DAJ CYNK

Netia startuje z nagrywarką w chmurze

12.04.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4747

Ważne 9

1

Netia startuje z nową usługą telewizyjną. Będzie to sieciowa nagrywarka telewizyjna - wynika z informacji TELEPOLIS.PL. Podobną funkcję ma tylko kilku operatorów w Europie.

Netia startuje z nową usługą telewizyjną. Będzie to sieciowa nagrywarka telewizyjna - wynika z informacji TELEPOLIS.PL. Podobną funkcję ma tylko kilku operatorów w Europie.

Do tej pory, aby nagrywać program, potrzebne było podłączenie twardego dysku USB do dekodera telewizyjnego dostarczanego przez Netię. Można było nagrywać jeden program, a drugi oglądać. Nowa usługa opiera się o nagrywanie w chmurze, po stronie operatora. Nie wymaga już dysku wpiętego w dekoder.

Będzie można nagrywać 4 (lub więcej) programów jednocześnie, a potem oglądać je z sieciowej biblioteki. Dodatkowo, ramówkę każdego kanału telewizyjnego będzie można cofnąć o kilka godzin.

Źródło tekstu: wł

Tagi: Netia
Komentarze
Zaloguj się
17. ~
0

2015-04-13 19:31:10

@12 skrętka sprzed ćwierćwiecza nadal trzyma parametry. Nie to co często nowa linia dsl gdzie parametry spadają z miesiąca na miesiąc (DLM).

Odpowiedz

16. ~Sceptyk
0

2015-04-13 14:00:40

Kolejne oko wielkiego brata... Ja tak to widzę....Zgaduję, że tak na prawdę zadając nagrywania niczego nie przełączasz, lecz dodajesz odpowiedni indeks, gdzie trzeba.Natomiast - co do nagrywania rozmów - to jestem za. Ciekaw jestem tylko, jak by wyglądało nagranie rozmowy z biurem obsługi klienta (macierzystej sieci oczywiście) w przypadku poważniejszego sporu ;-)

Odpowiedz

15. ~
0

2015-04-13 10:26:07

Najdroższe to były nagrywarki nawet ok. 2000 zł. Dziś te nagrywarki można na skupach elektrośmieci znaleźć.

Odpowiedz

14. Wiksa11
0

2015-04-13 10:02:18

10@ nie bój nie bój UPC nie śpi ;)Generalnie dla 90% użytkowników wystarczające jest oglądanie jednego kanału a nagrywanie drugiego. Zabawne jest to, że po czasów VHS, gdzie nagrywanie było powszechne (pamiętam nagrywanie np. walk Gołoty) na prawie 10 lat "umarło" po wprowadzeniu DVD. Nagrywarki początkowo były drogie, ogólnie nie wiem czy można nawet było nagrywać z TV na DVD?

Odpowiedz

13. Wiksa11
1

2015-04-13 09:54:27

Jaka pojemność przypadnie na jednego użytkownika?Na pewno jest to krok w przyszłość i za kilka lat będzie to standardem każdej telewizji.

Odpowiedz

12. ~
1

2015-04-13 09:03:13

To jest to! W końcu ktoś na to wpadł. Inne kablówki powinny zrobić to samo. Tylko do tego trzeba mieć dobra i mega sprawna sieć a nie skretke z 1991 roku.

Odpowiedz

11. ~david565
0

2015-04-13 09:03:09

Świetne. Ciekawe jedynie od kiedy i jakie kolwiek szczegóły na temat usługi.

Odpowiedz

10. ~
1

2015-04-13 08:28:17

Jak dla mnie usługa REWELACYJNA. Pytanie oczywiście o koszty i szczegóły ale sama idea SUPER! Co dziwne wprowadza to Netia a nie np: UPC...

Odpowiedz

9. mikkel
-5

2015-04-13 08:09:55

No i oryginalną plakietkę ;-)

Odpowiedz

8. mikkel
-5

2015-04-13 08:09:31

@6 dostał choinkę do malucha i używaną oponę do stara.

Odpowiedz

7. mikkel
-5

2015-04-13 08:08:08

@5 plej już ma 5G oraz 6G ready więc tylko patrzeć jak będzie nagrywanie. Wtedy wprowadzą odrazu też 10G bo poco się ograniczać.

Odpowiedz

6. ~
-5

2015-04-13 07:22:09

@5 ile dostales darmowych minut za ten komentarz?

Odpowiedz

5. ~Kia
2

2015-04-13 01:33:34

Kiedy Play wprowadzi coś podobnego, czyli nagrywanie rozmów? Celowo napisałem Play, bo po innych opach komórkowych nawet nie ma się co spodziewać. Np. taki Plus dopiero co wprowadził HD Voice.

Odpowiedz

4. ~Max
1

2015-04-13 01:07:37

Wielka nowość... Przejęty przez Netię Dialog miał taką usługę od dawna, nazywała się Cyfrowy Magnetowid. I była świetna, jednym mankamentem było to, że zablokowane było nagrywanie kanałów HD, zezwalali jedynie na SD.

Odpowiedz