DAJ CYNK

Orange otwarty na współpracę przy budowie sieci FTTH

16.09.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6899

Ważne 3

2

Orange Polska jest otwarty na współpracę w sprawie budowy sieci FTTH z innymi operatorami, którzy dysponują podobnym potencjałem sieci.

Orange Polska jest otwarty na współpracę w sprawie budowy sieci FTTH z innymi operatorami, którzy dysponują podobnym potencjałem sieci. Spółka podtrzymuje plan zakładający podłączenie do sieci w 2016 r. ok. 800 tys. gospodarstw domowych - poinformował PAP wiceprezes Orange Polska ds. strategii i transformacji Piotr Muszyński.

W lipcu Orange Polska poinformował o uzgodnieniu warunków umowy z Telefonią Dialog, spółką w 100% zależną od Netii, na komercyjny dostęp do infrastruktury sieciowej FTTH posiadanej przez Telefonię Dialog. Dzięki umowie Orange uzyska dostęp do ponad 114 tys. gospodarstw domowych.

W czerwcu Orange Polska informował, że ma już w zasięgu Internetu światłowodowego 1 mln gospodarstw domowych.

W pełni podtrzymujemy plan zakładający, że w tym roku do sieci światłowodowej podłączymy ok. 800 tys. gospodarstw domowych. Sądzę, że na koniec roku w zasięgu światłowodu znajdzie się już ok. 1,5 mln gospodarstw - powiedział Muszyński.

Poinformował też, że nakłady na rozbudowę sieci w 2016-2018 mają być w miarę równomiernie rozłożone na poszczególne lata.

W tym roku na rozbudowę sieci wydamy więcej niż w 2015 roku, a w przyszłym nasz program inwestycji w FTTH zamierzamy kontynuować. Jednak nakłady Orange Polska na rozbudowę sieci w latach 2016-2018 będą w miarę równomierne. Nie będzie tak, że w jednym roku będzie znaczący skok wydatków - powiedział Muszyński.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się