DAJ CYNK

NFC Pass - druga odsłona płatności zbliżeniowych w Orange

24.04.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 16

Ważne 4

3

Orange wprowadza usługę i aplikację NFC Pass, która umożliwia korzystanie za pomocą smartfona z kart zbliżeniowych różnych banków.

Orange wprowadza usługę i aplikację NFC Pass, która umożliwia korzystanie za pomocą smartfona z kart zbliżeniowych różnych banków.

Nowa usługa NFC Pass umożliwia instalowanie w jednym telefonie kart zbliżeniowych różnych banków, a w przyszłości innych dostawców usług - kart miejskich, kart dostępu itp. Karty zbliżeniowe użytkownika bezpiecznie zapisane na karcie SIM NFC (SIM Orange Cash). Każda karta wymaga zainstalowania powiązanej aplikacji karty od dostawcy usługi z Google Play, w celu używania karty, w tym do przełączania się pomiędzy kartami. Pierwszym bankiem dostępnym w aplikacji NFC Pass jest mBank, z kartą debetową mBank PaySIM Orange w technologii MasterCard PayPass.

Banki współpracujące dotychczas z MasterCard i wydające karty NFC będą również mogły adresować je do abonentów sieci Orange. Dzięki temu, zarówno Klienci indywidualni oraz firmowi, korzystający z usług abonamentowych i na kartę, będą mieli dostęp do mobilnych płatności zbliżeniowych. Wystarczy, że wybiorą telefon NFC w Orange z kartą SIM NFC. Aplikacja NFC Pass jest już dostępna dla kilkunastu modeli smartfonów z systemem Android. Do końca bieżącego roku planowane jest uruchomienie usługi NFC Pass również dla urządzeń korzystających z platformy Windows Phone.

Orange konsekwentnie inwestuje w rozwój innowacyjnych produktów, do których niewątpliwie należą mobilne płatności oparte o technologię NFC w modelu SIM-centric. Polska jest rynkiem, na którym płatności bezstykowe przyjęły się bardzo dobrze i już teraz ponad połowa wszystkich terminali płatniczych umożliwia płacenie tą metodą - mówi Dariusz Boduch, dyrektor marketingu ofert multimedialnych w Orange Polska.

Dotychczas klienci mBanku korzystający z usług firmy Orange mogli płacić zbliżeniowo telefonem połączonym z rachunkiem karty prepaid, co wymagało jednak systematycznego doładowania konta karty. Teraz transakcja realizowana będzie z rachunku karty debetowej, czyli ze środków dostępnych na rachunku klienta. Oznacza to, że nie będzie musiał on już pamiętać o doładowaniu karty przed płatnością, a kwotę transakcji będzie ograniczać jedynie saldo na rachunku klienta - mówi Joanna Erdman, dyrektor ds. rozwoju kart płatniczych mBanku.

Przy płatnościach NFC, transakcja wykonywana jest przy użyciu technologii zbliżeniowej MasterCard PayPass, co gwarantuje taki sam poziom bezpieczeństwa, jak dla transakcji wykonywanych standardową kartą chipową. Dodatkowe środki bezpieczeństwa mogą być stosowane również przez bank wydający kartę. Transakcje zbliżeniowe telefonem komórkowym w technologii MasterCard PayPass, można realizować w ok. 145 tys. terminali płatniczych w Polsce.

Korzystanie z usługi NFC Pass jest bezpłatne. Użytkownik może jednak zostać obciążony kosztami za transmisję danych wg. umowy, zwłaszcza jeśli jesteś za granicą. Każda karta zbliżeniowa jest odrębną usługą świadczoną przez dostawcę usługi i posiadającą osobny regulamin i cennik - może więc być odpłatna.

Zobacz: regulamin usługi NFC Pass
Zobacz: często zadawane pytania do usługi NFC Pass

Źródło tekstu: Orange, wł

Komentarze
Zaloguj się