DAJ CYNK

Orange - rejestracja numeru w kioskach Ruchu

27.07.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5441

Ważne 5

3

Orange umożliwia zarejestrowanie numeru na kartę w kioskach Ruchu. Dostępnych jest ponad 1800 punktów w całym kraju.

Orange umożliwia zarejestrowanie numeru na kartę w kioskach Ruchu. Dostępnych jest ponad 1800 punktów w całym kraju.

Jak informuje Orange, wszyscy pracownicy placówek Ruch będą przeszkoleni z zakresu rejestracji numerów. Będzie jej można dokonać kupując nowy starter lub przychodząc z już posiadanym numerem. Do rejestracji potrzebny jest dowód tożsamości.

Jak zapewnia rzecznik Orange dane osobowe będą przekazywane specjalnym, zabezpieczonym łączem w standardzie SSL (dane nie zapisują się w systemie Ruch, ale od razu na serwerze Orange).

Listę dostępnych punktów można sprawdzić na mapie w serwisie www.zarejestrujnumer.pl.

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
24. ~asia
0

2016-07-29 20:49:15

do @12 czyli wszystkie dane z dowodu i karty wprowadzono ręcznie? Bo gdzieś czytałam że był skanowany jakiś kod kreskowy z karty.

Odpowiedz

23. ~Ojciec
0

2016-07-28 17:55:17

Uwaga! Wraz z rejestracja włączają bez umowy Minutofon za 25 zł/miesiąc! Uważajcie, bo za wyjście po złożeniu reklamacji wystawiają notę na 51 zł z groszami - dane personalne już mają! Taka praktyka ma miejsce np. w Toruniu na Starym Rynku, paniusia rżnie głupa i wciąga starsze osoby w 3-letnia umowę bez podpisu!

Odpowiedz

22. wlo
1

2016-07-27 16:58:09

20 - no to jak to interpretujesz - żyjesz w Polsce i na pewno wiesz...Jakbyś łaskawie czytał co piszę, to byś doczytał, ze już w rozmowach na etapie projektu mówiłem, ze "stare" sposoby rejestracji, w tym rejestracji przed przeniesieniem (bo do tego nie było potrzebne podawanie numeru pesel a tym bardziej - jeśli już podawany był w karcie rejestracyjnej, nie było potwierdzania) niewystarczające będą.

Odpowiedz

21. ~ruch
1

2016-07-27 16:06:15

@16 kawa i hotdogi jest od dawna może nie w kioskach ale salonikach Ruch jak najbardziej ...

Odpowiedz

20. ~pabloki
0

2016-07-27 15:56:39

19 nie nauczyłes sie ze w polsce przepis przepisem ale wiele zalezy od interpretacji? to tym bardziej jak było MNP nie trzeba by w mysl tej ustawy rejestrowac.

Odpowiedz

19. wlo
0

2016-07-27 14:53:29

Art. 60b ust. 2:Abonent podaje dane, o których mowa w ust. 1, przy zawieraniu umowy w formie pisemnej lub elektronicznej. Abonent będący stroną umowy o świadczenie usług przedpłaconych w publicznej sieci telekomunikacyjnej podaje dane, o których mowa w ust. 1, dostawcy usług. Dane mogą być podane również drogą elektroniczną albo w inny sposób określony przez dostawcę tych usług.i ust. 4:Potwierdzenia, o którym mowa w ust. 3 pkt 1, dostawca usług może dokonać również za pośrednictwem osoby trzeciej działającej w imieniu dostawcy usług.

Odpowiedz

18. ~
1

2016-07-27 14:51:48

Oglądałem ruski film o policji. Tam ludzie, którzy chcą być anonimowi kupują "z ręki" od gości na ulicy rejestrowane prepaidy. Zrobił się z tego zawód. W Polsce będzie to samo lub będą się posługiwali zagranicznymi nierejestrowanymi numerami. A do określenia lokalizacji nie potrzebna jest durna rejestracja. Odbywa się to b. szybko i profesjonalnie. Każda komórka jest namierzalna i przestępcy doskonale o tym wiedzą. Rejestracja to bat wyłącznie na przysłowiowego Kowalskiego. Jak widać każdą ciemnotę ludziska dadzą sobie wcisnąć.

Odpowiedz

17. wlo
0

2016-07-27 14:50:00

16 - jakie masz zastrzeżenia? Nie jest to długi przepis, więc łatwo wskazać niezgodność...

Odpowiedz

16. ~pabloki
0

2016-07-27 14:40:13

w tym ruchu to już wszystko niedługo będzie , brakuje jeszcze hot dogów i kawy.orange zatem małpuje od innych. ale im wiecej tym lepiej. tylko .... czy to wszystko jest zgodne z ustawą?

Odpowiedz

15. wlo
0

2016-07-27 14:11:14

12 - znaczy, ze całkiem sporo ryzykuje ;-)

Odpowiedz

14. wlo
0

2016-07-27 14:10:43

9 - za poświadczenie nieprawdy grozi więzienie a nie jakaś śmieszna kara pieniężna ;-)

Odpowiedz

13. elos123
0

2016-07-27 12:51:41

@11

Odpowiedz

12. ~
0

2016-07-27 12:38:47

Nikt w kiosku nie robi żadnych skanów, dajesz dokument albo sam podajesz dane, pani/pan w kiosku zerka na ten dokument czy podałeś prawidłowe i już, u mnie tak właśnie było.

Odpowiedz

11. ~Marek
0

2016-07-27 12:23:43

Kiedy rejestracja za pomocą przelewu? Bo ja do salonu ani do kiosku się nie wybieram.

Odpowiedz

10. ~@3
0

2016-07-27 12:17:42

P.S. pewnie musi robić skan dowodu, inaczej nie przejdzie. Oczywiście z oryginału.

Odpowiedz