DAJ CYNK

LTE sieci Play dotarło do Lublina

22.04.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7910

Ważne 14

10

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play poinformował o uruchomieniu łączności LTE na terenie Lublina.

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play poinformował o uruchomieniu łączności LTE na terenie Lublina.

Po serii mniejszych miejscowości, sieć Play oficjalnie uruchomiła tydzień temu LTE w Szczecinie, 7. największym mieście Polski (409 tys. mieszkańców), a w Wielkanoc na listę trafił Lublin, 9. największe miasto w naszym kraju (349 tys. mieszkańców).

Wkrótce kolejne miasta i miasteczka - kończy swój wpis na blogu rzecznik sieci Play.

Źródło tekstu: Play, wł

Komentarze
Zaloguj się
56. ~
1

2014-04-23 07:43:43

@54, tak, w centrum Lublina jest LTE np. Plac Litewski

Odpowiedz

55. ~xy
0

2014-04-23 01:02:06

A swoją drogą dlaczego musiałem wstawić kreską pomiędzy s w nazwie miejscowości? Jest ona zakazana?

Odpowiedz

54. ~xy
0

2014-04-23 01:01:20

Miejscowość Os-sa k. Rawy Mazowieckiej - na mapce zasięgu jest LTE, zaś w praktyce brak. W Lublinie odwrotnie - na mapce zasięgu brak LTE w centrum miasta. Czy ktoś może potwierdzić uruchomienie LTE w centrum (na mapce są tylko obrzeża)?

Odpowiedz

53. Ricki1980
0

2014-04-22 23:56:09

DCS zapewne był już dużo wcześniej! Wydaje mi się, że Play tak właśnie postępuje. DCS jest już na sporej ilości stacji, z LTE jest już gorzej. Trzeba zapewnić odpowiednią przepustowość radiolinie do stacji plus dołożyć moduł LTE.

Odpowiedz

52. WitekT
0

2014-04-22 22:43:19

51: może być, że DCS też.

Odpowiedz

51. ~
0

2014-04-22 22:11:39

Witek, czy masz albo możesz uzyskać informacje czy wraz z uruchomieniem LTE w Lublinie uruchomili też DCS?

Odpowiedz

50. WitekT
0

2014-04-22 21:43:53

xs: czego brakuje Twojemu komentarzowi, aby przestał być kłamliwy (zarzut o artykule sponsorowanym)? Znajomości pracy dziennikarza i realiów - dane, o które wnioskujesz (% ludności), jest nie do zdobycia. Natomiast jeżeli chodzi o prędkość, to w różnych taryfach są one różne. Czy oczekujesz, że wymienimy wszystkie w kolejnych linijkach i będziemy pisać, w których jest 7, w których 15, a w których 30? Na tym kończę dyskusję do momentu, kiedy zaczniesz rozumieć, że komentarzem takim, jak wyżej, po prostu nas bezpodstawnie obrażasz i pomawiasz.

Odpowiedz

49. ~xs
0

2014-04-22 21:37:25

Czego brakuje w tym newsie aby przesłał być artykułem sponsorowanym? Odpowiedz to - odrobiny pracy serwisu Telepolis. Czyli pod tym "newsem" dodanie ile % populacji o obszaru lublina pokryjeP4 po tych zmianach i porównanie tego do Networks oraz Polkomtela. Następnie 1-2 zdania o możliwościach technicznych tych operatorów - bo zdaje się że P4 swoje "LTE" ogranicza do jakiegoś dziwnego poziomu HSDPA w przeciwieństwie do TMobile Plusa i Orange. Tak więc TELEPOLIS prosimy o odrobinę wysiłku dla dobra nas wszystkich.

Odpowiedz

48. ~zatrzaśnięty w sieci
-1

2014-04-22 14:28:15

Ludzie kto ma heyah non stop na abonament ??? Czy z takiego telefonu można doładowywać karty prepaid t-m i heyah jak z abonamentu t-mobile ???

