DAJ CYNK

Orange: roaming LTE w 16 krajach

09.12.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8752

Ważne 5

5

Klienci Orange poza granicami Polski mogą skorzystać w roamingu z sieci LTE w 16 krajach.

Klienci Orange poza granicami Polski mogą skorzystać w roamingu z sieci LTE w 16 krajach.

Kraj Sieć
Belgia Mobistar
Francja Orange France
Hiszpania Orange Espana
Kanada Rogers Wireless Inc.
Korea KT Freetel Co. Ltd. (KTF)
Liechtenstein Swisscom
Luksemburg Orange (d.VOX.mobile)
Mołdawia Orange Moldova (d. Voxtel)
Monako Orange France
Niemcy T-Mobile (D1)
Rosja MegaFon (d. NorthWest GSM)
Rumunia Orange Romania S.A. (d. MobilRom)
Stany Zjednoczone AT&T Wireless
Szwajcaria Swisscom
Wielka Brytania Everything Everywhere (d. T-Mobile UK)
Włochy Telecom Italia S.p.A. (d. TIM)

Orange ma umowy roamingowe podpisane w sumie z 502 sieciami w 199 państwach i terytoriach zależnych. Roaming GPRS dostępny jest w 357 sieciach, w 135 państwach i terytoriach zależnych. Natomiast roaming 3G w 237 sieciach w 110 państwach i terytoriach zależnych.

Pamiętajcie jednak o kontroli "konsumpcji" danych przez Wasze tablety i smartfony, czyli zadbajcie o odpowiednie taryfy, pakiety oraz pilnujcie limitów. A jeśli macie pod ręką darmowe Wi-Fi, niech to będzie Wasz pierwszy wybór - napisał na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange.

Zobacz: partnerzy roamingowi Orange

Źródło tekstu: Orange, wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ~dj
0

2014-12-10 22:41:11

Tylko T-Mobile ma pakiety danych w roamingu np 4GB w UE + 1GB świat wliczone w abonament !!!!!!

Odpowiedz

21. ~Gościu
0

2014-12-10 18:41:40

@20 żadna rewolucja to by była normalność ale tego sami dobrowolnie nie zrobią. Ja mam 3GB netu z T-mobile w dopingu LTE nigdzie nie pokazuje ale HSPA działa jak natura chciała i jestem zadowolony. Taki news powinien być poparty wprowadzeniem pakietu danych w roamingu a mówiąc o LTE powinien być to spory pakietu

Odpowiedz

20. iperyt
0

2014-12-10 13:08:13

Rewelacja to by była jakby Orange w ramach swojej grupy w UE honorował pakiety internetu zakupione w danym kraju...choćby tylko w abonamencie.

Odpowiedz

0

2014-12-10 09:13:41

@14 Ten speedtest to między bajki wsadź. Mnie na tej samej sieci pokazdywało co innego na 2 tych samych telefonach :) I to mówię o dużych różnicach. Poza tym czego się czepiasz. 7 MBs to dobra prędkość na komórkę :)

Odpowiedz

18. ~
1

2014-12-09 21:49:55

Sig, czyli sposób na to jak news kompletnie nie dotyczący Play/''a zamienic w dyskusję o złym Play/''u. Czy naprawdę KAŻDY news musi być z nawiązaniem do Play/''a!? No ludzie drodzy... ileż można...

Odpowiedz

16. ~nick
-3

2014-12-09 21:22:50

W playu nie maja Diameter Routera do podlaczenia swoich MME/HSS z zagranicznymi MME/HSS i roamingu szybko nie bedzie. Pozdrowienia dla inzynierow-amatorow z fioletowej sieci.

Odpowiedz

15. ~
-2

2014-12-09 20:49:40

@12 Nie rozumieją co czytają. Nie ma co tłumaczyć. Popatrz na treść z postu 11. "Puki niezlikwidują" wymogu pełnoletniości to gość może sobie pomarzyć o zawarciu umowy w "uni". Proponuję go przekonywać żeby najpierw dokończył szkołę, później 18 lat i dopiero ocenił sens stanięcia do jakiejś czynności prawnej jak np. umowa :-)

Odpowiedz

14. ~Luk
2

2014-12-09 20:48:44

Na początku niech poszerzą zasięg i niech lte działa jak lte, a nie jak słabe hspa. Wynik ze Speedtest we Wrocławiu:

Odpowiedz

13. ~nick
-1

2014-12-09 20:38:46

uu widzę że admin się obraża i usuwa komentarze (cenzura to była w PRL ale niech tam...). Fakt faktem że Plus pochwalił się po pierwszym roamingu a orange dopiero po szesnastym. Usługa nie dla biedaków. Ale jak ktoś potrzebuje zdalnego dostępu po SSH do swojego serwera w Polsce będąc w podróży zagranicznej, to LTE jest w sam raz. Nie ma takich lagów jak po HSDPA.

Odpowiedz

12. Sig
-1

2014-12-09 20:34:34

@11 - nie rozumiem o co tobie i tobie podobnym chodzi. Przecież tutaj nic się w ofercie nie zmienia, dochodzi po prostu kolejna opcja technologii korzystania z internetu, z której skorzystają mający obsługujący LTE sprzęt. Po co na siłę szukacie dziury w całym (aż się chce użyć pewnego słowa...). To dobra zmiana, dodatek. No, ale jakby Play takie info puścił, to by pochwałom nie było końca :-). Może też to was zszokuje, ale są też w Orange abonamenty na Europę, gdzie jest godziwa ilość transferu danych, dla ludzi, którzy go potrzebują, ale po co pomyśleć - lepiej wszystko oceniać okiem oferty dla klient aindywidaualnego :-).

Odpowiedz

11. ~
1

2014-12-09 19:16:01

Roaming LTE jest tak potrzebny jak 5 koło od wozu.Puki niezlikwidują romingu w całej uni to nie wiem czy jest sens podpisywania umowy z LTE.

Odpowiedz

10. Luster
0

2014-12-09 16:37:08

@9 a proszę cię, możesz korzystać ile chcesz. Jak tylko znajdziesz kogoś, kto będzie chciał ci taką usługę zaoferować.

Odpowiedz

9. ~pabloki
1

2014-12-09 15:58:12

roam roamingiem ale te ceny... teraz Wasze rachunki moga rosnac jeszcze szybciej.p.s. a jak tam u kazdego operatoira z wyborm alternatywnego dostawcy rooamingu. haha

Odpowiedz

8. ~
0

2014-12-09 15:22:16

@7 A co ci przeszkadza? Przecież płacisz za dane (najczęściej pakiet) a nie za prędkość. Będzie drogo ale tak samo drogo. Jeśli już ktoś korzysta z danych w roamingu to za te same dane zapłaci tyle samo - a dostanie większe predkości.

Odpowiedz