DAJ CYNK

Koniec opłat roamingowych w UE od 2017 roku

27.10.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 41959

Ważne 32

3

Od 15 czerwca 2017 roku nie będziemy płacić za roaming w ramach Unii Europejskiej, a już 30 kwietnia 2016 roku w życie wchodzą drastyczne obniżki stawek.

Od 15 czerwca 2017 roku nie będziemy płacić za roaming w ramach Unii Europejskiej, a już 30 kwietnia 2016 roku w życie wchodzą drastyczne obniżki stawek.

30 kwietnia 2016 roku rozpoczęty zostanie okres przejściowy mający na celu przygotowanie europejskich operatorów na całkowite zniesienie opłat roamingowych w obrębie UE. W tym czasie do krajowej stawki za daną usługę doliczana będzie dopłata roamingowa. Do 1 minuty połączenia wychodzącego dopłacimy maksymalnie 5 eurocentów, do SMS-a 2 eurocenty, a do 1 MB transferu 5 eurocentów (ceny netto).

Natomiast od 15 czerwca 2017 roku z tytułu korzystania z usług mobilnych w krajach członkowskich UE nie będą naliczane żadne dodatkowe opłaty.

Nadchodzące zmiany to efekt dzisiejszego zatwierdzenia przez Parlament Europejski Single Market Telecommunications Regulation, ustawy znoszącej telekomunikacyjne granice dla przeszło 500 mln mieszkańców Unii Europejskiej.

Źródło tekstu: eppgroup, wł

Komentarze
Zaloguj się
74. ~74
1

2015-11-06 14:18:03

@Jola Tylko jego rodzina, KTÓRA wyjechała do ww krajów, wyjechała po to żeby pracować, poprawić swój byt. A goście z Bliskiego Wschodu przyjeżdża po to żeby wziąć zasiłek i nawracać na swoją wiarę Twoje dzieci metodą gwałtu i terroru. Pozdrawiam serdecznie :)

Odpowiedz

73. ~Jola
-1

2015-11-05 10:47:36

@ 53 Weź już skończ wszędzie pisać takie rzeczy, uchodźcami to mogę nazwać również Twoja rodzinę co wyjechała do Niemiec, Austrii,czy Holandii w latach 80 !!!

Odpowiedz

72. ~rio bravo 6y
0

2015-10-30 23:20:45

Ja się pytam... Czy rozmowy z numeru polskiego na numer np hiszpański muszą być droższe niż z PL do PL? W PL są MTR-y, czemu nie ma ich na całą Europę?

Odpowiedz

71. ~pabloki
0

2015-10-30 17:23:29

a wy dalej wierzycie w zniesienie opłat roamingowych. może znikną po 2020 roku , raczej nie wcześniej. ile razy już to przekładali

Odpowiedz

70. ~
0

2015-10-29 10:21:13

Dawno opłaty powinny być zniesione. Ale lepiej później niż wcale. Ale do 2017 kto wie może wujek Putin będzie do linii Wisły na Wschodzie a ciocia Merkel na Zachodzie.

Odpowiedz

69. ~
-1

2015-10-28 23:11:24

Kto w to uwierzy? Muzułmany mają mieć taniej? Chyba, że to przygotowanie do jednego tworu jakim miałaby się stać wielonarodowa (muzułmańska) UE.

Odpowiedz

68. jedrek
1

2015-10-28 21:39:37

@62 bardzo stary człowieku, te wizy na Słowację, ówczesną Czechosłowację to musiały być w bardzo zamierzchłych czasach, bo w latach 80 podróżowało się tam na samym paszporcie :)

Odpowiedz

67. ~
0

2015-10-28 20:55:11

@66 tom: O wiele bardziej prawdopodobne jest, że do czerwca 2017 r. Unia Europejska po prostu przestanie istnieć i przejdzie do historii jako następny nieudany eksperyment. Ogrodzenia na granicach państw UE już powstają jak grzyby po deszczu.

