DAJ CYNK

Można już sprawdzić punkty karne przez Internet

24.04.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7592

Ważne 7

4

Kierowcy mogą już sprawdzić swoje punkty karne dzięki usłudze Sprawdź swoje punkty karne.



Kierowcy mogą już sprawdzić swoje punkty karne dzięki usłudze Sprawdź swoje punkty karne.

E-usługa Sprawdź swoje punkty karne jest dostępna na portalu obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego (eGO).

Prezentacja danych zawiera sumę punktów karnych, datę popełnienia wykroczenia, informacje o pojeździe, miejsce popełnienia wykroczenia, dane kierowcy oraz informację o liczbie tzw. punktów tymczasowych.

Do założenia Profilu Zaufanego cały czas (w większości przypadków) konieczna jest wizyta w tzw. Punkcie Potwierdzającym (np. Urzędy Miast) z dowodem osobistym, po rejestracji na stronie pz.gov.pl. Z rejestracji bez wychodzące z domu mogą skorzystać klienci PKO BP, Inteligo, ING, Envelo i Banku Millennium. W najbliższych tygodniach mają do nich dołączyć kolejne instytucje.

Źródło tekstu: mc.gov.pl

Komentarze
Zaloguj się
25. patronas
0

2017-04-24 21:17:16

@23 jak zacznie pokazywac nieoplacone mandaty to nikt sie nie bedzie chcial tam nawet logowac

Odpowiedz

24. TomecekGD
0

2017-04-24 19:32:44

27 lat i zero punktów... bo nie mam prawa jazdy :D

Odpowiedz

23. ~xxx
0

2017-04-24 18:26:37

ciekawe czy pokazuje ze mam nie oplacone mamdaty?a tak na powaznie to w tamtym roku dostalem dwa mandaty ktore to nie oplacilem. zawsze zabierali ze zwrotu. tym razem tak nie bylo ;)mam sie spodziewac komornika?

Odpowiedz

22. ~Krzysiek
-1

2017-04-24 17:43:05

Normalnie jakaś rewolucja, jakby każdy zbierał po 50 w miesiącu.

Odpowiedz

21. hativnati
1

2017-04-24 17:22:26

najlepiej punktow nie miec i nie musiec sprawdzac

Odpowiedz

20. ~
-1

2017-04-24 16:53:58

A ja mam Yanosika i mam w nosie mandaty i profile zaufane tudzież strony na których łaskawie można sprawdzić punkty karne.

Odpowiedz

2

2017-04-24 16:29:24

Ale macie problem z tym profilem zaufanym, zakładacie sobie konto, klikacie że chcecie mieć profil zaufany i wybieracie z listy punkt w którym go potwierdzacie, lista setek miejsc w Polsce. Tu z jednej strony na topie z telefonami i IT, a prosta rzecz was ogranicza..

Odpowiedz

18. ~
0

2017-04-24 15:45:38

16, najpierw powinieneś dostać pismo z prośbą o wskazanie kierowcy.

Odpowiedz

17. ~
0

2017-04-24 14:42:26

@4 i @5 ,konto zaufane to nie jest profil zaufany.pozdrawiam

Odpowiedz

16. ~ator
0

2017-04-24 13:57:42

1,5 miesiąca temu radar zrobił mi zdjęcie. Kiedy pojawią się punkty? Od razu po zrobieniu zdjęcia? Czy może wcześniej dostanę tradycyjne info?

Odpowiedz

15. Jaro070
0

2017-04-24 13:28:54

@Przemix Działa przez Envelo. Mam 0 punktów :)

Odpowiedz

14. ~Pseudo
-1

2017-04-24 13:02:14

@9Szanowny Użytkowniku Profilu Zaufanego ePUAP,Jeśli używasz konta email do odbierania haseł jednorazowych profilu zaufanego pamiętaj, że jest to możliwe tylko do 7 kwietnia 2017 r.Następnego dnia funkcja zostanie wyłączona. Dalsze korzystanie z profilu będzie możliwe tylko za pomocą haseł przesyłanych za pomocą SMS. Dotyczy to wszystkich użytkowników - osób fizycznych oraz pracowników administracji publicznej wykorzystujących profil do celów służbowych.Jeśli korzystasz z haseł wysyłanych na email, zamień je na SMS - w tym celu:1. wejdź na swoje konto się w serwisie pz.gov.pl,2. wybierz z menu bocznego „Mój profil zaufany”, a następnie opcję „Przedłuż ważność”3. podaj numer telefonu komórkowegoJeśli nie uda Ci się podać numeru telefonu dla haseł jednorazowych SMS od 8 kwietnia 2017 r. Twój Profil Zaufany nie zniknie, ale będziesz musiał udać się do punktu potwierdzającego Profil Zaufany ePUAP, by móc z niego normalnie korzystać. Pamiętaj, że nadal będziesz mógł korzystać z profilu zaufanego za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Odpowiedz

13. ~sunwoj
0

2017-04-24 12:19:51

Nawet to działa :-)

Odpowiedz

12. ~~~~
4

2017-04-24 12:10:46

Robicie problemy, bo nie chce wam się zakładać profilu zaufanego. Co za lenie. Ja mam już profil zaufany od kilku lat i sobie go chwale

Odpowiedz

11. ~Partyzant
0

2017-04-24 11:34:53

@9Chcący mieć zaufany to trzeba z D.O. np.na pocztę lecieć jak chodzi o Envelo.Jakoś coś koło tego listonosz jeszcze jakiś papier przynosi do podpisu i już masz profil zaufany.To już prościej jak komuś zależy na komisariat podjechać.

Odpowiedz