DAJ CYNK

LTE Advance w Premium Mobile

28.11.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4664

Ważne 3

2

Premium Mobile udostępnił klientom możliwość korzystania z LTE Advance. Dzięki agregacji pasm prędkość pobierania sięga prawie 500 Mb/s.



Premium Mobile udostępnił klientom możliwość korzystania z LTE Advance. Dzięki agregacji pasm prędkość pobierania sięga prawie 500 Mb/s.

Operator Premium Mobile działa na zasięgu sieci Plus, której LTE Advance obejmuje obecnie 47% populacji kraju.

Aby móc skorzystać z LTE-A musimy posiadać sprzęt obsługujący łączność LTE najlepiej kategorii 6 (pobieranie do 300 Mb/s) lub wyższej oraz znajdowaćsię w zasięgu nadajników pracujących w trzech pasmach (3CA - Carrier Agregation) LTE 1800, 2100 i 2600 MHz, przez co możliwe jest osiągnięcie łącznego pasma szerokości 50 MHz. Dzięki temu prędkość Internetu wzrasta do 375 Mb/s. Rozwiązanie modulacji 256-QAM (Quadrature Amplitude Modulation) pozwala przesłać o 33% więcej danych w tym samym czasie. Dzięki zastosowaniu tej technologii LTE Advanced pozwala na osiągnięcie prędkości pobierania do 498 Mb/s. LTE Advanced wyposażony jest jeszcze w rozwiązanie MIMO 4x4 (Multiple Input, Multiple Output), które wykorzystuje większą liczbę anten w stacji bazowej i smartfonie lub innym sprzęcie mobilnym tak aby osiągnąć 2 x większą prędkość w paśmie 2600 MHz.

Źródło tekstu: Premium Mobile

Komentarze
Zaloguj się
13. ~Paweł
0

2017-12-11 21:13:04

Masz rację, że w tych testach technicznych oni nie wypadają najlepiej i dlatego ja po pewnym czasie, zdecydowałem się zrezygnować ze współpracy z nimi, teraz jestem w Virgin Mobile i zarówno cena jest niższa, a z kolei jakość całej usługi wyższa

Odpowiedz

12. ~gość
0

2017-11-28 20:02:46

Plus to jest obecnie tak słaba sieć, na tym jakie zasoby częstotliwości mają świadczą straszny dramat zarówno głosowy (gorsza jakość niż w T-mobile i Orange), jak również niskie transfery danych (każdy speedtest to potwierdza). Plus to skansen techniczny.

Odpowiedz

11. ~~~~
0

2017-11-28 19:54:19

@9 Potwierdzam. Plus zawsze jest zapchany szczególnie w miastach. Net nie pójdzie szybciej niż ok 3Mbps. Na wsi to przy lte1800 są już prędkości ok 80Mbps. Dziwna sprawa

Odpowiedz

10. ~~
0

2017-11-28 19:52:02

@8 Play ma zasięg ok 1km LTE2600, u mnie w dużej wsi na pomorzu.

Odpowiedz

9. ~
0

2017-11-28 19:44:55

Mam smartfona z agregacją kategori 6 i w Plusie w moim terenie z nadajnikami oddalonymi ok. 1 km z 1800 szerokość pasma 20 i 800 szerokość pasma 5 osiągam oszałamiające wyniki 3-5 mega. Dla ciekawości podjechałem pod sam nadajnik i prędkość podobna tylko wysyłanie skoczyło do 30 mega. Wniosek: nadajniki maksymalnie zapchane. Do internetu na szczęście mam orange, które u mnie nie jest zapchane i jest tylko 1800 i na osiągam 30-40 mega. Pozdrawiam marketingowców z Plusa.

Odpowiedz

8. ~
-3

2017-11-28 18:30:19

2600 zasieg do 300...metrow

Odpowiedz

7. ~~
0

2017-11-28 17:59:59

@3 Nie ma no-limitu jak Plus. Jest Pakiet danych: 100GB +200GB w nocy miesięcznie.

Odpowiedz

6. ~
2

2017-11-28 17:21:14

Nawet w hongkongu wiedzo ze play to lipa

Odpowiedz

1

2017-11-28 17:20:24

@2. To co opisali w newsie działa tylko w Białymstoku:

Odpowiedz

4. FioleK
-1

2017-11-28 17:09:16

Co proponujecie do sporadycznego używania netu? Orange Free na Kartę się popsuł - bonus przestał się przedłużać razem z magicznym START na 8002 (rok ważności konta)...

Odpowiedz

3. ~wać
0

2017-11-28 16:59:41

Czy Premium Mobile ma nielimitowany internet w prawidłowej cenie żeby można było skorzystać z tego dobrodziejstwa ?

Odpowiedz

2. ~pabloki
0

2017-11-28 16:27:17

to działa na plusie . trzeba mieć urzadzenie obsługujace to LTE advanced . ja mam kat 4. z tak dziłjącym internetem LTE only w plusie.

Odpowiedz

1. ~
0

2017-11-28 15:47:06

Czyli ten sam SZAJS co w Play.

Odpowiedz