DAJ CYNK

Orange: od 3 stycznia tańsze odbieranie połączeń w roamingu UE

03.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6841

Ważne 5

2

Dzisiejsza zmiana w cenniku usług roamingowych w Orange dotyczy osób, które korzystają z nich z naruszeniem Polityki Uczciwego Korzystanie (FUP).



Dzisiejsza zmiana w cenniku usług roamingowych w Orange dotyczy osób, które korzystają z nich z naruszeniem Polityki Uczciwego Korzystanie (FUP).

Polityka Uczciwego Korzystania (FUP) ma zapobiec sytuacji, w której abonent sieci komórkowej z jednego kraju korzysta z niej głównie na terenie innego kraju, gdzie lokalne ceny za usługi telekomunikacyjne są wyższe. Działanie niezgodne z zasadami FUP, czyli korzystanie z sieci macierzystej głównie w roamingu międzynarodowym, może spowodować naliczanie przez operatorów dodatkowych opłat, w tym za połączenia przychodzące, które w innej sytuacji są darmowe.

Od 1 stycznia 2018 roku weszły nowe regulacje unijne, które spowodowały obniżenie opłaty za pakiety danych w roamingu na terenie Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a przez to także podwyższenie miesięcznych limitów danych. Orange, podobnie jak inni operatorzy z wielkiej czwórki, wprowadził nowe cenniki, a dzisiaj dokonał ich aktualizacji. Zmiana polega na obniżeniu opłaty za minutę połączenia przychodzącego z 0,05 zł do 0,04 zł.

Zobacz: Cennik usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament, którzy zawarli umowę lub aneks do umowy do dnia 22 czerwca 2017 r., obowiązujący od 3 stycznia 2018 r.
Zobacz: Cennik usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament, którzy zawarli umowę lub aneks do umowy od dnia 23 czerwca 2017 r. do 20 sierpnia 2017 r., obowiązujący od 3 stycznia 2018 r.
Zobacz: Cennik usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament, którzy zawarli umowę lub aneks do umowy od dnia 21 sierpnia 2017 r. do 23 sierpnia 2017 r., obowiązujący od 3 stycznia 2018 r.
Zobacz: Cennik usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament, którzy zawarli umowę lub aneks do umowy od dnia 24 sierpnia 2017 r., obowiązujący od 3 stycznia 2018 r.

Zmiana, o które mowa wyżej, dotyczy także klientów nju mobile.

Zobacz: Cennik usług w roamingu w ofercie nju z rachunkiem
Zobacz: Cennik usług w roamingu w ofercie nju na kartę

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~sobolek
0

2018-01-09 13:44:39

Dobrze że powstało a2 ;)

Odpowiedz

20. ~Blackorange
0

2018-01-07 10:42:02

Orange kasuje około 3 zł za rozmowy na komórki w UE z Polski ale to i tak teraz taniej, bo poprzednio kasowali podwójnie za rozpoczętą rozmowę .

Odpowiedz

19. ~stini
0

2018-01-05 15:18:13

@18 chyba chodziło o to, ze sociale u nich ci nie żrą wgl transferu

Odpowiedz

18. ~login
0

2018-01-05 13:43:28

@17 jakiego SC? Net masz w każdej sieci i jest, choć u nich akurat cenowo wychodzi rzeczywiście spoko

Odpowiedz

17. ~mifko
0

2018-01-05 09:57:07

Jestem blogerem i a2mobile akurat jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem, ale gdyby nie to, to pewnie byłbym gdzies indziej. Potrzebuję po prostu stałego dostępu do SC.

Odpowiedz

16. ~Jo
0

2018-01-04 17:46:31

A do San Escobar to ile wyjdzie za minutę ? :P

Odpowiedz

15. ~
0

2018-01-04 17:38:32

Może ktoś spotkał się już z ograniczeniem operatorów - chodzi o FUPW cenniku NJU jest napisane - Operator może naliczyć opłaty dodatkowe wskazane w pkt 15, jeżeli w okresie co najmniej 4 miesięcy numer Abonenta przebywał w Strefie 1 co najmniej przez połowę tego okresu lub Abonent korzysta kolejno z wielu kart SIM w ramach roamingu.Czyli już po 4 miesiącach przebywania w Strefie 1 mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty, bo jak rozumiem operator doczepi się dopiero po 4 miesiącach przebywania w Stefie 1czy każdy operator w UE stosuje taki zapis?no i trzeba bardzo uważać bo są kraje czy też kraje miasta gdzie działa strefa 2 takie jak nawet San Marino będące w środku Włoch, przydało by się aby na telefonach poza nazwami sieci widniało też w jakiej strefie jest nasz telefon

