DAJ CYNK

Orange rezygnuje z płatności kartą kredytową

27.05.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7304

Ważne 3

8

Sieć Orange rozpoczęła akcję informacyjną dla klientów korzystających z formy płatności stałe zlecenie obciążenia karty kredytowej lub płatniczej. Usługa będzie działać do końca czerwca.

Sieć Orange rozpoczęła akcję informacyjną dla klientów korzystających z formy płatności stałe zlecenie obciążenia karty kredytowej lub debetowej. Usługa będzie działać do końca czerwca.

Po wielu latach działania usługi, sieć Orange postanowiła zrezygnować z oferty obciążania karty kredytowej lub debetowej na poczet bieżących rachunków telefonicznych. Propozycja tej formy płatności nie znajduje się już na stronie internetowej Orange (zarówno na liście dla klientów indywidualnych, jak i firmowych), a konsultanci dzwonią do klientów z informacją, że usługa działać będzie tylko do końca czerwca i z sugestią zmiany formy płatności na polecenie zapłaty.

Płatność za rachunki kartą kredytową nadal dostępna jest w T-Mobile i Plusie, nie była natomiast nigdy dostępna w sieci Play i TP.

Źródło tekstu: BBurns, wł

Tagi: orange
Komentarze
Zaloguj się
27. ~rymi
0

2014-05-28 16:19:44

w mBanku płaci się 1zł za usługę polecenia zapłaty uruchomioną w koncie niezależnie ile masz poleceń zapłaty - ja mam 5 i co miesiąc wpada 5 rachunków które są opłacane w kwocie rachunków i do tego mBank miesięcznie dobiera sobie 1zł

Odpowiedz

26. wlo
0

2014-05-28 08:38:06

Pragmatyk - bo dawało to pewność zapłaty w terminie. Dzisiaj ludzie mają w [...] terminowe płatności, karty mają obciążone, ze bank nie może zrealizować płatności ze względu na brak kasy, itd. Ja miałem polecenie zapłaty kiedyś, jednak zmieniałem konto i jakoś nie miałem czasu ;-) zadbać o przesłanie operatorowi tego pełnomocnictwa... Na nieużywanym koncie kasy nie było (zdaje się kwartał po wypowiedzeniu wtedy konto jeszcze funkcjonowało), więc operator po 3 miesiącach przestał wysyłać dyspozycję do banku ;-) I tak już któryś rok wróciłem do standardowego przelewu ;-) Musze w końcu się sprężyć i wypełnić ten druczek ;-) 17 - oczywiście zdaję sobie sprawę ;-) 25 - za polecenie zapłaty płaci polecający chyba? Miałem różne polecenia zapłaty, w cenniku opłata była, ale mnie nigdy nie obciążano prowizją...

Odpowiedz

25. ~
1

2014-05-27 21:29:10

23,1 zł niezależnie czy masz 1 polecenie zapłaty czy 100, więc jest ok ale są inne banki,które nic nie biorą za polecenie zapłaty od lat

Odpowiedz

24. ~
0

2014-05-27 20:18:31

22, dziekuje. Dla uscislenia, w BZWBK juz tego nie ma (znaczy, technicznie jest, ale spiewaja sobie za to bodajze 4%, nie mniej niz chyba 10). Dokladnych wartosci z glowy nie podam, ale sa nieprzyjemnie wysokie, a pomylic sie moglem minimalnie. MBank juz tez zaprzestal robienia klientom dobrze :) W Mille cos mi sie tlucze po glowie, ze faktycznie moglo to byc. Tym niemniej, nadal jest to margines, nie regula - niestety.

Odpowiedz

23. ~pabloki
0

2014-05-27 19:56:18

@21 widzisz np. mbank ma opłate za "miesieczna opłata za korzystanie z polecenia zapłaty 1 zł" a obciąże nie karty kredytowej wchodzi w grace period co dla niektórych ma znaczenie w dodatku jest bezpłatne nie tylko w mbanku .

