DAJ CYNK

Orange: rejestracja numeru na kartę u listonosza

16.12.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5548

Ważne 2

11

Orange umożliwia rejestrację numeru na kartę u listonosza. To pierwsza tego typu usługa w Polsce.

Orange umożliwia rejestrację numeru na kartę u listonosza. To pierwsza tego typu usługa w Polsce.

Aby zarejestrować numer należy w obecności listonosza wysłać SMS-a o treści NUMER na numer 80190. Treść SMS-a zwrotnego z numerem telefonu i karty SIM należy przekazać listonoszowi, który wprowadzi dane z wiadomości oraz numer PESEL z okazanego dowodu osobistego do systemu za pomocą tabletu. Potwierdzenie rejestracji odbędzie się SMS-em.

Rejestracja numeru u listonosza jest dostępna w przypadku 75% kodów pocztowych w kraju. W przyszłości dostępność ma być rozszerzona.

Obsługiwane obecnie kody pocztowe można sprawdzić na stronie www.zarejestrujnumer.pl.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
37. ~frasag
0

2016-12-18 11:49:47

Poczekamy może w styczniu sołtys będzie rejestrował, albo gospodarz domu. hmm.

Odpowiedz

36. ~
0

2016-12-18 07:46:36

w osssa chodzą listonosze?

Odpowiedz

35. ~RamzeS
0

2016-12-17 18:45:40

@14, @25. Jak weszła oferta nr bez limitu to kupiłem starter i dzwoniłem do dziewczyny (era) po kilku dniach sms że naruszyłem regulamin oferty na kartę, można było odbierać połączenia przychodzące na tym nr, nic poza tym.Nie wiem jak jest teraz? bo mam abonament.

Odpowiedz

34. ~Calm7
0

2016-12-17 16:55:02

Ciekawe kiedy wprowadzą rejestrację numerów u policjanta:-D

Odpowiedz

33. wlo
0

2016-12-17 16:53:18

Upsss... Pomyliłem numerki postów ;-)

Odpowiedz

32. wlo
0

2016-12-17 16:52:48

Andrzej24 - no doskonale wiem, ze nie adres ale imię, nazwisko i pesel (a w razie jego braku nazwę i numer dowodu tożsamości - jak już się licytujemy kto wie lepiej czy więcej...) ;-)Pytałem o pesel i numer dowodu ignoranta powyżej.

Odpowiedz

31. Andrzej24
0

2016-12-17 16:45:53

29@ Imię, Nazwisko i Pesel jest obowiązkowe. Adres już nie

Odpowiedz

30. wlo
0

2016-12-17 15:16:35

29 - nie ma obowiązku?

Odpowiedz

29. ~eee
-2

2016-12-17 10:34:58

po co pesel skoro nie ma obowiązku - tylko imie nazwisko, karta i dodatkowo okazanie dokumentu do weryfikacji ale bez spisywania jego numeru czy też peselu.

Odpowiedz

28. ~
-1

2016-12-17 06:41:02

InPost to smieszna firemka przy PP.O poczcie mam bardzo dobra opinie. Fakt przesylki kurierskie sa drozsze ale inpost tez sie podniosl.

Odpowiedz

27. ~
-1

2016-12-17 04:13:31

Ale się sraczkują. Szkoda, że nie można zarejestrować listonosza przez numer na kartę. Ostatnio jeden puka raz i schodzi zanim dojdę do drzwi. Co, mam go gonić po podwórku w gaciach, skoro dopiero wyszedłem z łóżka?

Odpowiedz

26. ~♥~
-1

2016-12-17 00:34:32

25).Najgorsze, że sam rzecznik Orange zapewniał, że takie rzeczy nie zdarzają się normalnym użytkownikom, że możecie rozmawiać swobodnie, bez obaw....

Odpowiedz

25. Andrzej24
-1

2016-12-16 23:27:09

14@ Też to miałem tylko przy opcji za darmo z jednym numerem. Po około 8 godzinach w ciągu paru dni rano sms o blokadzie. Przykra sprawa lecz po takim incydencie nie mam zaufania do Orange.

Odpowiedz

24. ~gref
-1

2016-12-16 23:16:03

Bez sensu, orange kombinuje jak tylko może żeby tylko nie ułatwic rejestracji czyli umożliwic jej przeprowadzenie przez internet z innego już zarejestrowanego numeru jak np. w P4.

Odpowiedz

23. wlo
0

2016-12-16 21:08:11

TomecekGD - ja kiedyś miałem do odebrania polecony w inpoście... Kolejka? No 2 osoby tylko - nadające, więc poszło szybko. Mnie ponad godzinę dwie panienki obsługiwały... Nie mogły znaleźć listu. Przejrzały chyba wszystko co miały... Dopiero jak ich listonoszka przyszła powiedziała, gdzie wczorajsze awizowane listy leżą... Pod nosem ;-)Ni chcę nawet wspominać o gazowym systemie ogrzewania pomieszczeń ich "poczty" - od wilgoci oddychać nie można było a listy same się otwierały ;-)

Odpowiedz