DAJ CYNK

Nowe ceny minimalne aplikacji w Google Play

18.11.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5135

Ważne 14

2

Google zmienia wysokość minimalnej ceny aplikacji w 17 krajach. Wśród nich jest Polska.

Google zmienia wysokość minimalnej ceny aplikacji w 17 krajach. Wśród nich jest Polska.

Do tej pory minimalna cena aplikacji w Google Play wynosiła 0,99 dolara. Była to stała wartość dla ponad 190 krajów. Google zdecydowało, że ta wartość powinna być bardziej elastyczna i dopasowana do kursu dolara w danym kraju. Jako pierwsi, już kilka miesięcy temu, niższe ceny dostali mieszkańcy Indii i kilku innych krajów.

Od dzisiaj nowe ceny obowiązują w 17 krajach, w tym również w Polsce. Teraz minimalna cena aplikacji, to 0,45 dolara. W praktyce cena spadła z 2,99 zł, do 1,79 zł.

Źródło tekstu: android-developers; wł

Komentarze
Zaloguj się
18. ~Draco
1

2015-11-19 19:23:30

@17 tak zachwala PayPal a wiesz jakie prawa Tobie przysługują? Poczytaj o tym posredniku w płatnościach jakie wałki robi swoim klientom. Jak potrafi zablokować kasę na rachunku bez powodu. Odzyskanie to droga przez mękę - Google i masz bez liku takich przypadków. Karty płatnicze wydane przez polskie banki podlegają polskiemu prawu a PayPal ma gdzieś nasze prawo. Trochę pokory PayPal to nie pępek świata.

Odpowiedz

17. mars28
0

2015-11-19 10:48:00

@9: Cyt. z pclaba: "Pierwsze kraje, których mieszkańcy mogą płacić za zakupione aplikacje poprzez PayPal to: Austria, Belgia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kanada, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Włochy." Jak widać w większości krajów Europy Zach. już się da.

Odpowiedz

16. ~mm
1

2015-11-18 22:32:13

Ale program kosztuje np.21 PLN a karta to 50 PLN to zostaje Ci 29 PLN z którymi nie masz co zrobić albo masz.na koncie Google 9 PLN a program kosztuje 10 PLN. Niby brakuje tylko 1PLN a musisz kupić kartę o minimalnej wartości. Chyba, że kupujesz ciągle to wtedy problem nie jest taki istotny. Ja kupuję niewiele i wygodniej było podpiąć zwykłą kartę bankową. Niekoniecznie musi być kredytowa. Większość debetowych umożliwia płatności internetowe. Ale karta przedpłacona Google też jest rozwiązaniem jeżeli ktoś nie chce dawać Google info o karcie bankowej.

Odpowiedz

15. ~14
1

2015-11-18 19:43:02

Tzn kredytowa ? Mialem ale z innego banku bo w moim jest oplata, tzn wirtualna karte bo zwykle kredytowe jakos na moje zarobki mnie nie przekonuja ;) mialem ale juz w weekend nie przelejesz bo dojdzie w poniedzialek, banku tylko ze wzgledu na wirtualna karte nie oplaci mi sie zmieniac, zreszta ide do kiosku na rogu i kupuje, przeciez nie bede na allegro 55 zeta placil za cos co jest warte 50 ;) slowem co kto lubi i jak mu wygodnie.

Odpowiedz

14. ~mm
1

2015-11-18 18:46:50

@11A nie lepiej zwykłą kartą? Nie ma problemu że sobie blokujesz jakaś kwotę albo zabraknie Ci kilku groszy na karcie Google?

Odpowiedz

13. PLANET
1

2015-11-18 16:28:27

No proszę, jak pozytywnie. A jak AppStore robił zmiany, to były podwyżki, o ile pamiętam nawet dwie. Widać gdzie Apple mną Polskę i teraz zasadnicze pytanie: dlaczego Apfel Fan się tak napina, skoro realnie jabłkowa firma ma ocen procent, może dwa udziału w polskim rynku. Jest sens? : )

Odpowiedz

12. ~ja
0

2015-11-18 16:12:36

@8 Wojtek ma racje, jest tyle dostawcow platnosci i chyba nie ma uslugi i sklepu, ktory bedzie akceptowal wszystkie, nawet te dziesiec najpopularniejszych form platnosci? Dlaczego paypal? W czym niby w tym wypadku ma byc lepszy od platnosci karta, a jak ktos sie obawia to prepaid lub nawet wirtualny prepaid?

Odpowiedz

11. ~Wujek_Zurek
1

2015-11-18 14:54:29

To nie prosciej zafundowac sobie karte google play za 5 dyszek ? Bez karty, przelewow itd ;) czekam az crimsonland spadnie bo 4 dyszki to lekka przesada ;)

Odpowiedz

10. ~Wojtek
1

2015-11-18 14:36:22

kiedy pozwola placic przez paypala bedziesz narzekal, ze nie mozna jeszcze inaczej...

Odpowiedz

9. vonski
1

2015-11-18 14:27:09

@8: a gdzie na przykład? Bo z tego co wiem to google średnio się lubi z PayPalem...

Odpowiedz

8. mars28
0

2015-11-18 13:45:36

Ciekawe, kiedy pozwolą nam płacić w Google Play za pomocą PayPal/''a, tak jak jest w kilkunastu cywilizowanych krajach.

Odpowiedz

7. ~Prz
-1

2015-11-18 13:39:34

I tak spiracicie.

Odpowiedz

6. lee
1

2015-11-18 13:29:46

Z tymi cenami w google play różnie bywa. Gra wyceniona na 10 centów raz kosztuje 40gr a niekiedy więcej 60gr. Ot taki przykład. Czasami nie ma opcji iap dla danego kraju i wywala błędy ... niestety ...

Odpowiedz

5. mars28
1

2015-11-18 13:21:23

@3: Zgadza się, zapłacę mniej. Ale już tak mam, że gdy jestem traktowany jak klient gorszej kategorii, to trochę narzekam :)

Odpowiedz

4. Morvius
1

2015-11-18 12:58:01

świetna informacja :)

Odpowiedz