Odpowiedz

0

2014-05-27 18:44:15

@19 służę: Millennium ( prosisz panią w kasie albo przy stoliku o zdefiniowanie przelewu z karty,jak dobrze pamiętam: przelew za rachunki to się nazywa )dawny Invest Bank teraz Plus bank- przelew z karty starego typu ( pani w oddziale może nie wiedzieć o co chodzi,ale po telefonie na ich infolinię,wyjaśnią jej co i jak) WBK ( opcja również dostępna jedynie w oddziale albo na telefon ) Dwa pierwsze na pewno łapią tą transakcję na okres pięćdziesięciu kilku dni,w WBK sprawa do zbadania,bo z tego co wiem,często tam coś grzebią po regulaminach.Wiem,że mBank miał również usługę,ale już się z nimi pożegnałem,także nie chcę skłamać

Odpowiedz

21. ~
1

2014-05-27 18:17:16

no i po co obciążać kartę kredytową jak lepiej zrobić polecenie zapłaty,przynajmniej jest bez odsetek

Odpowiedz

20. ~
1

2014-05-27 18:16:01

19,dlatego z takich płatności najlepiej korzystać tam gdzie nie biorą za to opłaty,a dla karty miec konto oddzielne które zawsze można zmienić, widziałem kiedyś wyciąg kogoś kto ma konto w pko i jest takpłatność0,50 gr prowizja,z tych 50 gr zrobiło się 15 zł jak się to pozliczało,gdyby mnie tak bank na kase orżynał to zmieniłbym go bez zastanowienia tak jak kiedyś zmieniłem pierwsze moje konto po 3 miesiącach kiedy zainteresowałem się cennikami innych kont, no ale to była cena założenia konta od razu bez namysłu, teraz już się zastanowie zanim coś zrobię :),a co do Orange było to do przewidzenia że tak się to skończy i jak ktoś tak pisał to inni najczęściej wieszali psy na takich ludziach, to jest niestety dziadowska sieć :)

Odpowiedz

19. ~
0

2014-05-27 17:41:02

16 - OK, to podaj te banki. Pomimo niezlej znajomosci polskiego rynku bankowego, tak od reki moge wskazac tylko dwa, w ktorych cos takiego jest mozliwe i bezplatne: Citi i Credit Agricole. Wiekszosc popularnych bankow za przelew - zdefiniowany czy nie - kasuje radosnie kilka procent przelewanej kwoty, na ogol z zastrzezeniem "nie mniej, niz", ewentualnie od daty przelewu nalicza odsetki.

Odpowiedz

18. ~pabloki
0

2014-05-27 17:24:55

może wprowadzą ponownie jako nowość dla klientów po starcie projektu "mbank+orange".

Odpowiedz

17. ~
0

2014-05-27 17:07:45

1 wlo nie ma co marudzić, to jest dla bezpieczeństwa. To ja już wolę wpisywać całe numery i dane niż przykładać kartę do czytnika którą oczywiście złodziej może ukraść i też przyłożyć do czytnika.

Odpowiedz

16. ~golarz filip nie zalogowany
1

2014-05-27 16:01:43

@14 i 15: jeżeli to jest przelew zdefiniowany,to przeważnie nic.Ale wiadomo,co bank,to ma jakiś kruczek

Odpowiedz

15. ~
1

2014-05-27 14:44:56

ostatnie slowo: domowych

Odpowiedz

14. ~
1

2014-05-27 14:44:04

6, dopisz do pelnego obrazu, ile srednio kosztuje przelew z karty. Pomijam te dwa wyjatki, w ktorych jest to darmowe (w przypadku rachunkow do owych).

Odpowiedz

13. ~
1

2014-05-27 14:22:03

Takie pytanie do osób korzystających z takiej formy płatności - jak banki klasyfikowały taką transakcję? Jako płatność kartą, przelew z rachunku karty, wypłatę?

Odpowiedz