DAJ CYNK

Mobilny Internet z szybkością ponad 1 Gb/s w Orange

07.04.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6600

Ważne 10

3

Dzięki agregacji czterech nośnych częstotliwości LTE, Orange i Huawei udało się testowo przyśpieszyć prędkość Internetu mobilnego do ponad 1 Gb/s.

Dzięki agregacji czterech nośnych częstotliwości LTE, Orange i Huawei udało się przyśpieszyć prędkość Internetu mobilnego do ponad 1 Gb/s.

Huawei i Orange uruchomili testową stację bazową LTE, która agreguje cztery nośne częstotliwości LTE - 800 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz, przy wykorzystaniu technologii transmisji wieloantenowej MIMO 4x4 oraz modulację wysokiego rzędu 256 QAM. Uzyskana prędkość transmisji danych ze stacji bezpośrednio do użytkownika przekroczyła 1 Gb/s.

Jak informuje rzecznik Orange Wojciech Jabczyński, aktualnie w Orange na niewielkich obszarach można uzyskać prędkość rzędu 300 Mb/s, oczywiście przy wykorzystaniu kompatybilnego urządzenia.

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
31. ~torawa
1

2016-04-15 14:06:56

@surface123: testy są dla marketingu by to dobrze wyglądało, żeby ludzie brali do 1 Gb/s, a mieli typowe 1 Mb/s. Z artykułu: "bezpośrednio do użytkownika przekroczyła 1 Gb/s"- dodajmy JEDNEGO użytkownika (realnie na nadajniku są setki ludzi, a gdy z np. 50 robi się 500 to operator nic nie robi, gdy robi się 5000 to operator nic nie robi itd, ot pakują klientów jak szprotki).

Odpowiedz

30. ~Łukasz
-1

2016-04-10 13:54:15

Heh i ciekawe gdzie z tego neta można by było korzystać jak u nich ze zwykłym LTE jeszcze w wielu miejscach jest problem. Na takie rzeczy to może sobie plus pozwolić bo u nich LTE działą idealnie. Zresztą już gdzieś czytałem, że zaczynają budować sieć jakiegoś mega szybkiego internetu.

Odpowiedz

29. ~:)
0

2016-04-10 11:08:16

u mnie takie osiągi w Orange. Jestem bardzo zadowolony

Odpowiedz

-1

2016-04-08 15:22:11

Po co użytkownikowi takie testy ?? żeby operator zwiększył sobie ego ??

Odpowiedz

27. ~asf
0

2016-04-08 13:39:02

To są testy teoretycznego zagregowania wszystkich zasobów a nie oferta na codzień dla każdego wszędzie.

Odpowiedz

-1

2016-04-08 13:14:45

Agregacja-sracja, obiecanki cacanki a 90 % populacji ją zobaczy za 100 lat o ile w ogóle zobaczy...

Odpowiedz

25. ~KaReS
1

2016-04-08 10:49:19

W tej chwili, w centrum Warszawy przy tej agregacji (LTE+ na wyświetlaczu telefonu) jest: ping - 59, Down - 104Mb/s, Up - 26Mb/s. O 14:00 wczoraj było: ping - 55, Down - 76Mb/s, Up - 17Mb/s.

Odpowiedz

24. ~
1

2016-04-08 10:38:07

Jakby w Orange było przynajmniej 1 Mbps to by było dobrze, a tak to nawet w miastach wojewódzkich max 1 Mbps i ciągle awarie. O niedziałającym YT nie wspomnę.

Odpowiedz

23. ~
0

2016-04-08 10:01:40

"udało się przyśpieszyć prędkość Internetu mobilnego do ponad 1 Gb/s". Chyba w warunkach ginekologiczno-laboratoryjnych.

Odpowiedz

22. ~boncio
1

2016-04-08 09:50:57

Pisałem już kiedyś, że Orange inwestuje poza miastami. U mnie w lesie 20km od Łodzi (całe 1500 mieszkańców) od tygodnia działa LTE 800/10MHz, co weekendowo dało mi d/u 34/23Mbps. Od dawna działa też H+ @900 i 2100. Nie zauważyłem wymiany anten, więc zakres prac musiał być minimalny.

Odpowiedz

21. ~Gosciu
0

2016-04-08 07:46:28

Niech będzie i dwa razy tyle :) przy obecnych limitach transferu "bajka" :)

Odpowiedz

20. PiotrM
0

2016-04-08 00:19:10

@19 ja bym to raczej porównał do montowania w domu hydrantu zamiast kranu.

Odpowiedz

19. ~johnny
1

2016-04-07 23:45:49

Te informacje PR-owe dotyczące technicznych aspektów maksymalizacji przepustowości, są tak oderwane od rzeczywistości, że pasuja analogią do testowania mocy samochodu na hamowni który nigdy nie pojawi sie na uliacach. Więcej stacji, więcej stacji. Może jakiś artykuł w tym temacie?

Odpowiedz

18. ~Wujek_Zurek
-2

2016-04-07 23:01:23

Speedtest - nju z rachunkiem . D 16,63 u 6,92 Mbps. Pomiar prosto z kibla na warszawskiej ochocie, do czytania telepolis przy defekacji starczy :p

Odpowiedz

17. ~Ktoś
1

2016-04-07 22:12:11

@1210mb to 1,25MB :)

Odpowiedz