DAJ CYNK

Orange rozbuduje swoją aplikację NFC

11.12.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 12

Ważne 2

0

W II kwartale przyszłego roku Orange planuje mocno rozbudować funkcjonalność swojego rozwiązania NFC - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

W II kwartale przyszłego roku Orange planuje mocno rozbudować funkcjonalność swojego rozwiązania NFC - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

W tej chwili NFC u tego operatora funkcjonuje tylko pod postacią usługi Orange Cash, czyli "zaszytej" na stałe na karcie SIM karty prepaid mBanku.

Zobacz: Orange Cash, czyli płatności zbliżeniowe oparte o NFC.

W II kwartale Orange planuje zbudować od nowa aplikację zbliżeniową, a do współpracy zaprosić kolejne banki oraz organizacje takie, jak przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej. Można oczekiwać, że rozwiązanie będzie bardzo podobne do tego, które w swojej ofercie ma T-Mobile.

Zobacz: T-Mobile: Już działa MyWallet.

Nie udało nam się uzyskać informacji, czy nowa aplikacja będzie współpracowała z systemem Windows Phone 8. Analogiczna usługa T-Mobile także nie działa na smartfonach z tym systemem. Z naszych rozmów z twórcami aplikacji wynika, że Microsoft zastosował w swoim systemie rozwiązania, które bardzo utrudniają wdrożenie takiego modelu usług zbliżeniowych (przechowywanie i zdalne zarządzanie kluczami na karcie SIM).

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się