DAJ CYNK

Orange: od Nowego Roku więcej gigabajtów w roamingu UE i niższa cena

30.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6202

Ważne 2

4

Po Plusie teraz także pomarańczowa sieć ogłosiła nadchodzące zmiany w roamingu UE dotyczące transmisji danych.



Po Plusie teraz także pomarańczowa sieć ogłosiła nadchodzące zmiany w roamingu UE dotyczące transmisji danych.

Od 1 stycznia 2018 roku Orange zwiększy pakiety danych w roamingu w Strefie 1, co - jak twierdzi operator - jest możliwe dzięki obniżeniu opłaty za transmisję danych. Wielkość pakietów będzie uzależniona od posiadanej taryfy - szczegółów należy szukać na stronie orange.pl. Na przykład w Orange LOVE dla usługi telefon komórkowy aktualny pakiet GB w roamingu w UE wynosi 2,52 GB, a od Nowego Roku będzie to 3,22 GB miesięcznie.

Zmiana ceny dotyczy planów abonamentowych oraz taryf w ofercie na kartę w zakresie opłat pobieranych po przekroczeniu miesięcznych pakietów GB, przysługujących klientom zgodnie z planem taryfowym oraz opłat dodatkowych za usługi transmisji danych i wysyłanie MMS-ów w roamingu, które mogą zostać doliczone w przypadku ich wykorzystywania niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania z roamingu w UE. Opłata za 1 MB transmisji danych oraz wysłanie MMS-a w roamingu na terenie państw zaliczanych do Strefy 1 roamingu, to znaczy krajów Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Liechtensteinu od 1 stycznia 2018 roku będzie wynosić 0,03 zł (0,02 zł + VAT).

Zmiany cenników transmisji danych wynikają z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 531/2012 zmienionego Rozporządzeniem 2015/2120 z dnia 25 listopada 2015 roku w sprawie roamingu wewnątrz Unii od 1 stycznia 2018 roku.

Zobacz: Plus: Od 1 stycznia 2018 roku niższe opłaty za Internet w roamingu UE

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
20. ~
0

2017-12-01 07:06:45

Czyli kopiują Plusa. Niech lepiej się wezmą za tych co nadużywają w roamingu, bo to przecież nich nie można dać dobrej oferty

Odpowiedz

19. ~tre
0

2017-11-30 22:30:43

@9 zgadza się - ale zaokrąglasz w górę TYLKO jeśli podatek wychodzi 0,005 zł lub wyżej.W tym przypadku podatek wychodzi 0,0046 zł więc powinni zaokrąglić w dół (2 gr * 23%=>0,0046 zł).Wyrok masz tu:

Odpowiedz

18. ~
-1

2017-11-30 20:42:59

@ 15. wlo: A widzisz gdzieś na głównej stronie link do podstrony "www.orange.pl/roaming"?Już o wiele uczciwsze byłoby ze strony Orange/''a gdyby napisali:"Drodzy nasi abonenci! Mamy Was głęboko w *** i szczegółowe informacje na temat zmian albo schowaliśmy tak, żebyście ich przypadkiem łatwo nie znaleźli, albo dla większych jaj w ogóle ich nie zamieściliśmy. Miłego szukania!"

Odpowiedz

17. Gregrin
0

2017-11-30 20:41:39

@15 wiadomo ze chodzi mu o coś innego. Sam uważam ze odsyłanie po więcej informacji na stronę główna we wszystkich komunikatach/wiadomościach czy nawet regulaminach (sic!) to kpina kompletnie pozbawiona sensu (pewnie jest jakiś wymóg). Równie dobrze mogą odsyłać "do internetu" a całkiem poważnie to użyteczniejsze byłoby odsyłanie do google.

Odpowiedz

16. wlo
0

2017-11-30 20:22:28

Pisz do UOKiK-u - niech tyłki ruszą ze stołów ;-)

Odpowiedz

15. wlo
0

2017-11-30 20:21:14

14 - łał! to rzeczywiście wprowadzenie w błąd... Jakby ze strony głównej operator (każdego) nie można było na podstronę wejść ;-)

Odpowiedz

14. ~
-1

2017-11-30 20:20:20

@ 13: Może nie zauważyłeś, ale informacja na stronie Biura prasowego podaje link do "www.orange.pl", a nie do "www.orange.pl/roaming"!Co więcej, na stronie "www.orange.pl" słowo "roaming" w ogóle nie występuje!

Odpowiedz

13. wlo
0

2017-11-30 20:11:41

12 - nie ośmieszaj się...www.orange.pl/roaming

Odpowiedz

12. ~
-1

2017-11-30 20:08:03

@ 10: Dzięki!A teraz cytat z podanej strony:"Szczegółowe informacje na temat zmian znajdują się na stronach www.orange.pl oraz www.njumobile.pl" - za takie bezczelne kłamstwa to powinien ich ścigać UOKiK albo nawet prokurator! Ani na jednej ani na drugiej stronie nie ma ani słowa o roamingu!!!

Odpowiedz

11. mlb
0

2017-11-30 19:57:18

urośnie też biznesowym?

Odpowiedz

10. msnet
0

2017-11-30 19:43:16

@5 - proszę bardzo:

Odpowiedz

9. msnet
0

2017-11-30 19:42:03

@7, VAT - efekt zaokrąglania. W Polsce najmniejszy nominał to 1 grosz, czyli 0,01 zł.

Odpowiedz

8. ~Liwiusz
0

2017-11-30 19:32:40

Każda sieć będzie miała obniżki, czy to jest ich dobra wola?

Odpowiedz

7. ~VAT
0

2017-11-30 19:29:52

vat 50%

Odpowiedz

6. ~Luk
0

2017-11-30 18:51:27

Nic nowego i nadzwyczajnego. Każdy z operatorów musi to uczynić zgodnie z rozporządzeniem UE.

Odpowiedz