DAJ CYNK

NetMaks: Darmowy Internet unijny na 2 lata - nowe zasady

05.04.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 38207

Ważne 6

34

Na stronie NetMaksu pojawiły się nowe regulaminy oferty "darmowego Internetu unijnego na dwa lata". Od teraz umowa podpisywana jest na trzy lata.

Na stronie NetMaksu pojawiły się nowe regulaminy oferty "darmowego Internetu unijnego na dwa lata". Od teraz umowa podpisywana jest na trzy lata.

Zmiany w cenniku trudno nazwać zmianami na lepsze. Abonament przedpłacony, nazywany od tej pory kaucją zwrotną na urządzenie abonenckie, wzrósł z 2159,76 zł do 2499 zł. Nadal klient decyduje czy kaucję wpłaca z własnej kieszeni, czy też może woli podpisać dodatkową umowę kredytową. Koszt instalacji/deinstalacji niezbędnego sprzętu to 19 zł, a jednorazowa aktywacja usługi kosztuje 69 zł.

Okres umowy wydłużony został z 24 miesięcy do 36 miesięcy, przy czym tylko przez dwa pierwsze lata usługa jest bezpłatna. W ostatnim, trzecim roku trwania umowy miesięczna opłata abonamentowa wynosi 50 zł. Dopiero po zakończeniu umowy klient może domagać się zwrotu kaucji, pod warunkiem, że zwróci operatorowi niezniszczony sprzęt dostępowy.

Gwarantowana prędkość pobierania danych wynosi 512 kb/s (wcześniej 1 Mb/s) i zwiększa się ona dynamicznie w zależności od dostępnych zasobów stacji bazowej do nawet 10 Mb/s. Za dodatkową opłatą dostaniemy nieco więcej "zasobów stacji bazowej". Prędkość od 1 Mb/s kosztuje dodatkowo 35 zł miesięcznie (15 zł w trzecim roku), a prędkość od 2 Mb/s 45 zł miesięcznie (25 zł w trzecim roku).

Jednocześnie prędkość wysyłania danych została zmniejszona z 256 kb/s do 128 kb/s. W dalszym ciągu nie ma limitu ilości pobieranych i wysyłanych danych.

Zobacz: cennik promocji "Internet Unijny 2 lata za darmo!"

Źródło tekstu: NetMaks, wł

Tagi: netmaks
Komentarze
Zaloguj się
107. ~CBS
0

2015-06-04 09:52:46

W opolu ta firma też była i ludzi w konia robiła pieniądze zebrali i dali nogę ,masakra złodzieje i tyle

Odpowiedz

2014-03-07 14:52:35

Dlatego jak tylko wybieram opcję bez umowy, jak teraz korzystam z internetu www.airmax.pl opcja bez żadnych kar umownych, bez limitów i tania, polecam ją każdemu, na przyszłość należy się zastanowić czy warto podpisać umowę. Ludzie byli naiwni i teraz muszą płacić podwójnie. to samo tyczy się telefonów prądu i innych umów :)

Odpowiedz

105. ~HEHE oszukali ludz
0

2014-02-07 14:22:59

na pisałem hehe http://www.mmopole.pl/artykul/internetu-nie-ma-firma-zniknela-z- opola juz firma nie istnieje a ludzie z kredytami zostali frajerzy heheheheh

Odpowiedz

104. ~STACHU
0

2014-02-04 15:56:31

o spoko wreszcie ktos konkretny się tym zają

Odpowiedz

103. ~Przemyśl
0

2014-02-04 15:55:35

PILNE napiszcie do http://www.interwencja.polsat.pl/ interwencja@polsat.com.pl GADAŁEM Z DZIENNIKARZEM ZGODZIŁ SIĘ OPUBLOKOWAĆ O TYM ARTYKUŁ I POMÓC NAM ROZWIAŻAĆ PROBLEM CZEKA NA MAILE OD OSÓB POSZKODOWANCH PRZEZ TYCH ZŁODZIEI PISZCIE I NIECZEKAJCIE BO TO TYLKO POGARSZA SYTUACJĘ

Odpowiedz

102. ~ja
0

2014-01-23 22:58:38

Nic nie szkodzi że skasowaliście to co napisałem, nazwiska osób odpowiedzialnych za bałagan opublikuje na wielu innych stronach. Pozdrawiam

Odpowiedz

101. ~Helou
0

2013-08-31 10:18:21

Ja na wyciecze w Niemczech korzystałem z darmowego internetu zapewnianego przez kraj, jedna prosta appka i po problemie ;) Youth HotSpot- free WiFi się zwała.