Odpowiedz

66. ~tom
0

2015-10-28 19:54:03

Nas to i tak nie będzie dotyczyć bo pisowcy wyprowadzą nas z ue :D

Odpowiedz

65. ~stary
1

2015-10-28 15:33:14

Ja bym się tak tą wiadomością nie podniecał. Moim zdaniem ta uchwała PE służy wyłącznie "serc pokrzepieniu" obywateli UE i została uchwalona dla powstrzymania narastających nastrojów eurosceptycznych spowodowanych islamską inwazją. Termin likwidacji opłat roamingowych jest dość odległy, zapewne jeszcze nie raz ulegnie przesunięciu, a pomysł być może nawet nigdy nie zostanie zrealizowany lub w najlepszym przypadku zostanie zrealizowany w bardzo okrojonym kształcie. Przypomina mi to podobne wydarzenie z naszej historii, a mianowicie gdy w latach 70-tych ub.w. ogłoszono, że w Polsce będą budowane autostrady, a jedyny konkret jaki przy tym podano, to była cena przejazdu za 1 km. Wtedy też zapanowała wielka euforia, że wkrótce będziemy jeździli po autostradach, a jaka okazała się rzeczywistość, to wszyscy wiemy.

Odpowiedz

64. ~64
3

2015-10-28 14:54:54

@spox. A Ty musisz byc człowiekiem jak starym, tak głupim skoro twierdzisz że **ujnia europejska funkcjonuje.

Odpowiedz

63. DanielR
0

2015-10-28 14:15:02

@Gregrin (61) podejrzewam, że to będzie na zasadzie "tak, jak w kraju macierzystym" - czytaj stawki cennikowe obowiązujące w polskiej sieci. Czyli przykładowo od 15 gr (Fakt Mobile), do 30 gr (T-Mobile) + tzw. "polityka fair use" - czytaj określony pakiet minut do wykorzystania w danym miesiącu po stawkach cennikowych. I tu moim zdaniem optymalną, a zarazem rozsądną ilością minut dla przeciętnego Kowalskiego (biznes i przedsiębiorcy to inna szufladka), byłyby tak gdzieś 3 600 minut/30 dni, czyli średnio 2 h dziennie. Powyżej tego progu stawki mogłyby rosnąc.

Odpowiedz

62. ~spox
-3

2015-10-28 13:20:20

do Kryniczanin : czytam i oczom nie wierzę - co za bzdury wypisujesz!, chcesz na Słowacje jezdzić z paszportem i czekać na wizę 3 tygodnie ?, chyba jesteś baaardzo młodym człowiekiem, który najpierw coś robi (pisze) a później dopiero mysli

Odpowiedz

61. Gregrin
0

2015-10-28 08:43:51

"Może się tak zdarzyć, gdy użytkownik kupi kartę SIM w innym kraju UE, gdzie stawki operatorów sieci komórkowej są niższe niż w jego kraju zamieszkania. Jeśli zatem użytkownik przekroczy określony limit połączeń z zagranicy, to operator będzie mógł nadłożyć na niego niewielkie dodatkowe opłaty" Dla mnie to ma sens jedynie przy transmisji danych no chyba ze połączenia do wszystkich krajów UE maja być rozliczane jak krajowe ?? W przeciwnym wypadku to jest śmieszne jeżeli za granica nie będę mógł dzwonić do polski bo mnie "ukarzą". Jaki jest cel tej ustawy ?? Swobodnie kontaktować się z krajem (już nie mowie ze z cala unia) będąc za granica, czy to ma byc darmowy pakiet roamingowy (tylko do PL) na wakacje ?? To bardziej ta 2 opcja a mnie się wydawało ze chcieli utworzyć jednolity rynek telekomunikacyjny żeby tak jak nie ma granic terytorialnych nie było granic telekomunikacyjnych. PS Ciekawe co będzie z "pakietami", bo coś mi się wydaje ze tutaj mowa o stawkach podstawowych. Jeszcze za wcześnie żeby gdybać, poczekamy zobaczymy.

Odpowiedz

60. ~galtom
0

2015-10-28 07:15:50

To biorac pod uwagę, ze ofery na karte w PL sa teraz tanie na tle EU, co powstrzyma np. milion polakow z UK przed kupnem kart Play i korzystaniem z nich na codzien w UK?

Odpowiedz