Odpowiedz

14. ~Adam23
0

2018-01-04 14:36:26

A to mnie zaskoczyliście tym darmowym połączeniem w ramach roamingu z lotniska w Rzymie do miejscowego hotelu. Wydawało mi się że obciążono mnie za połączenie międzynarodowe ale w takim razie muszę to dokładnie sprawdzić.Kiedyś nie miałem z tym problemu ponieważ korzystałem z aplikacji UPC Phone i wtedy po Wi Fi nie płaciłem nic. Teraz niestety UPC wycofał się z tej oferty.

Odpowiedz

13. ~nofko
0

2018-01-04 11:22:59

Teraz jestem w a2mobile przez no limit na social media. W połączeniu z roamingiem można działać zdalnie.

Odpowiedz

12. ~olduser
0

2018-01-04 09:34:25

@ Adam23Tanie rozwiązanie dla tel stacjonarnych: zakładamy numer voip - może być Halonet (1 zł na rok), wprowadzamy w jego ustawieniach numery naszych telefonów komórkowych i jeśli mamy nolimit możemy dzwonić za granicę poprzez numer wdzwaniany. Kasuje nas po 3-7 gr za minutę w zależności od cen operatora voip. Można również pobrać aplikację na fon. Zupełnie darmowo jest gdy ktoś za granicą ma internet i bramkę voip tego samego operatora.

Odpowiedz

11. wlo
0

2018-01-04 08:24:55

7 - rozwiązanie jest. Numer i telefon STACJONARNY! ;-)Śmieszą mnie te wieczne narzekania... Unia jest złem! Podobno. Nie widzę więc potrzeby kolegowania się i udawania, ze jest coś lepiej w ramach Unii ;-)A tak w sprawie międzynarodowych... Płacę efektywnie 25,67 zł (brutto) za mój numer i mam w abonamencie 280 minut międzynarodowych do Unii ;-)

Odpowiedz

10. ~
1

2018-01-04 01:54:05

@ 5. ~Adam23: Wcześniej wytłumaczono Ci już, że byleś w błędzie odnośnie dzwonienia z lotniska w Rzymie. Ale możesz wpaść w pułapkę o wiele bardziej wyrafinowaną.Wyobraź sobie, że przyjeżdża do Ciebie rodzina z zagranicy (UE). Oni do Ciebie dzwonią za darmo (no-limit) lub za grosze, bo są w roamingu UE. Ale jeśli Ty oddzwonisz na ich komórkę, to już bulisz jak za zboże za rozmowę międzynarodową, chociaż oni są w tym samym mieście co Ty!!

Odpowiedz

0

2018-01-04 00:10:37

@5 Adam23. Za około 100zł masz w T-mobile oraz Orange nielimitowane połączenia z Polski do EU. Stacjonarne i komórki. I nie jest to nowość tylko od jakiś 5 lat już korzystam.

Odpowiedz

8. ~trololo
0

2018-01-03 23:29:51

a od 12 stycznia nowy regulamin i mniejszy pakiet danych w roamingu w usludze za 25 zl ;) taka niespodzianka, od 3 stycznia 2,26 gb a od 12 stycznia 1,61 gb ;)

Odpowiedz

7. ~czemergies
2

2018-01-03 23:22:19

@5 dokładnie jak napisał @6 Paradoksem jest sytuacja ludzi, którzy żyją przy granicy ze Słowacją, Czechami i Niemcami. Taki ktoś załóżmy ma rodzinę w Grecji. Wystarczy, że wbije się na sztywno do opa np. słowackiego i jak ma np. nolimit to dzwoni za free. Ale wystarczy, że zaloguje się do naszego polskiego i już płaci po 2 albo i więcej złotych za minutę. Zrobiłem test na wakacjach będą w Karpaczu. Wbiłem się do T-mobile CZ a potem na Vodafone i zadzwoniłem do kumpla w UK na jego tamtejszy numer komórkowy.Tu mam nolimit (nie mam dodatkowych minut do UE). Nic mi nie policzyło za godzinna gadkę.

Odpowiedz