DAJ CYNK

Kwartalny rekord transakcji Blika

10.05.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 22

Ważne 5

1

W pierwszym kwartale 2017 roku Polacy zrealizowali prawie 6 milionów transakcji Blikiem.W pierwszym kwartale 2017 roku Polacy zrealizowali prawie 6 milionów transakcji Blikiem.

W ciągu pierwszych dwóch latach funkcjonowania Blika za jego pomocą zrealizowanych zostało 10 mln transakcji. 6 mln transakcji w ciągu kwartału pokazuje jak szybko rozwija się standard płatności. 3,6 mln z nich zostało zrealizowanych podczas zakupów w Internecie, 360 tys. w sklepach stacjonarnych. Do tego doszło 1,6 mln wypłat z bankomatów i 311 tys. przelewów na numer telefonu.

BLIK upowszechnia się jako wszechstronny, wielokanałowy sposób płacenia. Klienci coraz chętniej z niego korzystają. Po świetnym czwartym kwartale ubiegłego roku i zakończonej kampanii promocyjnej, BLIK zyskuje coraz większy zasięg i popularność, jako bardzo wygodna metoda płatności. Blisko 6 milionów transakcji zrealizowanych w pierwszym kwartale tego roku pokazuje dalszy dynamiczny wzrost - mówi Grzegorz Długosz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności

Zobacz: Blikiem zapłacisz na poczcie
Zobacz: Za bilety kolejowe można płacić Blikiem
Zobacz: Blik: płacenie jednym kliknięciem w ING Banku Śląskim

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności

Komentarze
Zaloguj się