DAJ CYNK

Nawigacja NaviExpert dodawana do ubezpieczenia komunikacyjnego

22.06.2015

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3537

Ważne 0

0

Licencja na aplikację NaviExpert dodawana będzie do każdego zakupionego ubezpieczenia komunikacyjnego (OC, AC) Link4. Aplikacje nie tylko doprowadzi do celu, ale pozwoli także sprawdzić jakim jesteś kierowcą.

Licencja na aplikację NaviExpert dodawana będzie do każdego zakupionego ubezpieczenia komunikacyjnego (OC, AC) Link4. Aplikacje nie tylko doprowadzi do celu, ale pozwoli także sprawdzić jakim jesteś kierowcą.

Dzięki aplikacji kierowcy uzyskają dostęp do regularnych informacji o swoim stylu jazdy, a więc m.in. o tym, czy jeżdżą płynnie i w zgodzie z przepisami. Otrzymają także wskazówki, dzięki którym będą w stanie poprawić styl. Dodatkowo Link4 zmotywuje kierowców dodatkowymi nagrodami do bezpieczniejszego i bardziej płynnego poruszania się. Będzie je można wygrać w cyklicznych konkursach.

Przygotowany system zlicza przejechany dystans, a także "płynne" oraz "bezpieczne" kilometry i zamienia je na punkty. Te z kolei są widoczne w nawigacji w ogólnych rankingach Bezpiecznej jazdy oraz w rankingach konkursowych.

Pierwszy konkurs startuje 1 lipca. Najlepsi kierowcy wygrają m.in. szkolenia z bezpiecznej jazdy w Sobiesław Zasada Centrum, niezbędniki samochodowe, vouchery na paliwo czy smartfony Sony.

Aby skorzystać z promocji, należy po zakupie polisy (sprawdź porównywarkę ubezpieczeń) pobrać z Google Play nawigację (w najbliższych miesiącach pojawią się wersje na urządzenia z systemami iOS i Windows Phone), a następnie w menu aplikacji wpisać numer polisy, wyrazić niezbędne zgody i podróżować z włączoną nawigacją!

Wykorzystanie elementów telematyki przez firmy ubezpieczeniowe budzi pewne kontrowersje. Wszystko dlatego, że działania te kojarzą się ze śledzeniem. Niesłusznie. Korzystanie z aplikacji jest dobrowolne i ani nas, ani Link4 nie interesuje to, gdzie kierowcy jeżdżą, tylko jak jeżdżą. Poprzez zabawę, nagrody w konkursach i mądrą edukację chcemy zachęcić Polaków, by podróżowali bezpieczniej - mówi Adam Bąkowski, prezes zarządu NaviExpert.

Styl jazdy kierowcy nie będzie także wykorzystywany przez ubezpieczyciela do obliczania składki.

W przypadku klientów indywidualnych nie planuje wykorzystywać danych o stylu jazdy do kalkulowania składek. Chcemy natomiast takie rozwiązania zastosować w drugiej połowie roku w polisach dla flot samochodowych - wyjaśnia Marta Perwenis, dyrektor departamentu E-Business w Link4.

Zmiana stylu jazdy pozwoli kierowcom nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo, ale także zaoszczędzić zarówno na paliwie, jak i na częściach.

Źródło tekstu: NaviExpert, wł

Komentarze
Zaloguj się
9. ~Uwaga ! STOP INWIGILACJI !
0

2015-10-03 16:31:05

Link 4 za pomocą nawigacji śledzi styl jazdy kierowców co może być wykorzystane przeciwko im samym.

Odpowiedz

2015-06-23 12:38:08

Polska wersja black boxa ubezpieczyciela jest nawet lepsza niż "oryginał". Nic tylko brać.

Odpowiedz

7. ~Gamer
0

2015-06-23 11:25:11

@6 Najlepsi z najgorszych dostaną główną nagrodę, czyli mandat. :-)

Odpowiedz

6. ~MI$
0

2015-06-23 08:44:43

"...Najlepsi kierowcy wygrają m.in. szkolenia z bezpiecznej jazdy w Sobiesław Zasada Centrum..." chyba najgorszy powinien otrzymać taką nagrodę a nie najlepszy ;)

Odpowiedz

5. ~xy
0

2015-06-23 00:11:26

Ale podstępem chcą w to ludzi wciągnąć... NIech spadają z takimi rozwiązaniami. Ale ludzie się dadzą i tak, nr 3 ma rację.

Odpowiedz

4. ~
0

2015-06-22 21:04:37

Co za bzdury. Płynność jazdy zależy od warunków na drodze. Jak ktoś jeździ w kółko autostradą ze stałą szybkością to punkty nazbiera. Natomiast jeśli jeździ w centrach miast w korkach to jak by się nie starał nic mu to nie da. Wychodzi na to że będą inwigilować a potem przyjdzie policja i zażąda wydania tych danych w celu wlepienia mandatów.

Odpowiedz

3. ~piotrM
1

2015-06-22 20:53:51

Najśmieszniejsze jest to, że barany same ustawią się do strzyżenia. normalnie ręce opadają

Odpowiedz

2. ~:)
0

2015-06-22 20:36:20

A łódzkim kierowcom wbiją punkty ujemne za kompletny brak płynnej jazdy. ;)

Odpowiedz

1. ~nick
0

2015-06-22 18:58:21

Na razie. Jak się zbiorą dane to pewnie zmienią zdanie.

Odpowiedz