DAJ CYNK

Netia: Roaming w Unii Europejskiej za grosze

07.03.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3557

Ważne 4

1

Od marca bieżącego roku Netia przywróciła usługi roamingu międzynarodowego, z tanimi usługami na terenie Unii Europejskiej. Było to możliwe dzięki pozytywnej decyzji Prezesa UKE.Od marca bieżącego roku Netia przywróciła usługi roamingu międzynarodowego, z tanimi usługami na terenie Unii Europejskiej. Było to możliwe dzięki pozytywnej decyzji Prezesa UKE.

W połowie czerwca 2017 roku, wraz z wejściem w życie unijnej regulacji Roam Like At Home (RLAH), Netia wycofała się z oferowania nowym abonentom usług roamingu międzynarodowego. 23 listopada Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał pozytywną dla Grupy Netia decyzję w sprawie dopłat do usługi roamingu na terenie UE, co umożliwiło udostępnienie klientom Netia Mobile usług również poza Polską.

W drugiej połowie ubiegłego roku wprowadziliśmy szereg nowych, bardzo atrakcyjnych taryf, które zdynamizowały rozwój bazy abonentów Netia Mobile, pomimo braku roamingu międzynarodowego. Pod koniec 2017 roku Netia Mobile była trzecią najpopularniejszą marką pod względem pozytywnego bilansu przenoszenia numerów - powiedział Tomasz Dakowski, Członek Zarządu, Dyrektor Generalny Obszaru B2C w Netii. Niemniej jednak bardzo się cieszę, że możemy ponownie zaoferować pełnię usług mobilnych, w niezmiennie bezkonkurencyjnej cenie za usługi w kraju i z bardzo przystępnymi usługami w roamingu na terenie UE. Jestem przekonany, że dzięki temu jeszcze więcej Polaków wybierze nasze usługi mobilne.

Po wykorzystaniu przyznanych na podstawie Szczegółowych Warunków Promocji pakietów minut SMS-ów, MMS-ów oraz pakietu do korzystania z transmisji danych w UE, opłaty za poszczególne rodzaje usług w roamingu międzynarodowym będą naliczane w wysokości:

  • 0,16 zł brutto za minutę połączenia wychodzącego,
  • 0,05 zł brutto za minutę połączenia przychodzącego,
  • 0,05 zł brutto za SMS,
  • 0,03 zł brutto za MMS,
  • 0,03 zł brutto za 1 MB transmisji danych.

Abonenci Netii Mobile, którzy między 15 czerwca 2017 roku, a 28 lutego 2018 roku zawarli lub rozszerzyli umowę na usługi Netia Mobile, mogą złożyć dyspozycję o uruchomieniu usługi roamingu międzynarodowego zgodnie z Zasadami świadczenia usług w roamingu międzynarodowym dla Netia Mobile* poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

*) Odpowiedni dokument wkleimy tu, gdy tylko stanie się dostępny.

Źródło tekstu: Netia

Komentarze
Zaloguj się
4. ~Sara
0

2018-03-14 13:42:52

Czemu MMSy są tańsze od SMSów? Ja wciąż dużo piszę i dostaję więc dla mnie to bardzo ważne. Na szczęście w moim Virgin Mobile mam to za free

Odpowiedz

3. ~delta
0

2018-03-08 10:29:12

Unia i tak padnie więc stawki pójdą jeszcze do góry i się skończy tanie wakacyjne gadanie:)

Odpowiedz

2. ~
0

2018-03-08 05:00:08

Niech się wypchaja

Odpowiedz

1. ~SM
0

2018-03-07 22:48:07

SMS droższy od MMS? Bez sensu...

Odpowiedz