DAJ CYNK

Microsoft oficjalnie uśmiercił Windows Phone

12.07.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 9602

Ważne 9

7

11 lipca zakończyło się oficjalne wsparcie dla systemu Windows Phone.



11 lipca zakończyło się oficjalne wsparcie dla systemu Windows Phone.

Ostatnia wersja systemu Windows Phone, oznaczona numerem 8.1, 11 lipca została oficjalnie uśmiercona przez Microsoft. Firma z Redmond nie będzie już wypuszczać aktualizacji, ani poprawek dla tej wersji systemu.

Jedyną (jeszcze) wspieraną wersją mobilnych okienek pozostaje Windows 10 Mobile. Patrząc jednak na brak nowych urządzeń z tym systemem od wiodących producentów, wycofywanie wsparcia dla różnych aplikacji i koniec smartfonów z serii Lumia możemy spodziewać się, że w ciągu kilkunastu miesięcy spotka ją podobny los.

Zobacz: Z bólem serca patrzę jak mobilny Windows umiera

Źródło tekstu: Microsoft; wł

Komentarze
Zaloguj się
78. ~Bogusław
0

2017-07-18 23:34:28

@75 aż 3 raz? I jeszcze ten złom masz? Co to za tel? Miałem xperie neo v i po 1 zacięciu wyleciała przez okno. To tylko rzecz i szkoda nerwów. Kupiłem s5 i po 3 latach wygląda fatalnie ramki srebrnej już prawie niema nigdzie a szkło hartowane ma 3 pękniecia ale sam tel pod względem systemu działa idealnie płynnie.

Odpowiedz

77. ~kolbok
0

2017-07-13 18:06:01

Nic i nigdy więcej nie kupię od tej firmy,tylko oprogramowanie Windows,Office.Przez nich muszę myśleć o ios, bo android odpada.

Odpowiedz

76. patronas
0

2017-07-13 13:50:45

@75 ja daję szansę androidowi jeszcze raz, może nawinie się łudząc, ze się wieszał jak diabli bo był na samsungu.

Odpowiedz

75. ~gz
0

2017-07-13 09:45:02

Dobrze - niech głośno to ogłoszą to ceny Lumii jeszcze spadną :) Następny tel. też będzie Lumia. Moja 830 przez 2 lata może z 3 razy się zwiesiła. Działa płynnie, zatem po co wracać do wiecznie wiszącego i zamulającego andka :)

Odpowiedz

74. ~Darek
0

2017-07-13 09:28:56

Coś jest na rzeczy, że MS ogranicza swoją aktywność w mobilnym systemie.Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, ale uważam, że to błąd, zważywszy, że mieli już całkiem fajny udział w rynku a użytkownicy chwalili system za wiele pozytywnych cech. Teraz to co udało się wypracować, jest od dłuższego czasu jawnie marnotrawione. Szkoda. Ja jestem użytkownikiem tego systemu i jestem z niego zadowolony, ale przy takim nastawieniu MS trzeba będzie pomyśleć o zmianie.

Odpowiedz

73. ~frasag
0

2017-07-12 18:17:51

Jakoś nie wierzę że mobilny Windows "pagib za radinu". WM10 jest Ok i mam nadzieję że nadal będzie- za dużo pracy w to włożyli żeby uśmiercić.

Odpowiedz

72. ~654465
0

2017-07-12 18:16:56

@66. Właśnie od jakiś dwóch tygodni zastanawiam się nad zakupem smarta H..., ale jeszcze się wstrzymam, chociaż WP 8.1 ubił Messengera i nie aktualizuję fb na bieżąco tylko wisi po kilka dni to samo.

Odpowiedz

71. wlo
-2

2017-07-12 18:04:41

70 - skąd wiesz?

Odpowiedz

70. ~pabloki
0

2017-07-12 17:51:40

67 ale wcale mnie nie rusza że kpisz bo istotnie ma wiedza w zakresie aktualizacji do win 10 za darmo i bez terminu biedną jest.... a weź z tym linuksem, ale napewno masz na swojej e52 hahahaha.

Odpowiedz

69. wlo
-2

2017-07-12 17:40:44

68 - przysłowia są mądrością narodów... Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Ty nawet nie powinieneś się zastanawiać. A Linuks jest darmowy ;-)

Odpowiedz

68. ~
0

2017-07-12 17:36:48

szkoda, że microsoft wypiął się na klientów - ale cóż - zanim cokolwiek kupię od microsoftu - dwa razy to przemyślę a jak będę miał wybór tej samej rzeczy produkowanej przez microsoft a inną firmę to z pewnością wybiorę innego producenta

Odpowiedz

67. wlo
-2

2017-07-12 17:35:15

65 - dlatego kpię z Ciebie, nawiązując do biedaczka, który oleje niemożność aktualizacji systemu ;-)Ale niestety dla człowieka na Twoim obecnym poziomie "umysłowym" to za ciężkie do zrozumienia widać jest ;-)

Odpowiedz

66. ~Gutek
1

2017-07-12 17:27:37

Spadła mi Lumia 650 i chwilowo pracuję na P9 lite 2017. Dramat. Jedna z najważniejszych rzeczy nie działa - Exchange na danych komórkowych. Mnóstwo jakichś zdublowanych ustawień. Usypianie wszystkiego na danych komórkowych. Co z tego, że jest milion aplikacji, jak i tak korzystamy z ok. 10. Wszystko samo się integruje, chociaż nie jestem podłączony do konta Google (na win też, ale dużo mniej) . Swiftkey dramat. Czekam z utęsknieniem na wyświetlacz i wracam do w10m. Jeszcze lepsze rozwiązanie, to w8.1 i brak zbędnych aktualizacji zbędnych programów.

Odpowiedz

65. ~pabloki
0

2017-07-12 17:27:03

61 ale to nie było w znaczeniu stopy życiowej. przeczytaj jeszcze raz . zaraz napiszesz że ironizowałeś . oj, cały wlo.62 no pewnie że wiem. zarządzanie rzędami pojedynczo. eee to Ty byłeś nie w centralnej . eee to słabo. pewnie coś jakaś ochrona środowiska czy coś podobnie miałkiego.

Odpowiedz