DAJ CYNK

LTE we wszystkich regionach, nie tylko silnie zurbanizowanych

08.04.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3537

Ważne 4

0

W ciągu najbliższych 5 lat nastąpi gwałtowny wzrost popularności technologii LTE, która zdobywa użytkowników kosztem tracącej technologii 3G. Do 2020 roku liczba subskrypcji LTE zwiększy się o 3,1 mld sztuk.

W ciągu najbliższych 5 lat nastąpi gwałtowny wzrost popularności technologii LTE, która zdobywa użytkowników kosztem tracącej technologii 3G wynika z najnowszego raportu Mobility Report, stworzonego przez firmę Ericsson. Do 2020 roku liczba subskrypcji LTE zwiększy się o 3,1 mld sztuk.

Najszybszy rozwój LTE jest widoczny w rejonie Azji Południowo-Wschodniej, gdzie w ciągu 5 lat przybędzie 1,8 miliarda kart SIM działających w tej technologii. Stanowi to ponad 60% ogólnej liczby nowych subskrypcji LTE, szacowanych w skali globalnej przez Ericsson na 3,1 miliarda do 2020 roku. W ciągu najbliższych 5 lat liczba kart SIM działających wyłącznie w oparciu GSM/EDGE spadnie o 2,9 mld. Proces przechodzenia na technologię LTE najwolniej przebiega w regionie Europy Środkowej, gdzie wciąż znaczna część użytkowników korzysta z przestarzałej technologii 3G. Należy jednak pamiętać, że zarówno w Europie Środkowej, jak i na Bliskim Wschodzie, technologia LTE znajduje się dopiero w początkowej fazie rozwoju, w odróżnieniu od Ameryki Północnej i Europy Zachodniej - gdzie LTE z powodzeniem działa od kilku lat.

Dostęp do LTE staje sie coraz powszechniejszy, a operatorzy oferują go już także poza najgęściej zaludnionymi obszarami. Popularność LTE wynika z jej licznych zalet, przede wszystkim umożliwia wyższą prędkość przesyłu danych, pozwalając na oglądanie transmisji wideo w jakości FullHD. Co ważne dla operatorów, modernizacja sieci i przechodzenie na technologię LTE nie wymaga budowania infrastruktury od podstaw - powiedział Oliver Kanzi szef firmy Ericsson w Polsce.

Gwałtownemu rozwojowi sieci LTE oraz spadkowi popularności 3G towarzyszy również rosnąca pozycja HSPA, które do roku 2020 stanie się najpopularniejszą technologią przesyłania danych w rejonach rozwijających się, m.in. w Afryce, Europie Środkowej i Ameryce Południowej, zdobywając w tym czasie ok. 2,3 miliarda nowych kart SIM działających w tej technologii.

Źródło tekstu: Ericsson

Komentarze
Zaloguj się
28. Spacedust
-1

2015-04-08 17:43:53

W ciagu 5 lat nastąpi gwałtowny wzrost wszelkiej maści nowotworów ;-)

Odpowiedz

27. ~pabloki
1

2015-04-08 17:38:56

do 2020 ma być opracowany i wdrazany na rynek konsumencki standard 5G. zaistnieje więc taka sama sytuacja jak przy wprowadzaniu 4G(wówczas rozwinęło sie mocno 3G poza miastami).5 letnia prognoza nie wymaga raportu bo jest to pewne . starsze technologie zawszez czasem wychodzą poza miasta, zwłaszcza w tak odległej 5 letniej rzeczywistości . odbieram to jako chęć wzbudzenia u konsumenta pozamiejskiego potrzeby dla zapewnienia sobie zbytu który i tak jest prawie pewny. czyzby ericson przegrywał z nokia solutions networks i huawei?

Odpowiedz

26. Spajro
1

2015-04-08 16:32:54

@23 Ale to jest informacja szacunkowa, a nie obietnica... Możesz powiedzieć "ha! nie wyliczyli dobrze!" i to tyle.

Odpowiedz

25. ~Tomek
-1

2015-04-08 15:42:19

Plus już ma w sumie 90% kraju (albo ludności, sam nie wiem) w zasięgu LTE, więc widać, że to pokrycie całego kraju w LTE jest do zrobienia.

Odpowiedz

24. ~Ziggy
-1

2015-04-08 15:20:31

Jestem ze Zdziszewa (Suwałki) i tylko LTE w Plusie działa na poziomie 57Mb/s. Dla mnie nie ma inncyh opcji.

Odpowiedz

23. ~err
-1

2015-04-08 15:17:11

karmienie mas bezużytecznymi wieściami. kto bedzie o tym pamietał za 5 lat? Czy typowy kowalski zawierając umowę np w PLAY gdzie zasięg jest zazwyczaj znikomy jeżeli chodzi o internet mobilny powoła się na prawo konsumęckie odstępując od umowy argumentując swoją decyzje stwierdzeniem " HEJ PRZECIEŻ ZA 5 LAT LTE MIAŁO BYĆ WSZĘDZIE "... Same dobre wieści ostatnio ;>

Odpowiedz

22. PiotrM
-1

2015-04-08 14:06:54

O czym jest ten news? czy to jest w ogóle news?

Odpowiedz

21. ~olek
1

2015-04-08 13:44:24

LTE dobre jest na papierze przetestowalem wszystkich operatorow.Predkosc jest do czasu a potem sie ja ucina do minimum.HSPA czy HSPA+ dziala stabilnie korzystam od 4 lat i jest okey.Dziala rowniez w malych miejscowosciach.Mam smartfona z 2010 i dziala do dzisiaj internet dziala bardzo szybko i obsluguje 2 karty sim.Pasmo 900/2100 i mi to wystarcza.

Odpowiedz

20. ~cooliguana
1

2015-04-08 13:32:31

I co z tego ze LTE teoretycznie będzie. Ku mojemu zdziwieniu po przyjeździe do rodziny na wyświetlaczu LTE. Sprawdzam prędkość a tu 2Mb no to o czym my tu mówimy.

Odpowiedz

19. ~Calm7
0

2015-04-08 13:04:42

Jak dla mnie to HSPA+ wystarczająco jest szybkie i mi wystarcza.

Odpowiedz

18. ~goral2099
0

2015-04-08 12:51:51

15: Może przez 3g rozumie goły UMTS. Dlatego napisał o spadku 3g i wzroście HSPA i LTE.

Odpowiedz

0

2015-04-08 12:49:43

3g to jest umts do 384kbps, HSPA to jest 3,5G to bodajże 14,4Mbps HSPA+ DC to jest chyba 21Mbps aka 3,75G

Odpowiedz

16. Angemona
1

2015-04-08 12:47:18

Infrastruktura to jedno, a sprzęt i karta to drugie. LTE w telefonach ze średniej półki pojawiło się dopiero w zeszłym roku, więc nawet nie każdy posiadacz smartfona może korzystać z LTE. O klasycznych nie wspomnę, bo te mają taki regres, że nawet 3G ciężko w nich uświadczyć. Co do korzystania z 3G i LTE to w dużych miastach czuć różnicę. Pewnie głównie przez to 3G jest dużo bardziej zapchane. Jak udamy do mniejszych miejscowości to na smartfonie aż takiej różnicy nie ma.

Odpowiedz

15. mlb
1

2015-04-08 12:34:37

"Gwałtownemu rozwojowi sieci LTE oraz spadkowi popularności 3G towarzyszy również rosnąca pozycja HSPA"- co za bzdura, czyli HSPA to nie jest 3G? orson_dzi po raz kolejny przepisuje tekst bez zrozumienia...

Odpowiedz

14. Spajro
1

2015-04-08 12:24:26

@13 A do tego wypowiedzi ludzi do których w jakiś sposób przyszywana jest łatka "eksperta" stają się w oczach wielu dość prawdziwe. Dopiero jakiekolwiek zagłębienie się w temat pokazuje, że słowa które wypowiada dany "ekspert" to jest efekt działania ludzi od PR-u.

Odpowiedz