DAJ CYNK

MediaMarkt: oddaj swój stary telefon, dostaniesz kartę podarunkową

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 145911

MediaMarkt: oddaj swój stary telefon, dostaniesz kartę podarunkową

Problem rosnącej liczby starych telefonów, zalegających w szufladach, coraz trudniej ignorować. Niedawno operator Orange ruszył z nową akcją recyklingu niepotrzebnej elektroniki, na podobny pomysł wpadł MediaMarkt. W tej sieci sklepów niepotrzebne urządzenia można wymienić na kartę podarunkową.

Zobacz: Orange: daj drugie życie telefonom! Operator namawia do ich odzyskiwania i recyklingu

Często nie za bardzo wiadomo, co zrobić z nieużywanym już smartfonem. Trzymać na dnie szuflady z myślą, że „kiedyś się przyda”? Sprzedać za symboliczną kwotę na aukcji internetowej? A może trzymać na pamiątkę, która za kilkadziesiąt lat okaże się cennym zabytkiem? 

MediaMarkt przekonuje, że znalazł rozwiązanie tych dylematów. Sieć rozpoczęła akcję skupu większość modeli używanych telefonów i smartfonów. Specjalista w sklepie sieci wycenia ich wartość, a cała kwota wędruje na kartę podarunkową klienta. 

Zobacz: Xiaomi ogłasza Black Mi Weekend ze specjalnymi cenami smartfonów

Takie rozwiązanie daje pewność, że używany telefon trafi w dobre ręce: zostanie ponownie wykorzystany albo właściwie zutylizowany, bez szkody dla środowiska. Jest to o tyle ważne, że wielu z nas wciąż nie wie, jak prawidłowo pozbywać się elektrośmieci. Statystycznie, co piąty Polak wyrzuca je bez zastanowienia z odpadami zmieszanymi. 
    
MediaMarkt tłumaczy, że jako duża, europejska sieć sprzedaży elektroniki  czuje się zobowiązany do takich działań.

Spoczywa na nas bardzo duża odpowiedzialność w kształtowaniu postaw konsumentów. Edukujemy w kwestii bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii – od momentu zakupu sprzętu do jego utylizacji. Tę misję realizujemy, uwzględniając jednocześnie potrzeby klientów. Oczekują od nas kompleksowej oferty produktów, fachowej obsługi oraz rozwiązań „skrojonych” odpowiednio do ich indywidualnych potrzeb. Przyjmowanie używanych smartfonów to nasza nowa inicjatywa, korzystna dla środowiska i portfela klienta

 – mówi Małgorzata Parzymies, Dyrektor Działu Usług w MediaMarktSaturn Polska.

Jak wymienić używany telefon na kartę podarunkową?

Wystarczy udać się do Strefy Usług w najbliższym sklepie MediaMarkt, gdzie smartfon zostaje wyceniony. Wysokość kwoty, którą otrzyma klient, będzie zależała od modelu i stanu urządzenia. Po akceptacji warunków pracownicy odbierają urządzenie i wręczają kartę podarunkową na uzgodnioną wcześniej kwotę. Kartę można wykorzystać na dowolne zakupy w sieci.

Wymiany sprzętu na kartę podarunkową można dokonać tylko stacjonarnie. Jak tłumaczy MediaMarkt, ocena wartości telefonu przez Internet, nawet dla doświadczonego specjalisty, byłaby niemożliwa.

Zobacz: T-Mobile na święta: smartfony i smartwatche w promocji „że ho ho!”
Zobacz: Play z prezentami na święta
Zobacz: Cud internetu w Plusie na kartę: 120 GB za 15 zł na święta
Zobacz: Święta w Orange to moc prezentów pod choinkę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: MediaMarkt

Przewiń w dół do następnego wpisu