odpowiadacie jako osoba dorosła. NIKT WAM NIE KAŻE PODPISYWAĆ SŁABEJ UMOWY. Ja korzystam z Internetu mobilnego bo tak WYBRAŁEM, mimo że mogę mieć Multimedię 30Mbps, która działa do max 20Mbps, z pingiem w LOL-u na poziomie do 8000ms.NASTĘPNYM RAZEM JAK DOSTANIECIE BEZNADZIEJNĄ UMOWĘ TO JEJ NIE PODPISUJCIE I NIE NARZEKAJCIE. JEŻELI DECYDUJECIE SIĘ NA JEJ PODPISANIE TO SAMI JESTEŚCIE SOBIE WINNI!

Odpowiedz

87. hdfunpack
2

2015-07-13 21:38:18

A ja nadal w bloku w Warszawie mam maksymalną opcję 10 mbit/s :)

Odpowiedz

86. ~
3

2015-07-13 21:13:39

@73 problem z Orange (aka TP) był przede wszystkim taki że nie docenili ogromnego trudu pracowników starej kadry mydląc im w 2002 roku oczy jakimiś śmiesznymi kłamliwymi broszurkami, strasząc ich rychłym zwolnieniem w razie odmowy i w ten sposób wymuszając zgodę na samozwolnienie się pracownika i zatrudnienie w firmie Telekrzak. Firma Orange zbluźniła przeciwko wiernym pracownikom którzy siódme poty wyciskali budując nowe sieci miedziane, kopiąc doły i wieszając ciężkie kable na deszczu, mrozie i wietrze oraz dbając o jak najlepszą jakość sieci. To wszystko w 2002 roku stało się na nic, ponieważ dla waćpanów u władzy ważniejsze były ich interesy i trzymanie się swych stołków zamiast pójście za pracownikami dzięki którym przecież się utrzymywali (bogacili).

Odpowiedz

4

2015-07-13 21:06:31

@83 PEWNIE... idealnie nigdzie nie jest i z pewnością UPC ma swoje za uszami. Niestety ale zrobiłem prywatne rozpoznanie wśród licznej rodziny i znajomych. Dominuje UPC, VECTRA i LTE od 4 opów. Dla ułatwienia dodam, że Ci z LTE wcześniej mieli Neostradę. Dziś nie ma jej nikt. Przypadek?

Odpowiedz