DAJ CYNK

Orange podsumowuje rozwój sieci w 2017 roku

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8367

Rozbudowa, rozbudowa, rozbudowa - tak Orange podsumowuje swoją sieć mobilną i stacjonarną w 2017 roku.Rozbudowa, rozbudowa, rozbudowa - tak Orange podsumowuje swoją sieć mobilną i stacjonarną w 2017 roku.

Głównym priorytetem pomarańczowego operatora jest światłowód. Swego czasu krążył nawet żart, że "światłowód", to jedyne polskie słowo jakie zna prezes Orange. Na koniec 2017 roku w zasięgu sieci FTTH Orange było 2,47 mln mieszkań, domów jednorodzinnych i firm, a do tego zawarto 45 porozumień z samorządami w sprawie rozbudowy sieci. Podłączonych do sieci światłowodowej na koniec roku było ponad 200 tys. klientów. Ciekawostką jest fakt, że Orange ma ponad 200 pracowników, którzy zajmują się wyłącznie pozyskaniem zgód na dostęp do nieruchomości na potrzeby inwestycji światłowodowych.

Rekordzistą w przesyłaniu danych za pośrednictwem światłowodu był klient, który przesłał 165 TB danych. W sumie za pośrednictwem sieci kablowej klienci Orange przesłali 1,68 eksabajta danych.

W listopadzie Orange osiągnął liczbę 10 tys. stacji LTE, a w grudniu uruchomiono kolejnych 140. Agregację dwóch pasm obsługują z kolei 4 tys. stacji, a trzy pasma łączy 1100 stacji. Dla porównania, w 2016 roku tylko 450 stacji Orange agregowało dwa pasma LTE.

Transfer w mobilnej sieci Orange stale rośnie i w 2017 roku osiągnął poziom 450 PB danych, czyli zawartość 100 mln płyt DVD i ogółem ponad dwa razy więcej niż w 2016 roku. W sieci LTE przesyłanych jest trzy razy więcej danych niż w sieciach 2G i 3G.

1/4 rozmów głosowych była przeprowadzona z wykorzystaniem technologii HD Voice. Najczęściej połączenia są wykonywane w sieci 3G. Drugie miejsce dla 2G, a na końcu mamy VoLTE.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu