DAJ CYNK

LTE w Plusie - teraz również za granicą

14.05.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 230

Ważne 13

3

Plus od teraz oferuje swoim klientom LTE również w roamingu. Na początek z Internetu LTE skorzystają klienci Plusa wyjeżdżający do Holandii.

Plus od teraz oferuje swoim klientom LTE również w roamingu. Na początek z Internetu LTE skorzystają klienci Plusa wyjeżdżający do Holandii.

Plus, jako pierwszy operator na polskim rynku, zaczyna świadczyć usługi LTE również w roamingu. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu z iBasis, spółką należącą do KPN, holenderskiego operatora komórkowego. W oparciu o usługę LTE Signaling eXchange (LSX) iBasis rozpoczyna świadczenie usługi roamingu w technologii LTE pomiędzy Polkomtelem, a KPN w Holandii.

Usługa umożliwi klientom Plusa korzystanie z prędkości i jakości transmisji danych sieci LTE w trakcie pobytu w Holandii, natomiast abonenci usług komórkowych KPN będą mogli korzystać z roamingu LTE na terenie Polski. W kolejnych miesiącach iBasis i Polkomtel planują rozszerzenie zasięgu roamingu LTE dla abonentów Plusa na wiele innych krajów.

iBasis to wiodący operator międzynarodowy obsługujący połączenia głosowe, a także świadczący usługi transmisji danych i dostarczający rozwiązania dla operatorów komórkowych. Usługa iBasis LTE Signaling eXchange (LSX) zapewnia punkt dostępowy do sieci sygnalizacyjnej 4G (LTE) iBasis z wykorzystaniem Diameter Routing Agents w kluczowych lokalizacjach na całym świecie. Dzięki bezpośrednim połączeniom z wieloma sieciami LTE oraz otwartej polityce wymiany ruchu, przy wykorzystaniu pojedynczego łącza typu IPX, iBasis oferuje operatorom dostęp do globalnego roamingu LTE z ponad 60 sieciami.

Źródło tekstu: Plus

Tagi: LTE plus roaming
Komentarze
Zaloguj się
31. ~Kuzyn1920
0

2014-05-15 11:55:46

@29 Te konsultantka PLAY. Jak nieznasz oferty konkurencji to nie biadol głupot. Sprzedaży i tak sobie tym nie podciągniesz. Jest lejek. A jak słysze głupoty że LTE szybciej transfer wykorzystuje. Ahhhh Dziecinada. Jak chodzisz pieszo to dzień mija normalnie, jak jeżdzisz cały dzień na rowerze to szybciej mija, a jak jeżdzisz cały dzień samochodem to 3 razy szybciej minie ci dzień? jeśli idziesz tym tokiem myślenia to nie lataj samolotami ( możesz się przenieść do przyszłości nie wiedząc nawet kiedy...

Odpowiedz

2014-05-15 09:53:41

typowe zwrócenie uwagi na siebie, ale kierunek dobry.

Odpowiedz

29. ~PlayBoy
0

2014-05-14 23:13:47

No to teraz życzę Klientom Plusa wesołych świąt. Nieświadomy człowieczek nie wyłączy internetu a super-szybkie LTE raz dwa dobije mu do limitu kredytowego, który wynosi bodaj 1000zł. W Plusie to jednak mają łeb na karku:)

Odpowiedz

28. Paweł
0

2014-05-14 22:23:25

Wolę 3G i Truphone :)

Odpowiedz

27. ~Kamil
0

2014-05-14 17:15:45

A czy użytkownicy prepaid będą też mogli korzystać z LTE w roamingu?

Odpowiedz

26. ~tata
1

2014-05-14 16:54:14

Jaskolka jeszcze wiosny nie czyni wiec czekam na normalne oferty.

Odpowiedz

25. iperyt
0

2014-05-14 16:46:54

Miało być: Rozumiem że to porozumienie tylko technologiczne a nie o honorowaniu pakietów partnera???

Odpowiedz

24. iperyt
0

2014-05-14 16:45:23

Rozumiem że to porozumienie tylko porozumienie technologiczne a nie o honorowaniu pakietów partnera???

Odpowiedz

23. kwistas
2

2014-05-14 16:34:10

Liczyłem, że dogadali się z Vodafone i będą wszędzie gdzie jest LTE mieli dostęp. Lepsza współpraca z Vodafone skończyła się na komunikatach prasowych i na liście preferowanych sieci która już istnieje od czasów kiedy Plus był państwowy.

Odpowiedz

22. ~Kuzyn1920
0

2014-05-14 16:21:39

@19 jak dla mnei to dalej nie rozwiązuje mojego pytania. To ze korzystasz z neta Roamingu UE to nie znaczy ze masz już tą oferte którą przedstawia Telepolis WYŻEJ. to co ty masz jest z 09.06.2013. pokaż regulamin tej oferty którą tutaj wymienia Telepolis.

Odpowiedz

21. ~
1

2014-05-14 15:55:23

Polkomtel w natarciu. Tutaj tradycyjnie o lte w roamingu najwięcej ma do powiedzenia gimbaza, która najdalej to jeździ do rodziny na wieś albo do miasta powiatowego po zakup zeszytów. Jeżeli kogoś nie stać, to wogóle nie będzie korzystał z transmisji w roamingu a ci, którzy mają potrzebę, to skorzystają i dla nich jest oferta a nie dla nastolatków tutaj komentujących.

Odpowiedz

20. ~4G (4 x Gorsze) LTE
-1

2014-05-14 15:38:21

Po długim czasie marazmu rynkowa ofensywa firmy Polkomtel (wraz z CP) trwa! Nieźle! Oby tak dalej! :-)

Odpowiedz

19. rambo1920
2

2014-05-14 15:28:46

korzystalem i działa. proszehttp://internet.plus.pl/documents/59602/826d7573-2fb7-42c5-bdd9-f0a3be8fb97b?title=Promocja+Roamingowe+pakiety+danych+w+UE_20130709.pdf

Odpowiedz

18. rygor
0

2014-05-14 15:28:04

Oczywiście, można sobie narzekać do woli bo internet cierpliwy jest dla trolli. A moim zdaniem lepiej jest mieć dostęp do szybkiego netu w roamingu niż go nie mieć. Gratki dla Plusa za przecieranie szlaków!

Odpowiedz

17. ~Kuzyn1920
1

2014-05-14 15:23:21

@rambo1920 Dlaczego wprowadzasz w błąd? Masz regulamin tej promocji? Bo linkt który podałeś jest ogólny dla taryf LTE. A Promocja która jest opisana wyżej narazie nie została wprowadzona. Więc i regulaminu niema. chyba ze masz to daj link prawidłowy.

Odpowiedz