DAJ CYNK

Operatorzy komórkowi w Polsce chcą przywrócenia opłat roamingowych

26.09.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 14695

Ważne 7

2

10 operatorów komórkowych zwróciło się do UKE o przywrócenie opłat roamingowych w Unii Europejskiej dla swoich klientów.



10 operatorów komórkowych zwróciło się do UKE o przywrócenie opłat roamingowych w Unii Europejskiej dla swoich klientów.

Nowe regulacje dotyczące rozliczania roamingu międzynarodowego na terenie Unii Europejskiej obowiązują od 15 czerwca bieżącego roku. Jedną z głównych zasad, która została wprowadzona, jest słynny "roam like at home", dzięki czemu klienci telekomów podróżując po Europie płacą za połączenia i inne usługi zgodnie z tym, co mają we własnym kraju.

Polscy operatorzy na początku bardzo niechętnie wprowadzali nowe regulacje do swoich ofert, jednak w lipcu - jak podaje Urząd Komunikacji Elektronicznej - 96% klientów sieci komórkowych w Polsce mogło korzystać z ofert zgodnych z zasadą "roam like at home". Okazuje się, że nie wpłynęło to najlepiej na finanse polskich telekomów i aż dziesięciu z nich zwróciło się do UKE o zgodę na wprowadzenie dla użytkowników dopłat do roamingu.

Lista wnioskodawców jest następująca:

  • P4 (operator sieci Play),
  • Polkomtel (operator sieci Plus),
  • Internetia,
  • Mobile Group,
  • Mobile Vikings,
  • NC+,
  • Netia,
  • Premium Mobile,
  • Telefonia Dialog,
  • Virgin Mobile.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, na razie nie wiadomo jak do argumentów zawartych we wnioskach operatorów odniesie się regulator, nieznany jest też bliższy termin rozpatrzenia wniosków.

Dziękujemy Mila89 za sugestię.

Źródło tekstu: wirtualnemedia.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się
104. ~
0

2017-10-16 09:01:37

A ja chcę niższych cen na masło i co z tego??Niech polskie opy nauczą się prowadzić biznesy nie tylko na zasadzie okradania swoich abonentów!

Odpowiedz

103. ~
-2

2017-10-01 07:45:01

Play to wydmuszka bez zasięgu. W mediach masa reklam odnośnie roamingu a do UKE płaczą.

Odpowiedz

2017-10-01 06:51:26

W Play jest 3 mb w roamingu a po sieci wlasnej bez limitu szybkosci :)

Odpowiedz

101. ~
-2

2017-09-30 15:50:48

Jak zwykle oszuści z Play najwięcej płaczą.

Odpowiedz

100. ~Flej
-1

2017-09-29 12:48:44

To jest lista operatorów od których trzeba trzymać się z daleka.Operator sieci, której infrastruktura istnieje tylko teoretycznie (P4 - Play) oczywiście nie zawiódł. W EU też jest roaming 1,5Mbit/s? :DDDDD

Odpowiedz

99. wlo
0

2017-09-28 14:01:10

Tak samo operatorzy - jeśli łamią prawo, to rozporządzenie daje narzędzia do jego egzekwowania. Wskazując krajowych regulatorów jako "egzekutorów". Z czym Ty masz problem?96 - ciesz się - głupi, bo nie wiesz z czego się cieszysz ;-)

Odpowiedz

98. wlo
0

2017-09-28 13:58:43

94 - a konkretnie co chcesz powiedzieć? Bo ja pytałem w kontekście Twojego postu 90, w którym rzekomo regulator coś chciałby zmieniać w przepisach , o których mowa w wątku... Chce? No nie chce. Więc czemu idiotę z siebie robisz?

Odpowiedz

97. ~
0

2017-09-27 22:09:46

O jej. Jak źle. A co z połączeniami międzynarodowymi? Płaci się jak za złoto. Kolejna rzecz że ceny rynek reguluje. Jak się nie opłaca to robi się abonament tylko krajowy z dopłatą za roaming, a ten roaming będzie tańszy gdy kupi się z roamingiem abonament oczywiście droższy. Trzeba podnieść ceny, no ale przecież jak to... Jak nie stać na biznes to trzeba go zamknąć.

Odpowiedz

96. ~Marek
0

2017-09-27 19:37:08

@94 ha ha ha, to nokaut. Pan wlo jest niczym pudelkowa celebrytka, wie wszystko, wie lepiej i ma coś do powiedzenia na każdy temat. Nie wpadł na to, że rozporządzenie obowiązuje w całości i bezwzględnie. Operatorzy musieli się dostosować, mogą je próbować obejść w nowych promocjach bez roamingu w ogóle, ale dotychczasowym klientom nie mogą zmienić warunków i UKE nie jest władne by kwestionować rozporządzenie instancji wyższej, nie sprzątaczka rządzi w firmie, tylko dyrektor.

Odpowiedz

95. ~a-go
0

2017-09-27 18:24:20

Nie widzę TM i Orange. Być może warto wspierać nie lamentujących? A tak przy okazji, to nadal wszyscy zdzierają za połączenia międzynarodowe i tutaj wśród opów panuje jednomyślność...

Odpowiedz

94. ~Abonent
0

2017-09-27 18:04:46

91, polecam Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) art. 288 w związku z art. 91 ust. 3 Konstytucji.Zalecana bibliografia :1. Prawo Unii Europejskiej. Wybór dokumentów. Oprac. R.Idzik ,2. Encyklopedia Unii Europejskiej red. K. A.Wojtaszczyk.

Odpowiedz

93. ~Rambo
0

2017-09-27 15:30:50

Prawda jest taka, że zagraniczni operatorzy mają tu konkurencyjną przewagę nad operatorami krajowymi. Dlatego nie dziwię się, że Plus tu jest niezadowolony. Ale też nie spodziewam się, żeby miał zamiar zrobić coś wbrew oczekiwaniom klientów.

Odpowiedz

92. kraken
1

2017-09-27 09:40:20

Mieć numer w pleju i się dziwić, że nie ma zasięgu, to jak dziwić się, że nie da rady odtworzyć kasety VHS w piekarniku

Odpowiedz

91. wlo
0

2017-09-27 09:34:02

90 - a czytałeś to prawo, ze z siebie idiotę robisz?

Odpowiedz

90. ~Abonent
0

2017-09-27 07:07:57

O ile mi wiadomo, to roaming reguluje rozporządzenie. Rozporządzenie jest aktem prawnym niepodlegającym żadnej dyskusji i zmianom. Prawo unijne jest ponad krajowym, zatem nie rozumiem, dlaczego działy prawne operatorów robią z siebie idiotów. Polski regulator nie może zmienić prawa unijnego. UKE nie ma tu nic do gadania.

Odpowiedz