Odpowiedz

47. ~m76
0

2014-04-22 14:24:48

@43 nie da mnie sie wirtualnie urazic ;) Nie mam niskich wymagan, mam jedno wazne. Musze miec kontakt i byc dostepny. Zarowno chodzi o net jak i uslugi glosowe. Obecnie Play nonstop na zasiegu TMobile a Orange w N! wiec mozna powiedziec ze prawie to samo. Net fioletowego w miescie stabilny i szybki, poza miastem pomarancza na N! daje rade. Jak sie zawiode to Plus czy TM dostanie swoja szanse. Plus to w sumie ma, bo mam w zapasie ich starter do netu. Jeszcze mi sie nie zdarzylo gdzies tak wyjechac, zebym byl poza zasiegiem wszystkich sieci i potrzebowal dzwonic. A uzywam E52 i HTC One X czyli zadne orly podtrzymywania i utrzymywania zasiegu. Powiedzmy ze mam przeznaczone miesiecznie 200pln budzetu na uslugi telekomunikacyjne (bez sprzetu), 99% to rozmowy krajowe na kom i stac oraz transfer danych do 20GB, to co niby lepszego uzyskam korzystajac z TM czy Plusa. Obecnie moj sredni koszt to 60-70zl.

Odpowiedz

46. LuiN
0

2014-04-22 14:11:36

44, m76 - częściowo odpowiedziałem już wyżej. Istota problemu jest taka, że pewnie gdybym nie dostał linka od Ciebie, to od Cyfrowego Polstatu o promocji bym się nie dowiedział.

Odpowiedz

45. LuiN
1

2014-04-22 14:06:06

31, m76 - no i właśnie podany przez Ciebie link to dobry przykład działania biura prasowego Cyfrowego Polsatu. Nowa, ciekawa oferta dostępna jest od 17. kwietnia, a komunikatu ze strony sieci brak, próżno też szukać materiału prasowego w na stronie CP. Już robię newsa.

Odpowiedz

44. ~m76
2

2014-04-22 14:05:07

@ LuiN, ale chyba profil portalu wrecz Was "zobowiazuje" do sleczenia calymi dniami nad ofertami operatorow ;)To jakby powiedziec, ze nie chce mi sie robic - idzcie do konkurencji.A moj przyklad z darmowym pol roku LTE w Cyfrowym Polsacie to nie jest zmiana ceny telefonu. I dla wielu bardziej cenna informacja niz kolejne wypierdziszewo na mapie zasiegu LTE fioletowego.PS do urazonych "wypierdziszewem" to w Chinach sa wieksze wioski niz Warszawa ;)

Odpowiedz

43. ~pabloki
0

2014-04-22 14:03:16

@41 widze że ubodło cie moje stwierdzenie. Taaaak , zdecydowanie jestes w grupie klientów z niskimi wymaganiami. Wiesz, też myślałem podobnie jak ty - po co przepłacać do czasu gdy nie przetestowałem każdej sieci. Nie chodzi mi o zasięg i hiperprędkośc bo żaden operator nie dogodzi wszystkim na raz. Chodzi mi o stabilnośc sieci. no niestety tak sie złożyło że t mobile ma najlepsza sieć.

Odpowiedz

42. LuiN
-4

2014-04-22 13:47:02

27, Na bieżąco publikujemy informacje T-Mobile i Orange dotyczące rozbudowy Networks!, a gdy siódme i dziewiąte największe w Polsce miasto dostało komercyjnie LTE od P4, to głupio wręcz o tym nie napisać. Zaufaj mi, że gdybyśmy dostawali od innych sieci listy istotnych zmian w cennikach, to również one pojawiałyby się w newsach. Nie jesteśmy w stanie ślęczeć całymi dniami nad pdf-ami i sprawdzać czy np. Plus nie wprowadził nowego telefonu albo nie obniżył ceny innego modelu w danej taryfie. Play udostępnia takie informacje systematycznie i w przystępnej formie, czego efektem jest większa jego obecność w mediach. Trochę słabiej, ale całkiem aktywnie działa też PR Orange, T-Mobile przesyła komunikaty w formie linków do stron, z których trzeba ręcznie przepisywać tekst, a brak wyszukiwarki na stronie sieci uniemożliwia szybkie znalezienie cenników, z kolei Plus to sieć bardzo tajemnicza, najmniej aktywna PR-owo. Twój "playpolisowy" przytyk nie wynika z faworyzowania przez nas fioletowej sieci, tylko co najwyżej z niedomagań PR-owych jej konkurentów.

Odpowiedz