DAJ CYNK

Nawigacja Google Maps dostępna offline

10.11.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 15491

Ważne 20

0

Zespół Map Google postanowił zaoferować rozwiązanie, które pokaże drogę do celu bez konieczności dostępu do Internetu.

Zespół Map Google postanowił zaoferować rozwiązanie, które pokaże drogę do celu bez konieczności dostępu do Internetu.

Do tej pory Mapy Google pozwalały na zapisanie w pamięci urządzenia tylko konkretny widok mapy. Teraz możliwe jest zapisanie całej mapy i bezproblemowe nawigowanie po nim w trybie offline. Zapisywane są wszystkie informacje, w tym nawet informacje o obiektach na mapie, jak np. godziny otwarcia sklepów.

Mapę danego obszaru można pobrać poprzez wyszukanie interesującego miejsca, miasta czy kraju i kliknięcie Pobierz lub poprzez wybranie w Mapach Google opcji Obszary Offline (Offline Areas) i naciśnięcie przycisku +. Po pobraniu obszaru, Mapy Google automatycznie przełączą się do trybu offline gdy połączenie będzie bardzo słabe lub niemożliwe. Po wykryciu dostępu do sieci, aplikacja ponownie włączy tryb online, dając możliwość korzystania z pełnej wersji czyli np. sprawdzania natężenia ruchu drogowego na danej trasie. W domyślnych ustawieniach Mapy są pobierane na urządzenie mobilne tylko w trybie Wi-Fi, by zapobiec zwiększonym opłatom za transmisję danych.

Źródło tekstu: Google

Komentarze
Zaloguj się
20. ~
0

2015-11-17 13:53:10

ile MB zajmuje cała Polska?

Odpowiedz

19. ~Svr
0

2015-11-13 07:12:35

Czy mapy Herę tez mają taką bazę POI jak Google? Nawigacje offline, która wskaże drogę to ja mam ale szukam rozwiązania do dużego, obcego miasta. Przewagą Google jest ze ma "cały swiat" restauracji, hoteli zabytków i wszystko inne co potrzebne w podróży.

Odpowiedz

18. Tifczi
0

2015-11-12 18:15:26

To ja pozostanę przy Here Maps na Androida :)

Odpowiedz

17. ~
0

2015-11-12 10:19:23

Na jakich systemach działa tryb offline?

Odpowiedz

16. jedrek
0

2015-11-12 01:54:52

od momentu jak wyłączyli classic google maps ten produkt jest do niczego. Tak to jest jak pokolenie srajfona dorwie się do pisania programów, tworzenia aplikacji, interfejsów z 20 fontannami, dzikimi wężami. Do obecnego "nowego" interfejsu trzeba mieć 200000000GB RAM i 200 rdzeniowy procesor. Kocham taki rozwój.Gdyby tak motoryzacja się "rozwijała" jak obecne google, któr w czarną d... idzie, to osobówka z silnikiem 1,3L do przejechania 100km potrzebowałaby 100L paliwa...... bo to rozwój................. ma coraz więcej żreć, wymagać, bo nowe polega na obklejeniu starego dobrego świeżym g.... i potem to g... coś musi dźwigać.Tu sami "Zadowoleni" Obecne głupkowate mapy nawet nie są się w stanie uruchomić w pełnej wersji na xp 64bit.Tak ulepszyli, że obecne nowe są w wersji uproszczonej jeszcze bardziej wykastrowane niż stare działające na każdej maszynie. Pisanie uwag do google to jak pisanie do ściany. Edycja map google to kosmiczne zadanie. Łatwiej wyedytować wikimapię niż to g.... Nie mówiąc o prostych i przyjaznych użytkownikowi możliwości dokonania korekt, zgłaszania uwag, poprawek dla Automapy z poziomu miplo.plGoogle są 100 lat za Afryką.

Odpowiedz

14. ~tata
0

2015-11-11 09:52:02

Na Cyprze,Korfu czy Krecie do lokalnych pieszych wycieczek pobrane przez wifi mapy google w zupelnosci mi wystarczaly.

Odpowiedz

13. ~
1

2015-11-11 03:13:13

@6, jesteś śmieszny. Mapy Google nie raz i nie dwa proponowały mi dojazdy gorszą trasą, choćby przez korki, które znam w mieście, albo poprzez jakieś idiotyczne objazdy, bo tak niby jest co? szybciej?Guzik Ci do tego do czego potrzebna mi nawigacja, wiem jak się sprawdzają mapy Googla. Lepiej zapytać lokala o drogę niż polegać na tym gniocie, którego sukcesywnie psują.

Odpowiedz

12. ~LTE na kazdym smietniku w Ossie
3

2015-11-10 21:07:32

Jezdzilem po europie z Here zarowno w telefonie jak i wbudowanej w samochodzie. Google wiele razy wyprowadzilo mnie pod prad, w slepa albo na wyciekcze po miescie.

Odpowiedz

11. ~Super
0

2015-11-10 20:18:18

Nokia) Maps to przeciez dno - wspolczuje wlasciciela Windows Phone :(

Odpowiedz

10. ~Misiek
1

2015-11-10 19:55:41

@9 - i tak masz szczęście, że działa zapis offline, znalazłem już 9 dużych miast w Europie, w których nie działa. Lata świetlne za Here pod względem wygody za granicą.

Odpowiedz

9. ~Svr
0

2015-11-10 19:03:31

Szkoda że nie dziala. Mam wersję zgodną z najnowsza w sklepie 9.16.2 i zapisalem obszar pragi ale po wyłączniu wifi j ie działa wyszukiwanie. Komunikat twierdzi że fcja nie dziala offline

Odpowiedz

8. ~Misiek
0

2015-11-10 18:42:41

Do kitu - Budapesztu nadal nie da się zapisać offline. Opcja offline działa tylko w niektórych krajach. Wracam do starej wersji, była lepsza i nie potrzebowała dostępu do telefonu ani historii połączeń.

Odpowiedz

7. ~
1

2015-11-10 18:29:27

Google maps jest w tym lepsze od automapy i podobnych bo można kursorem przesunąć wyznaczoną trasę i pojechać tak jak chcemy.

Odpowiedz

6. 2oneX_
1

2015-11-10 17:35:06

@4 wiesz ja dzięki Google Map dokładniej dojadę do celu niż przy pomocy niejednej nawigacji samochodowej, więc proszę nie wieszać psów na aplikacji od googla tylko się zastanów nad tym do czego jest Ci potrzebna navi. Dla kogoś kto używa raz na jakiś czas nawigacji to google map jest jak najbardziej na plus a ktoś kto zarabia jeżdżąc samochodem i potrzebuje do tego nawigację zainwestuje w porządny sprzęt.

Odpowiedz