Odpowiedz

98. ~marko
0

2013-06-07 19:21:02

ja byłem w sprawie tego neta unijnegi i ci innego powiedzieli jak tu znalazłem gosciu był jednak zemną nie szczery bo nic nie wspomniał o 3 latach tylko 2 lata i oddają kase jak by zadzwonił to mu powiem kilka słówek na ten temat

Odpowiedz

97. ~N----
0

2013-06-07 08:18:46

"Darmowy unijny internet na 2 lata" dla bogatych.

Odpowiedz

96. ~bajer
0

2013-05-09 12:49:16

Zupełnie nie rozumiem tylu negatywnych komentarzy! Internet jest realnie darmowy. Co z tego, że trzeba podpisać umowę i kredyt na ponad dwa tysiące, skoro firma to płaci, a klient nie ponosi tych kosztów. Według mnie może nazwa jest niefortunna, ale Internet jest faktycznie darmowy! A prędkość według mnie zależy ściśle od lokalizacji.

Odpowiedz

95. ~o-09
0

2013-04-22 16:45:58

Nie świeże infotrmacje macie od tego zacznijmy, nie ma internetu na 3 lata tylko na 2 ! i to jest internet za darmo :)

Odpowiedz

94. ~Thom
1

2013-04-21 20:26:31

Ta nazwa internet unijny została wymyślona? bo mam internet w Niemczech z umową miesięczną.Wygląda to na jakiś przekręt.

Odpowiedz

93. ~Gość
1

2013-04-09 14:50:39

I czy próba obejścia Art. 56. 4a Ustawy - Prawo telekomunikacyjne (maksymalny okres umowy 24 miesiące) poprzez wprowadzenie wymogu zawarcia wcześniej innej umowy nie stanowi naruszenia Art. 385(3) pkt 7 ("uzależnienie zawarcia, treści lub wykonania umowy od zawarcia innej umowy"). Z tego co czytam to wykładnia pojęcia ?rażącego naruszenia? w kontekście tego punktu dokonywana przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów bywa często bezlitośnie niekorzystna dla przedsiębiorcy (tutaj potencjalnie dla firmy netmaks).

Odpowiedz

92. ~Gość
0

2013-04-09 14:27:51

I jeszcze może w kwestii tej absurdalnie zawyżonej kaucji. Zastanawiam się, czy podana wysokość kaucji nie stanowi naruszenia Art. 385(1) Kodeksu Cywilnego. Cytuję § 1 Postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nie uzgodnione indywidualnie [dotyczy tego przypadku bo konsumenci nie mają możliwości indywidualnego negocjowania warunków proponowanej umowy] nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (niedozwolone postanowienia umowne).

Odpowiedz

91. ~Gość
1

2013-04-09 12:12:28

@89 To czy Aero2 ma aktualnie problemy ze świadczeniem usługi darmowego internetu nie może być usprawiedliwieniem dla tego co robi netmaks. Analogia polega na tym, że obie firmy uzyskały korzyści (przydział pasma / dofinansowanie z UE) z nałożonym obowiązkiem świadczenia usługi darmowego internetu, z którego to obowiązku muszą się wywiązać. Jeśli chodzi o netmaks to nie są znane dokładnie ich zobowiązania w ramach dofinansowania bo firma ich nie ujawnia. Trudno jednak nie wnioskować, że ich projekty nie obejmują świadczenia usługi darmowego internetu skoro firma cały czasy reklamuje swoją ofertę jako "Internet Unijny 2 lata ZA DARMO!" i cały czas obkleja swoje regulaminy i cenniki logo UE. Być może tu się uda uzyskać odpowiednie informacje http://www.wwpe.gov.pl/ powołując się na Ustawę o dostępie do informacji publicznej.

Odpowiedz