DAJ CYNK

Nowy cennik roamingowy Virgin Mobile

02.07.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 28

Ważne 9

1

Virgin Mobile Polska wprowadził od 1 lipca nowy cennik roamingowy - zgodny z tzw. Eurotaryfą.

Virgin Mobile Polska wprowadził od 1 lipca nowy cennik roamingowy - zgodny z tzw. Eurotaryfą. Dzięki temu użytkownicy zapłacą mniej za połączenia, SMSy, MMSy i transmisję danych w roamingu w Strefie Euro, czyli w 44 krajach i terytoriach UE - w tym także w Chorwacji (nowym członku Unii Europejskiej).

Operator zastosował maksymalne, dopuszczalne stawki. Według Eurotaryfy UE rozliczenia w roamingu dla użytkowników powinny przebiegać w następujący sposób:

  • dla połączeń głosowych - opłaty naliczane są z taktowaniem sekundowym, zarówno dla połączeń wykonywanych jak i odebranych. Dla połączeń wykonywanych dostawca usług może określić minimalną długość pierwszego impulsu (do 30 sekund). Klienci Virgin Mobile Polska zapłacą od 1. lipca w roamingu w Strefie Euro: 1,22 zł za minutę połączenia do Polski (do 30. czerwca było 1,48 zł/minutę) i 0,36 zł/minutę. za połączenie przychodzące.
  • dla wiadomości SMS - opłata pobierana jest za każdą wysłaną wiadomość, operatorzy nie pobierają natomiast opłat za odebranie wiadomości SMS. Klienci za wysłanie SMS zapłacą 0,41 zł.
  • transmisja danych - opłata za każdy wykorzystany megabajt danych, naliczanie według kilobajtów (z wyjątkiem MMS, za które może być pobierana opłata jednostkowa). Klienci zapłacą za MMS 1,99 zł oraz 2,30 zł za 1 MB transmisji danych.

Ceny połączeń do innych krajów europejskich, reszty świata oraz sieci satelitarnych przedstawione są w załączonym cenniku szczegółowym usług.

Zobacz: pełny cennik Virgin Mmobile Polska od 1 lipca

Źródło tekstu: Virgin Mobile

Komentarze
Zaloguj się